Dawny Gdańsk

Sprawy techniczne - Jak dołączać zdjęcia

Mikołaj - Czw Maj 20, 2004 11:20 am
Temat postu: Jak dołączać zdjęcia
JAK DOŁĄCZAĆ ZDJĘCIA

Najpierw klikasz na przycisk "odpowiedź". Wyświetla Ci się wtedy strona z okienkiem do wpisania tekstu. Dalej metody są dwie:

1. ZDJĘCIE, KTÓRE MASZ W KOMPUTERZE - przesuwasz stronę na dół i tam gdzie jest napisane "załącz plik" naciskasz "przeglądaj" i wybierasz zdjęcie bezpośrednio z Twojego komputera, naciskasz "dodaj załącznik", a jak już sie załaduje to "wyślij"

2. ZDJĘCIE, KTÓRE JEST NA INNEJ STRONIE - na zdjęciu, które jest na innej stronie internetowej klikasz prawym przyciskiem myszki, kopiujesz adres obrazka, wracasz na forum do strony, gdzie wpisuje się odpowiedź i z listy przycisków wybierasz "Img", wklejasz skopiowany adres i gotowe.

ZDJĘCIE, KTÓRE JEST NA INNEJ STRONIE - na zdjęciu, które jest na innej stronie internetowej klikasz prawym przyciskiem myszki, k
Zaletą pierwszej metody jest to, że zdjećie zostaje przesłane na nasz serwer i na pewno nie zniknie z forum, zaletą drugiej jest to, że zdjecie nie zostaje :D przesłane na nasz serwer i przez to nie zajmuje na nim miejsca, jednak kiedy ktoś usunie zdjęcie ze swojej strony, ono zniknie i u nas.

Powyższe metdoy załączania zdjęć są stosowane od wieków i DZIAŁAJĄ.

Ze wzgledu na ograniczoną i kurczącą się przestrzeń na serwerze proszę, abyście z rozsądkiem dodawali załaczniki i w mairę możliwości i umiejętności zmniejszali ich "wagę". Limit wielkości dla zdjęcia to 150kb, dobrze też, aby dłuższy bok nie przekraczał 800 pixeli.
(powyższe kieruję też sam do siebie :oops: )

Petelka - Czw Maj 20, 2004 11:57 am

Mikołaju, dzięki za instrukcję, szczególnie w zakresie wstawiania zdjęć z innej strony, bo tego nie wiedziałam. :oops:
Jeżeli chodzi o wstawianie zdjęć z własnego komputera, to postępuję właśnie tak jak napisałeś, o czym świadczy fakt, że ze dwie fotki udało mi się w ten sposób wkleić. :wink: Jednak w większości wypadków po wybraniu zdjęć i kliknięciu 'dodaj załącznik' pasek ładowania dochodzi tak do połowy i... koniec. W całym tym procesie zdarza się niejednokrotnie, że wyloguje mnie... no i całą zabawę trzeba zaczynać od początku. :cry:
Ponieważ - jak piszesz i jak widzę po zdjęciach innych forumowiczów - zawsze to działało, muszę niestety przyjąć do wiadomości, że jest to najprawdopodobniej kwestia mojego sprzętu bądź oprogramowania i zrezygnować z tych prób.

Mikołaj - Czw Maj 20, 2004 12:18 pm

:???:
Popróbuj moze jeszcze w temacie testowym.

Marek Z - Czw Maj 20, 2004 2:59 pm

:cisza: Pętelko, ja też miałem początkowo podobny problem. Wszystkie objawy, o których piszesz, u mnie również występowały. Powodem było moje złe wstawianie zdjęć.
Po wybraniu opcji "Odpowiedz" i wpisaniu tekstu, wybierałem "Przeglądaj", a zaraz po tym "Wyślij" i właśnie wtedy komputer fiksował. Trzeba jednak wykonać trzy etapy. Pierwszy to właśnie "Przeglądaj", drugi - "Dodaj załącznik" a trzeci "wyślij" i wszystko powinno być w porządku. Powodzenia.

Petelka - Czw Maj 20, 2004 8:28 pm

No i rzeczywiście jest tak jak pisałam wcześniej: moje dotychczasowe kłopoty ze wstawianiem zdjęć wynikały z używanego sprzętu bądź systemu czy oprogramowania. Jak widać w teście - z innego komputera poszło jak po maśle. :lol:
fritzek - Czw Wrz 08, 2005 4:38 pm
Temat postu: test
test
danziger - Pią Wrz 30, 2005 1:14 pm

Nie chce mi dołączać zdjęć :cry: dlaczego?
Sabaoth - Pią Wrz 30, 2005 2:07 pm

Test załączania zdjęcia :mrgreen: Danziger, a może przekroczyłeś wszelkie limity?
pumeks - Pią Wrz 30, 2005 2:16 pm

Danziger a co ty próbujesz załączyć? może to ma niewłaściwy format? ja kiedyś przez pomyłkę zrobiłem jpegi w których coś tam było inaczej ustawione, bodajże jakieś kolory 32- zamiast 24-bitowe, wgrałem je na Akademię i tez się za cholerę nie wyświetlały.
danziger - Pią Wrz 30, 2005 2:49 pm

Hmm - nie wiem.
teraz mi załącza - nie chciało mi dwóch obrazków załączyć - najzwyczajniejszych Jpegów

danziger - Pią Wrz 30, 2005 2:50 pm

o, teraz załączyło :)
Sabaoth - Pią Wrz 30, 2005 3:21 pm

Może to dlatego, że używasz tego barbarzyńskiego Firefoxa :^^
Corzano - Pią Wrz 30, 2005 5:34 pm

Sabaoth napisał/a:
Może to dlatego, że używasz tego barbarzyńskiego Firefoxa :^^

To nie to. :%

Pietrucha - Sob Lis 26, 2005 2:44 pm

problem był już chyba poruszany na Forum, ale nie mogę znalesc

Cytat:
przesuwasz stronę na dół i tam gdzie jest napisane "załącz plik" naciskasz "przeglądaj"


a jezeli na dole strony nie ma czegoś takiego? Dokładnier mam taki problem w dziale "granice". Nie mogę dołączyć zdjęcia, ponieważ w odpowiedzi nie ma w ogóle takiej opcji.

???

Mikołaj - Sob Lis 26, 2005 11:37 pm

dzięki za sygnał, powinno już być dobrze
Pietrucha - Pon Lis 28, 2005 10:23 pm

niestety bez zmiany, nadal nie ma takiej opcji :???:
Mikołaj - Pon Lis 28, 2005 10:53 pm

nie wiem Pietrucha co może być przyczyną, żadna to dla Ciebie pociecha, ale u mnie jest ok - spójrz na załącznik :???:

Coś tam jeszcze pozmieniałem i jak tym razem nie pomoże to już naprawdę nie wiem
Ostatecznie spróbuj zmienić styl forum za inny, może to coś da.

Anna B. - Nie Maj 28, 2006 12:48 am

Witam wszystkich i proszę o pomoc.Chciałabym wysłac zdjęcie na forum ale rozmiar wynosi 378kb więc grubo przewyższa rozmiar80kb.co mam zrobic żeby zmniejszyć rozmiar zdjęcia? :???: Jestem w tych sprawach zupełnie "zielona" :oops: Z góry dziękuję za pomoc
DarioB - Nie Maj 28, 2006 1:07 am

Anna B. napisał/a:
Witam wszystkich i proszę o pomoc.Chciałabym wysłac zdjęcie na forum ale rozmiar wynosi 378kb więc grubo przewyższa rozmiar80kb.co mam zrobic żeby zmniejszyć rozmiar zdjęcia? :???: Jestem w tych sprawach zupełnie "zielona" :oops: Z góry dziękuję za pomoc


Wystarczy zainstalować jeden z wielu programów graficznych. I wykonać w nim RESIZE.
Ja używam ACDsee od lat i go polecam. Posiada dużo przydatnych opcji.

Sabaoth - Nie Maj 28, 2006 8:37 am

1. Zmniejszyć rozdzielczość zdjęcia (jak już pisał DarioB), najlepiej tak, żeby szerokość zdjęcia wynosiła 650 do 750 pixeli.

2. Jesli zdjęcie dalej jest za duże zwiększyć kompresję zapisu, wiele programów graficznych pozwala na ustawienie kompresji plików jpg w opcjach zapisu.

P.S. Ja używam (i polecam) Paint Shop Pro, wersja 7 wystarcza w zupełności.

Anna B. - Nie Maj 28, 2006 8:54 am

:== Widzę że na tym forum zawsze można liczyć na pomoc i nawet "blondynka" :oops: sobie poradzi z problemem.Dziękuje Dario i Sabaoth za wskazówki.Jak zainstaluje któryś z programów to prześlę zdjęcie które znalazłam. :wink:
danziger - Nie Maj 28, 2006 12:10 pm

wersja dla początkujących i dostępna od zaraz:
1. otworzyć obraz w paint'cie
2. Wcisnąć ctrl + w
3. wyświetli się tabelka, w którą w rubryce "rozciąganie" wpisz jakąś liczbę mniejszą od 100 (taką samą w pionie i w poziomie) - im mniejsza liczba tym większe pomniejszenie.
4. Zobacz efekt
5. Jeśli zdjęcie nadal będzie za duże zmniejsz je jeszcze raz :)
6. Zapisz jako osobny plik - żebyć nie zepsuła sobie pierwotnego zdjecia :wink:

Anna B. - Nie Maj 28, 2006 3:38 pm

Bardzo bardzo dziekuje za pomoc :lol:
racibo - Wto Mar 06, 2007 1:57 am

[img=http://img260.images...rzedbudjm2.jpg] [img=http://img178.images...iennicenf2.jpg] [img=http://img341.images...ienniceyw5.jpg]

a takie thumbabumby to dobre czy złe (czy zajmują tę no pamięć... miejsce na stronie....cośtam) czy nie ?

seestrasse - Wto Mar 06, 2007 2:11 am

raczej dobre - wiszą na obcym serwerze :wink:
ale bywa, że takie fotki są po pewnym czasie usuwane, więc jeśli przedstawiają szczególnie cenne obiekty, lepiej wklejać takowe u nasz, oczywiście w dozwolonym rozmiarze :mrgreen:

Hochstriess - Wto Mar 06, 2007 11:57 am

Imageshack nie zdejmuje, wiszą latami, ale ja juz dostalam reprymende od Głownego i teraz sie boje :hihi:
Mikołaj - Pon Maj 16, 2011 8:07 am

zwiększyłem dopuszczalny "ciężar" zdjęcia do 120 kb, ale nie ma obowiązku wrzucania zdjęć o maksymalnej wielkości :wink:
Sbigneus - Pon Maj 16, 2011 9:52 pm

Dzięki. toż to postęp. :==
EwkaW - Pią Sty 06, 2012 2:22 pm

Chyba tu powinnam zapytać. Co powinnam zrobić przed wklejeniem skanu, żeby się zdjęcie wyświetlało większe, a nie takie jak tu?:
http://forum.dawnygdansk....p=131949#131949
Ono się wyświetla na ekranie w wielkości naturalnej. Rozdzielczość ma 75 dpi.
Ten swój skan zrobiłam najprościej jak można. Skorzystałam z funkcji e-mail skanera i od razu skanując robi mały plik. Ale efekt mnie nie zadowala.
A widzę na forum foty po 13 kb i są wielkie, a nie wierzę, żeby takie były fizycznie.
Może powinnam w photoshopie (mam jeszcze Photo studio, to do skanowania ale też fajny do obróbki, czasem wygodniejszy od photoshopa, bo prostszy) powiększyć wymiary fotki w cm? Ale wydaje mi się, ze przy stałej rozdzielczości zwiększy się ilość pikseli, a więc i wielkość pliku. Chyba nie o to tu chodzi.
Proszę o podpowiedź :)

slowik45 - Pią Sty 06, 2012 2:38 pm

W adobe photo... Jak już zapisujesz obrobione zdjęcie to wyświetla ramka z suwakiem pt. jakość obrazka , i z maksymalnej daj na np. średnią , i sprawdź co wyjdzie .no i maks zdjęcia 120kb.
Krzysztof - Pią Sty 06, 2012 5:52 pm

Ja polecam program "MAGIX" - bezpłatną wesję do ściągnięcia z Internetu.
Dowolnie możesz sobie zażyczyć gabaryty (na forum nie więcej niż 800x800).
Jeśli kB'ów jeszcze za dużo można je ustalić: File - Save for Internet...
I masz efekt:

EwkaW - Sob Sty 07, 2012 11:29 pm

Dziekuję :D
Wiercipietek - Nie Lip 20, 2014 1:01 pm

No dobra, to teraz mnie przetłumaczcie, czy da się wstawić zdjęcia POMIĘDZY tekst. Bo ile razy próbowałem, zdjęcia (jako te załączniki) lądowały na końcu, pod tekstem :???:
To znaczy wiem, że forum jest technologicznym dinożarłem, ale może się jedank da?

Zbych - Nie Lip 20, 2014 1:14 pm

Wiercipietek napisał/a:
Bo ile razy próbowałem, zdjęcia (jako te załączniki) lądowały na końcu, pod tekstem :???:
Zdjęcia jako załączniki mogą być tylko na końcu. Między tekstem mogą się znaleźć zdjęcia wstawione jako linki pobierające dane obrazu z jakiegoś innego miejsca w sieci, w tym także linki do zdjęć wcześniej wstawionych na tym forum jako załączniki.
Wiercipietek - Nie Lip 20, 2014 2:04 pm

Ok. Dzięki.
I nie da się coś w forum podłubać, żeby np. kodem [attachment] je wstawiać?

Mikołaj - Pon Lip 21, 2014 6:52 am

możesz dodawać komentarze do zdjęć, będą się wyświetlać bezpośrednio pod nimi
w sprawie modyfikacji skryptu sprawdź/popytaj/zamów tutaj: http://przemo.org/phpBB2/forum/


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group