Dawny Gdańsk

Bla bla bla - Skojarzenia

Corzano - Czw Sie 25, 2005 9:13 am

Błażej Słowikowski napisał/a:
MUZEUM HISTORYCZNE NA CZELE INTERNETOWEJ EKSTRAKLASY

Muzeum Historyczne Miasta Gdańska, a konkretnie jego strona internetowa, znalazło się na czele rankingu przeprowadzonego przez dziennik Rzeczpospolita. Gazeta doceniła przede wszystkim możliwość wirtualnego zwiedzenia muzeum.

Muzeum Historyczne na czele internetowej ekstraklasy
?Do wirtualnego zwiedzania zaprasza kilka polskich muzeów. Najbardziej atrakcyjna jest internetowa wycieczka po Muzeum Historycznym Miasta Gdańska (www.mhmg.gda.pl). Mamy sposobność panoramicznego spojrzenia na Ratusz Główny, Dom Uphagena, dwór Artusa i Zegary Wieżowe. Ale to nie wszystkie atrakcje - internauta dzięki szesnastu kamerom, obserwuje na bieżąco co dzieje się na środku i na zewnątrz muzeum. Co godzinę słychać bicie kurantów, a w sobotę i niedzielę każdy chętny posłucha koncertu carillonowego? - czytamy w artykule ?Rzeczpospolitej?.

?Gdy cztery lata temu przystępowałem do konkursu na stanowisko dyrektora, zgłosiłem projekt, którego elementem było stworzenie nowej strony internetowej z możliwością wirtualnego zwiedzania. Nie było nas jednak stać na program trójwymiarowy, taki jaki ma Luwr czy w Polsce, Gdańsk? - mówi na łamach gazety Maciej Kluss zarządzający zamkiem w Pszczynie.
[...]
Czołówka rankingu wirtualnych muzeów ?Rzeczpospolitej?:

***** Muzeum Historyczne Miasta Gdańska
**** Pałac w Wilanowie
*** Muzeum Architektury we Wrocławiu
*** Muzeum Narodowe w Krakowie
*** Zamek w Malborku
** Muzeum Żup Solnych
** Muzeum Powstania Warszawskiego
** Muzeum Narodowe w Gdańsku
** Muzeum Narodowe w Szczecinie
** Muzeum Narodowe w Kielcach
** Muzeum Narodowe w Poznaniu
** Muzeum Narodowe we Wrocławiu
* Muzeum Plakatu
* Muzeum Etnograficzne
* Muzeum Narodowe w Warszawie

Źródło: http://www.gdansk.pl/gdan...e=4040&history=

:==



A na marginesie: poniższe wcale mi się z bursztynem nie skojarzyło, a raczej z bufetem pracowniczym. :hihi:

Grün - Czw Sie 25, 2005 10:10 am

A mi z dzieckiem napoczętym :%
parker - Czw Sie 25, 2005 10:59 am

a to nie jest dziecko? 8O
Grün - Czw Sie 25, 2005 11:05 am

To jest bursztyn, Parker, a nie dziecko :%
Sabaoth - Czw Sie 25, 2005 11:07 am

Bursztyn powiadasz :hmmm:
Zoppoter - Czw Sie 25, 2005 11:20 am

Sabaoth napisał/a:
Bursztyn powiadasz :hmmm:


Z bursztynu to różne rzeczy robią...

Grün - Czw Sie 25, 2005 11:30 am

Robienie takich ozdóbek z dziecka jest dwuznaczne moralnie :%
parker - Czw Sie 25, 2005 12:09 pm

Grün napisał/a:
To jest bursztyn, Parker, a nie dziecko :%


bursztyn przedstawiający dziecko :%

Zbych - Czw Paź 16, 2014 4:08 pm
Temat postu: Skojarzenie nazwy
Oto dlaczego to miejsce nazywa się Matarnia.
Esterkaa - Czw Paź 23, 2014 1:11 pm

Corzano napisał/a:
Błażej Słowikowski napisał/a:
MUZEUM HISTORYCZNE NA CZELE INTERNETOWEJ EKSTRAKLASY

Muzeum Historyczne Miasta Gdańska, a konkretnie jego strona internetowa, znalazło się na czele rankingu przeprowadzonego przez dziennik Rzeczpospolita. Gazeta doceniła przede wszystkim możliwość wirtualnego zwiedzenia muzeum.

Muzeum Historyczne na czele internetowej ekstraklasy
?Do wirtualnego zwiedzania zaprasza kilka polskich muzeów. Najbardziej atrakcyjna jest internetowa wycieczka po Muzeum Historycznym Miasta Gdańska (www.mhmg.gda.pl). Mamy sposobność panoramicznego spojrzenia na Ratusz Główny, Dom Uphagena, dwór Artusa i Zegary Wieżowe. Ale to nie wszystkie atrakcje - internauta dzięki szesnastu kamerom, obserwuje na bieżąco co dzieje się na środku i na zewnątrz muzeum. Co godzinę słychać bicie kurantów, a w sobotę i niedzielę każdy chętny posłucha koncertu carillonowego? - czytamy w artykule ?Rzeczpospolitej?.

?Gdy cztery lata temu przystępowałem do konkursu na stanowisko dyrektora, zgłosiłem projekt, którego elementem było stworzenie nowej strony internetowej z możliwością wirtualnego zwiedzania. Nie było nas jednak stać na program trójwymiarowy, taki jaki ma Luwr czy w Polsce, Gdańsk? - mówi na łamach gazety Maciej Kluss zarządzający zamkiem w Pszczynie.
[...]
Czołówka rankingu wirtualnych muzeów ?Rzeczpospolitej?:

***** Muzeum Historyczne Miasta Gdańska
**** Pałac w Wilanowie
*** Muzeum Architektury we Wrocławiu
*** Muzeum Narodowe w Krakowie
*** Zamek w Malborku
** Muzeum Żup Solnych
** Muzeum Powstania Warszawskiego
** Muzeum Narodowe w Gdańsku
** Muzeum Narodowe w Szczecinie
** Muzeum Narodowe w Kielcach
** Muzeum Narodowe w Poznaniu
** Muzeum Narodowe we Wrocławiu
* Muzeum Plakatu
* Muzeum Etnograficzne
* Muzeum Narodowe w Warszawie

Źródło: http://www.gdansk.pl/gdan...e=4040&history=

:==



A na marginesie: poniższe wcale mi się z bursztynem nie skojarzyło, a raczej z bufetem pracowniczym. :hihi:


Jak dla mnie to jest płód jakiś :brake:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group