Dawny Gdańsk

Żuławy, Kaszuby, Kociewie i inne miejsca bliższe lub dalsze - Rajd samochodowy

Zoppoter - Pią Lut 10, 2006 1:06 pm
Temat postu: Rajd samochodowy
W tak zwany długi weekend majowy odbędzie się rajd samochodów zabytkowych w kierunku zachodnich Kaszub i nawet nieco dalej. Rajd organizuje Automobilklub Morski w postaci mnie i jeszcze jednego kolegi z wydatną pomocą naszego forumowego Marcina.

Taki rajd nie ma wiele wspólnego z tym, co pod tą nazwa oglądamy w telewizji. Tu mamy do czynienia z rajdem na orientację, załogi otrzymuja itinerery, wedlug ktorych musza trafic do mety (nie wiedza, gdzie jest ta meta) po drodze zaś zwiedzają i oglądają co ciekawsze obiekty. Z oglądania tych szczególnie ciekawych miejsc są pieczołowicie rozliczani :mrgreen: . Załozona średnia prędkość jazdy jest taka, że żaden rajdowiec nie musi się spieszyć, wręcz przeciwnie, z reguły zostaje czas w zapasie. Poza funkcja turystyczną rajd spełnia jeszcze dwie: sa widowiskowe próby zręcznościowe i pokazy aut dla publiczności.

W rajdzie uczestniczą samochody ponad 25-letnie. Jezeli wystarczy miejsc noclegowych, to znajomi krołika moga się przyłączyć do zabawy autem młodszym, a nawet całkiem nowym. Królikiem w tym przypadku jestem ja :mrgreen: .

Oczywiście taka impreza to koszta: organizacja, wytyczenie trasy, nozlegi, wyzywienie, paliwo na przejazd, piwo, nagrody i puchary dla zwycięzców w wielu kategoriach, tabliczki i itinerery dla załóg itp.

W związku z tym zwracam sie z uprzejmo proźbo :mrgreen: do wszystkich, którzy moga pomóc w znalezieniu sponsorów o kontakt. Mile widziana jest kazda forma pomocy: gotówka, talony na jedzenie, paczki piwno-żywnościowe, rozmaite przedmioty na nagrody, talony na paliwo, pomoc w poligrafii i introligatorstwie (tabliczki i itinerery). W zamian oferujemy reklamowanie sponsora na samochodach, na banerach, w prasie automobilowej (zawsze publikujemy relację z rajdu, gdzie sponsorzy sa wymieniani), na zdjęciach w internecie, honorowy udział w rajdzie. Wszystko jest do uzgodnienia.

Gdyby co, to poprosze o wiadomosci i pytania na priv, albo e-mailem: zoppoter@interia.pl

Aaaaa, zapomniałem. Jakis patronat medialny ze strony prasy czy radia też mile widziany...

Zoppoter - Wto Lut 14, 2006 8:38 am

Chęć pomocy zadeklarowali Fritzek i Roland, za co serdecznie im dziękuję. Będziemy w kontakcie.

Oczywiście w dalszym ciągu jestesmy jako Automobilklub gotoqwi na wszelkie formy współpracy, zwłaszcza, że to nie jedyna nasza impreza natury turystycznej. Moze osoby zwiazane z turystyką moga sie przyłączyć?

knovak - Wto Lut 14, 2006 10:00 am

A dokładny termin? Bo ten długi weekend ma w najgorszym razie 3 dni, w lepszym 5, a najlepszym - 8.
(a i tak przez większość tej majówki pracuję... :II )

Zoppoter - Wto Lut 14, 2006 3:43 pm

knovak napisał/a:
A dokładny termin? Bo ten długi weekend ma w najgorszym razie 3 dni, w lepszym 5, a najlepszym - 8.
(a i tak przez większość tej majówki pracuję... :II )


Rajd zajmie 3 dni, dokładny termin jeszcze nieznany.

Zoppoter - Wto Lut 21, 2006 7:45 pm

Dzisiaj zadziałałem troche propagandowo. Mianowicie Radio Gdańsk nagrało kilka moich błyskotliwych wypowiedzi o Klubie, zabytkowych samochodach i naszym rajdzie wiosennym. Do posłuchanie w sobotę 25. lutego miedzy 10:00 i 11:00 w ramach bloku "Zwiedzaj, nie spij". Radio Gdańsk, 103,7 MHz

Niewykluczone, ze Radio Gdańsk będzie nadal ineresowac sie naszym rajdem.

Uzyskałem juz pomoc kilku osób z forum, za co serdecznie dziekuję, na pewno dotrzymam swojej części ustaleń.

jahrek - Wto Lut 21, 2006 10:29 pm

A ja [przypominając przy okazji że jeszcze żyję :co_jest: ] mogę zaoferować pomoc w projektowaniu bądź wykonastwie materiałów promocyjnych, okładek na itinerery, dyplomów. Mogę wykorzystać nieużyte projekty - te omyłkowo przygotowane pod kątem Zulaw [może ktoś pamięta]. Wprawdzie praca skutecznie powstrzywywała mnie przed aktywnym udziałem w dyskusjach na forum [jak i innymi sposobami wykorzystania czasu wolnego], ale postaram się :D
Marcin - Wto Lut 21, 2006 11:13 pm

Cytat:
Dzisiaj zadziałałem troche propagandowo. Mianowicie Radio Gdańsk nagrało kilka moich błyskotliwych wypowiedzi o Klubie, zabytkowych samochodach i naszym rajdzie wiosennym. Do posłuchanie w sobotę 25. lutego miedzy 10:00 i 11:00 w ramach bloku "Zwiedzaj, nie spij". Radio Gdańsk, 103,7 MHz...

:ok: :co_jest:

Zoppoter - Sro Lut 22, 2006 8:28 am

jahrek napisał/a:
A ja [przypominając przy okazji że jeszcze żyję :co_jest: ] mogę zaoferować pomoc w projektowaniu bądź wykonastwie materiałów promocyjnych, okładek na itinerery, dyplomów.


No i wpadłeś. Z radościa skorzystamy. I w ten sposób - jako współorganizator - nie możesz pojechac w rajdzie jako rajdowiec :mrgreen:

jahrek - Sro Lut 22, 2006 10:23 pm

Zoppoter napisał/a:

No i wpadłeś. Z radościa skorzystamy. I w ten sposób - jako współorganizator - nie możesz pojechac w rajdzie jako rajdowiec :mrgreen:


i tak pewnie nie będę miał czasu doprowadzić Fiata do porządku przed rajdem... także choć na zabawę photoshopem czas znajdę :wink:

jahrek - Czw Lut 23, 2006 2:03 am

na przykład na takie :wink:
fritzek - Czw Lut 23, 2006 2:06 am

jahrek!!!
Liternictwo! Błagam, zlituj się :LL:

jahrek - Czw Lut 23, 2006 2:51 am

sorry.... :yyy:
Zoppoter - Czw Lut 23, 2006 8:32 am

No, widzę, że wena twórcza Cie nie opuszcza. Domyslam się, że na finalnym produkcie nie będzie napisane, że to mój rajd... :hihi:
Marcin - Czw Lut 23, 2006 9:17 am

Cytat:
Do posłuchanie w sobotę 25. lutego miedzy 10:00 i 11:00 w ramach bloku "Zwiedzaj, nie spij". Radio Gdańsk, 103,7 MHz...

W sobotę to ja będę poza zasięgiem Radia Gdańsk (będę "walczył" z Dybiczem pod Olszynką :wink: ). Dlategoteż zwracam się z prośbą - czy ktoś mógłby nagrać mi wypowiedzi Zoppa? :D Preferowany format - mp3. :wink: :D

Zoppoter - Czw Lut 23, 2006 9:29 am

Marcin napisał/a:

W sobotę to ja będę poza zasięgiem Radia Gdańsk (będę "walczył" z Dybiczem pod Olszynką :wink: ). Dlategoteż zwracam się z prośbą - czy ktoś mógłby nagrać mi wypowiedzi Zoppa?


O ile wszystkiego nie wytną... :haha:

danziger - Czw Lut 23, 2006 11:24 am

Na razie nie obiecuję na pewno bo to nie ode mnie będzie zależeć, ale postaram Ci się mp3 załatwić :D
DarioB - Czw Lut 23, 2006 3:52 pm

danziger napisał/a:
Na razie nie obiecuję na pewno bo to nie ode mnie będzie zależeć, ale postaram Ci się mp3 załatwić :D


To chyba żaden problem. Przecież radio jest live na www więc można zaciągnać wszystko co leci na kompa :)

jahrek - Czw Lut 23, 2006 5:04 pm

Zoppoter napisał/a:
Domyslam się, że na finalnym produkcie nie będzie napisane, że to mój rajd... :hihi:


No, domyslnosc na 5 ;) Bede sledzil watek i modyfikowal projekty jak juz bedzie wiadomo cos o nazwie i terminach.
Osobiscie [i nieskromnie] agituje cicho na rzecz projektu nr.2. Chyba ze bedzie jeszcze trzeci do wyboru..

PS-sorry nie mam polskich czcionek w pracy...

Zoppoter - Czw Lut 23, 2006 6:16 pm

jahrek napisał/a:
NoOsobiscie [i nieskromnie] agituje cicho na rzecz projektu nr.2. Chyba ze bedzie jeszcze trzeci do wyboru..



Z tych dwóch też wybieram drugi. Jakkolwiek krój liter nadal nie ten. To by trzeba coś z reklam z lat 30-ych skopiować, żeby pasowało do tego autka. Na rejestracji autka powinny byc 4 cyfry.

Czyms trzeba nadrobić brak sprawnych aut przedwojennych... :mrgreen: :haha:

fritzek - Czw Lut 23, 2006 6:24 pm

jahrek napisał/a:

Osobiscie [i nieskromnie] agituje cicho na rzecz projektu nr.2. Chyba ze bedzie jeszcze trzeci do wyboru..


Skromny twórca, to doopa a nie twórca :wink:
Drugi projekt jest fajniejszy. A czcionkę rzeczywiście fajnie by było dobrać jakąś w stylu lat '30.
Fajnie sie teraz robi takie rzeczy. Kiedyś był tusz, redisówka, kalka...Potem letrasety...Ehhhh...

danziger - Czw Lut 23, 2006 6:24 pm

Zoppoter napisał/a:
Na rejestracji autka powinny byc 4 cyfry.

Czemu? 3 też są prawidłowe...

Zoppoter - Czw Lut 23, 2006 6:39 pm

danziger napisał/a:
Zoppoter napisał/a:
Na rejestracji autka powinny byc 4 cyfry.

Czemu? 3 też są prawidłowe...


A to przepraszam. Wydało mi sie, że na zdjęciach widziałem tylko czterocyfrowe.

jahrek - Czw Lut 23, 2006 8:08 pm

:wink:
Zoppoter - Czw Lut 23, 2006 8:22 pm

jahrek napisał/a:
:wink:


O. Cos w tym rodzaju. Gdzie ja te dame widziałem...? :hmmm:

jahrek - Czw Lut 23, 2006 8:26 pm

tutaj?
Mikołaj - Czw Lut 23, 2006 8:32 pm

Jahrek, może fragment pewnego exlibrisu (sylwetka miasta) Ci się przyda
jahrek - Czw Lut 23, 2006 8:48 pm

ok, popróbujemy ;)
Zoppoter - Czw Lut 23, 2006 9:20 pm

jahrek napisał/a:
tutaj?


nie. Gdzies indziej. Nie wiem gdzie. Zapewne ktos gdzieś zrobił jakiś fotomontaz.

fritzek - Czw Lut 23, 2006 9:45 pm

jahrek napisał/a:
:wink:

O!!! Krój Art Deco, to jest to :==

parker - Czw Lut 23, 2006 10:48 pm

Mikołaj napisał/a:
Jahrek, może fragment pewnego exlibrisu (sylwetka miasta) Ci się przyda


gdzieś już tę sylwetkę widziałam :wink:

Mikołaj - Pią Lut 24, 2006 1:34 am

Cytat:
gdzieś już tę sylwetkę widziałam

czyżby? :^^

Zoppoter - Sob Lut 25, 2006 6:22 pm

Zoppoter napisał/a:
Dzisiaj zadziałałem troche propagandowo. Mianowicie Radio Gdańsk nagrało kilka moich błyskotliwych wypowiedzi o Klubie, zabytkowych samochodach i naszym rajdzie wiosennym. Do posłuchanie w sobotę 25. lutego miedzy 10:00 i 11:00 w ramach bloku "Zwiedzaj, nie spij". Radio Gdańsk, 103,7 MHz...


I co, słuchał ktoś? Bo ja byłem w pracy i słuchałem. W mojej rodzinie w domu towarzystwo zapomniało i nagrało bez początku. :hihi: :hihi: :hihi:

parker - Sob Lut 25, 2006 6:29 pm

Byłam w drodze do pracy :(
Pepo - Sob Lut 25, 2006 7:19 pm

mogłem tylko kawałek, ale i tak było miło :) Gratuluję, w ogóle :) Fajnie się słuchało.[/list]
Marcin - Wto Lut 28, 2006 9:27 pm

I co, nagrał ktoś (mp3) Zoppa? Jeśli tak to poproszę o "nagranie" (i informację o tym na priv'a - by nie zaśmiecać wątku).
Zoppoter - Nie Kwi 02, 2006 7:40 am

Najświeższe wieści:
1. wczoraj objechalismy trasę. Start do pierwszego etapu będzie ze Szpanerplatzu, vel Al. Zjednoczenia, vel. Al Jana Pawła II w Gdyni. Czyli z parkingu przed Akwarium Gdyńskim. Pierwszy etap ma ok. 190 km. Drugi etap to około 130 km na pograniczu obecnych województw Pomorskiego i Zachodniopomorskiego.
2. Pierwszy etap odbedzie się 29 kwietnia - sobota. Od rana. Po południu na mecie dodatkowe próby zręcznościowe a wieczorem krótka wycieczka samochodowa na orientacje po ciemku. Drugi etap 30 kwietnia - niedziela. na mecie pokaz aut na festynie, potem przejazd na drugi festyn, gdzie ogłosimy wyniki i rozdamy nagrody - usciski komandorskiej ręki. 1. maja - poniedziałek - odsypiamy uroczystości i wracamy do domu: dystans ok. 150 km.
3. Niestety mimo usilnych starań i poswięcenia, nie udało nam sie odnaleźć w terenie dwóch polecanych nam przez Marcina Langfuhrterka bardzo interesujacych obiektów. Trudno, bywa i tak. Moze jeszcze odnajdziemy... :wink:

Mikołaj - Nie Kwi 02, 2006 11:30 am

Cytat:
ze Szpanerplatzu

hehe, przyjęło się :OO
dobrze, że nie napisałeś Spannerplatz :hihi:

Zoppoter - Nie Kwi 02, 2006 1:56 pm

Mikołaj napisał/a:
Cytat:
ze Szpanerplatzu

hehe, przyjęło się :OO
dobrze, że nie napisałeś Spannerplatz :hihi:


W pierwszym odruchu chciałem... :hihi: :mrgreen: :haha:

Zoppoter - Sro Kwi 19, 2006 7:29 am

W najbliższą sobotę 22.4.2006 bedzie w Radiu Gdańsk krótka rozmowa ze mną o rajdzie. Niestety nie wiem, o której godzienie, zapomniałem spytać...

A start do rajdu na Szpanerplac w Gdynie w sobote 29.4.2006 przed południem.

parker - Sro Kwi 19, 2006 8:29 pm

przed południem to o której?
knovak - Czw Kwi 20, 2006 6:26 am

W Radiu Gdańsk sobotnie przedpołudnie trwa do 13.00 :hihi:
Zoppoter - Czw Kwi 20, 2006 7:07 am

Parker chyba pytała o start do rajdu, a nie o ramówkę radia... :hmmm:

od ósmej sie zbieramy, do dwunastej powinno byc po wszystkim.

parker - Czw Kwi 20, 2006 6:49 pm

Tak, o Gdynię pytam. Bo o 10:00 muszę być niedaleko, zajrzałabym po drodze pomachać chusteczką na pożegnanie :wink:
fritzek - Czw Kwi 20, 2006 7:41 pm

parker napisał/a:
zajrzałabym po drodze pomachać chusteczką na pożegnanie :wink:

A łzy czyste, rzęsiste będziesz ronić żegnając tych prawdziwych mężczyzn w ich wspaniałych maszynach odjeżdżających w dal, niknących w błękitnym obłoczku spalin na horyzoncie (no może za najbliższym winklem)? :hihi:

Gdynka - Pią Kwi 21, 2006 3:02 pm

Czy odbędzie się?
Dziennik Bałtycki napisał dziś, że I eliminacje Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Gdyni odwołane, bo organizatorzy nie otrzymali zgody na ich przeprowadzenie.
A może to inny rajd? :???:

fritzek - Pią Kwi 21, 2006 3:53 pm

Gdynka napisał/a:

A może to inny rajd? :???:

Oczywiście Gdynko, że to inny rajd. To rajd oldtimerów po Kaszubach (oględnie mówiąc). Wróć na pierwszą stronę tego wątku i przeczytaj, to co napisał Zoppoter.
:arrow: http://www.forum.dawnygda...der=asc&start=0

Zoppoter - Sob Kwi 22, 2006 7:09 am

Gdynka napisał/a:
I eliminacje Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Gdyni odwołane, bo organizatorzy nie otrzymali zgody na ich przeprowadzenie.
A może to inny rajd? :???:


Zupełnie inny. To o czym piszesz to impreza sportowa ze wszystkimi szykanami. Nasz rajd to bardziej zabawa w turystykę i impreza towarzyska

Zoppoter - Pią Kwi 28, 2006 7:53 pm

No i jeszcze raz się objawimy w Radiu Gdańsk. Tym razem w niedzielę przed południem w ramach bloku "Karuzela z rodziną", między 09:00 i 11:00.
parker - Sob Kwi 29, 2006 7:49 am

Pogoda taka paskudna, że nie idę machać na pożegnanie, bo mi jeszcze chusteczka zmoknie :%
Marcin - Czw Maj 04, 2006 2:21 pm

I po rajdzie - a Zoppowej (foto)relacji jeszcze nie ma... :wink:
Ja ze swej strony jedynie dodam, iż miałem przyjemność zaprowadzić uczestników rajdu w dwa miejsca.
Kto wie - może w przyszłości podłączyłbym się pod Zoppowy rajd - bo zabawa to przednia jak miałem okazję zobaczyć. :D

Zoppoter - Sob Maj 06, 2006 1:54 pm

Marcin napisał/a:
I po rajdzie - a Zoppowej (foto)relacji jeszcze nie ma... :wink:


Tak lało, że zdjęcia do tej pory nie wyschły...

Zoppoter - Czw Maj 11, 2006 1:14 pm

Relancja słowna mojego klubowego kolegi jest na portalu www.morski.org.pl a zdjęcia mozna zobaczyć na http://www.fiacik.pl/ , trzeba tam kliknąć na "Fotki z 7. Raidu Wiosennego"
Zoppoter - Pon Lip 17, 2006 6:10 pm
Temat postu: Lepiej późno niż wcale
"Automobilista" w najnowszym numerze na stronie 5. zamieścił moją relancję z rajdu. A własciwie okrojone przez redakcję fragmenty tejże, przez co całość sprawia wrażenie trochę niespójnej i ułomnej stylistycznie. No, ale lepsze to niż nic.
Zoppoter - Pią Lip 21, 2006 3:13 pm

Pokazała sie też pełna wersja na ogólnopolskim portalu miłosników starej motoryzacji:

http://www.weteranszos.pl..._news&nwsid=136

seestrasse - Pią Lip 21, 2006 3:18 pm

:== za tekst, i przede wszystkim za sam Raid :D

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group