Dawny Gdańsk

Żuławy, Kaszuby, Kociewie i inne miejsca bliższe lub dalsze - Krótka wycieczka przez Żuławy-pytanie

fazi - Czw Cze 21, 2012 7:27 pm
Temat postu: Krótka wycieczka przez Żuławy-pytanie
Witam. Mam dwa pytania dotyczące trasy. Planuję w weekend przejechać samochodem jak widać na wycinku z Targeo mapy-Pszczółki-Steblewo-Cedry Wielkie-Trutnowy-Miłocin-Wocławy-Koszwały. Czy ktoś orientuje się jakiego rodzaju nawierzchni mam się spodziewać: będzie asfalt czy same "kocie łby", trasa przejezdna dla normalnego auta czy tylko terenowe? I drugie pytanie. Spisałem sobie miejsca które muszę zobaczyć , i tak oto:koło Pszczółek -Żelisławki(nie zaznaczone tu na mapie) - kamienne lapidarium
Steblewo - ruiny kościoła, stelle i grobowiec
Cedry Wielkie - gotycki kościół
Trutnowy - gotycki kościół , dom podcieniowy
Miłocin - pozostałości cmentarza , dom podcieniowy
Wocławy - ruiny kościoła
Koszwały - płyty nagrobne przy kościele, dom podcieniowy
Czy oprócz znalezionych przeze mnie atrakcji jest jeszcze na tej trasie coś godnego zobaczenia? Pozostaję czujny...

renekk - Czw Cze 21, 2012 7:56 pm

Wszędzie są porządne asfaltowe drogi.
Proponowałbym Ci korektę trasy: Pszczółki (sprawdź, czy można przejechać przez tory kolejowe) - Krzywe Koło - Suchy Dąb - Osice - Giemlice - Steblewo i z powrotem przez Giemlice na Cedry.

Krzysztof - Czw Cze 21, 2012 8:41 pm

Polecam kościół i cmentarz w Krzywym Kole http://wolneforumgdansk.pl/viewtopic.php?t=1770
fazi - Nie Cze 24, 2012 5:29 pm

Uff, już po wycieczce, auto wytrzymało a to najważniejsze. Dodam tylko - cmentarz w Krzywym Kole - masakra, na fotkach w podanym przez Krzysztofa wyżej linku widać wysprzątany teren, ktoś zamiata płytę nagrobną. Taa , teraz wszędzie łopian , krzaczory większe od człowieka obraz nędzy i rozpaczy :II . I takie mam pytanie: co to za gadżet znajduje się w murze ruin kościoła w Wocławach?
Dohler - Nie Cze 24, 2012 6:19 pm

Wygląda, jak kamień młyński.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group