Dawny Gdańsk

Gdańsk - Sopot - Gdynia - Róg Narutowicza i al. Zwycięstwa

Krzysztof - Wto Sie 26, 2008 12:20 pm
Temat postu: Róg Narutowicza i al. Zwycięstwa
Willa (nr 27) jest aktualnie remontowana. Warto przypatrzyć się odsłoniętym detalom.
seestrasse - Wto Sie 26, 2008 12:40 pm

a przyuważyłeś w sali na parterze piękny, zielony piec kaflowy? bo kiedyś tam stał, a jak parę dni temu zaglądałam z ulicy, to go nie widziałam. ciekawe, czy go sobie ktoś nie sprywatyzował :%
Krzysztof - Wto Sie 26, 2008 1:00 pm

Niestety pieca nie ma. Została tylko, stosunkowo wysoka, podmurówka. Ale skoro została, to może piec na nią wró :roll: ci
To jeszcze przegląd prasy z 1934 r.

greg30 - Wto Sie 26, 2008 1:07 pm

Willa juz remontowana na pelnym rozruchu.
Jest wlasnoscia Politechniki Gd. Ciekawy jestem co w niej powstanie.
Moze Rektor bedzie mial swoja siedzibe?

Krzysztof - Wto Sie 26, 2008 1:10 pm

I jeszcze przeróżne pozostałości po wystroju ścian klatki schodowej: malowanie, tkanina i znowu, mini tapeta (tym razem gotyk).
seestrasse - Wto Sie 26, 2008 1:11 pm

Krzysztof napisał/a:
Niestety pieca nie ma. Została tylko, stosunkowo wysoka, podmurówka. Ale skoro została, to może piec na nią wróci

no cóż, oby!
super zdjęcia :D

Dostojny Wieśniak - Wto Sie 26, 2008 2:53 pm

Ale cacko. :) Tylko czemu te zdjęcia takie ciemne? :hmmm:
groszek - Wto Sie 26, 2008 5:14 pm

Bogowie alez ...słów mi brak :== a może te gazety tak chylkiem ...hmm podkraść? :wink: i pomyślec jak piękne te wnętrza kiedyś.... :II smutek ogarnia..żeby tylko odnowili tak jak bylo
Krzysztof - Sro Sie 27, 2008 1:00 pm

groszek napisał/a:
..żeby tylko odnowili tak jak bylo

Nie sądzę, żeby było to możliwe. Na piętrze byłem też, ale nie pstrykałem bo tam ściany są już elegancko :II zasłonięte płytami gipsowymi.

G. Drzycimski - Sro Sie 27, 2008 2:57 pm

Niesamowicie ciekawe zdjęcia. Dużo trudu włożonego, wielkie dzięki aż miło popatrzeć.
Ponury2 - Nie Wrz 28, 2008 10:34 am

Dzięki, fajne foty :OO

Co tam pisze na jednej gazecie? Że Marlena Dietrich wystąpi w Ratuszu w Gdańsku? :hmmm:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group