Dawny Gdańsk

Bla bla bla - tramwaje gdzie indziej

turecki - Nie Sty 01, 2006 10:17 pm
Temat postu: tramwaje gdzie indziej
co do Berlina-nowe autobusy są w malowaniu berlińskim-żółto-szarym-a więc tramwaje też można po berlińsku....
turecki - Sob Lip 01, 2006 1:33 pm

oto oferta dla oruni górnej,osowy i moreny :)
turecki - Czw Lip 13, 2006 11:25 pm

a po ostatnich badaniach na temat popularności linii wrzeszcz-stara piła wyniki można przedstawić tylko za pomocą fotki... :) )
turecki - Nie Sie 06, 2006 10:58 pm

coś dla Zesztrasi-choć nie w Gdańsku-ale może za czas jakiś dotrze i tu
seestrasse - Nie Sie 06, 2006 11:12 pm

jeśli zbudujesz linię z Wrocka aż do Wonneberga, to może ta stodwójka faktycznie do mnie dotrze :wink:
turecki - Pon Paź 30, 2006 10:34 pm

z miesięczną obsuwą dotarła zielona gąsienica do Elbląga-a ów kiedyś podlegał pod wpk g-g dlatego tutaj wspominam o tym fakcie - dla zainteresowanych
takim to sposobem mamy dwa miasta z tramwajami niebieskimi i dwa z zielonymi[no to jest dopiero pierwszy...]a w którym mieście tramwaje malują podobnie do gdańskich?

penetrator - Pon Paź 30, 2006 10:59 pm

W Gorzowie Wlkp.
turecki - Pon Paź 30, 2006 11:21 pm

:== :== :== :== :co_jest:
turecki - Pon Paź 30, 2006 11:24 pm

no i też na "g" a to "wielkopolski" to raczej dla jaj-aqlbo aby szpiegów w pole wyprowadzić-Gorzów Lubuski" to chyba bardziej precyzyjne?!
penetrator - Pon Paź 30, 2006 11:39 pm

Trzymam się oficjalnych nazw.
turecki - Wto Paź 31, 2006 12:01 am

wiem i nie czepiam się-to tylko tak do władz...
penetrator - Wto Paź 31, 2006 11:21 am

zdj.aut.Pawła Kamyszka ze strony:
http://transport.asi.pwr.wroc.pl/layout.php

turecki - Nie Gru 10, 2006 5:01 pm

takie tramwaje są w Europie-Lisbona, ale to chyba nie ta droga...
Paramedic - Sro Gru 20, 2006 11:09 am

Szkoda tej charakterystycznej zabudowy... Niby było to zwykłe zadaszenie ale dawało niezły klimat tej pętli... :cry:
Dziwne, że tylko w Gdańsku rozbiera się takie rzeczy... W Łodzi też jest pętla w podobnym klimacie i wszystko tam dalej działa :| , w Łodzi remontując pewną ulicę postawiono "pomnik" - fragment torowiska z przyspawanymi do nich kołami tramwajowymi co ma symbolizować rozebraną linię tramwajową...
Ciekawy pomysł dla Gdańska - Postawić cos takiego na Oruni, w kierunku Sopotu, na starym mieście i w innych miejscach gdzie nie zobaczymy już śmigającego przecinaka... :wink:

Dodaje jeszcze 3 fotki...
Jedna pochodzi ze strony http://kmlodz.pl
A dwie ze strony http://www.transport.wroc.biz/

turecki - Nie Gru 24, 2006 2:38 pm

taki ładny tramwaj mógł jechać na lotnisko[ale jak na razie zkm już nie interesuje się k[a]t-ówkami no i linia w 2012-13 to odległy temat]
Chris - Nie Gru 24, 2006 4:06 pm

nawet barwy podobne :)
turecki - Nie Gru 24, 2006 10:51 pm

dlatego wybrałem z Gothy...a z wyglądu to krzyżówka 105Ni ulubionej przez Zesię stodwójki
turecki - Pon Sty 01, 2007 10:32 pm

nie orientuje się ktoś jakie ma nachylenie Łostowicka??[Mikołaju-poprawione.pozdr.]
Mikołaj - Pon Sty 01, 2007 10:46 pm

czy zmniejszanie zdjęć do rozmiarów akceptowanych na FDG to jest dla Ciebie jakiś wielki problem?
http://www.forum.dawnygda...p?p=80684#80684
http://www.forum.dawnygda...p?p=79955#79955

co do zasady zdjęcia nie powinny być szersze niż 600 pix
w uzasadnionych przypadkach do 800 pix (ekranu 1024x768 jeszcze nie trzeba przewijać)
więcej niż 800 pix w naprawdę wyjątkowych sytuacjach

seestrasse - Pon Sty 01, 2007 11:11 pm

turecki napisał/a:
poprawione

a jednak można... idź, i więcej już nie grzesz :mrgreen:

turecki - Pon Sty 01, 2007 11:14 pm

co do zniejszania-czasem po zmiejszeniu rozmiary zdjęcie waży zbyt wiele...czyli równo lub ciut ponad 80..a jak zmiejszę -jakością nie różni się od tynku... :(
villaoliva - Pon Sty 01, 2007 11:18 pm

Bo jeszcze trzeba użyć kompresji.
seestrasse - Pon Sty 01, 2007 11:18 pm

turecki napisał/a:
co do zniejszania-czasem po zmiejszeniu rozmiary zdjęcie waży zbyt wiele

ale jednak tym razem Ci się udało :hihi:

renekk - Sob Sty 06, 2007 10:46 pm

Przepraszam, że wrzucam coś z innej bajki, ale nie mogłem się oprzeć surrealistycznemu urokowi tego obrazka...
turecki - Nie Sty 07, 2007 2:23 pm

Teraz na tym terenie to tylko autobusy pozostały [na trasach] i pomnikowe tramwaje .A my mamy zimę więc.....
turecki - Nie Sty 14, 2007 7:56 pm

takie tramwaje ma od tego roku Wrocek-dla Gdańska też ma z nich wyniknąć fajna sprawa,ale o tym jak się uda... http://wroclaw.hydral.com.pl/foto/129/129129.jpg
Wloczykij - Nie Sty 14, 2007 8:25 pm

turecki napisał/a:
takie tramwaje ma od tego roku Wrocek-dla Gdańska też ma z nich wyniknąć fajna sprawa,ale o tym jak się uda...

Zabiłeś mi ćwieka...Skód raczej nie kupimy, skoro Gdańsk nastawia się na Bombardiery i używki z Dortmundu :hmmm:
Więc może dostaniemy od Wrocka 102Na do kolekcji taboru historycznego? :mrgreen:

jayms - Nie Sty 14, 2007 8:32 pm

O kurcze!Jak dla mnie wyglądają odlotowo.Co to za typ?
Wloczykij - Nie Sty 14, 2007 8:43 pm

To jest Skoda 16T, Wrocław jest drugim miastem, w którym będzie jeździć (po Pradze), a za ten odlotowy design odpowiedzialne jest Studio Projektowe Porsche :OO
jayms - Nie Sty 14, 2007 9:15 pm

Włóczykij napisał/a:
To jest Skoda 16T


Dzięki.A ze mnie jest straszliwa gapa :oops: .Gdybym się przyjrzał dokładniej to zobaczyłbym logo Skody.

Corzano - Nie Sty 14, 2007 9:51 pm

turecki napisał/a:
http://wroclaw.hydral.com.pl/foto/129/129129.jpg

Czy tu poziom toru jest równy z poziomem przystanku?

syrenka - Pon Sty 15, 2007 1:21 am

Dzisiaj w Poznaniu z okazji WOŚP jeździły N-ka i 102N :) Byłam, widziałam, fotek nie porobiłam, bo nie miałam czym :( Ale linki do galerii i owszem posiadam.
Monter - Pon Sty 15, 2007 3:30 am

turecki napisał/a:
takie tramwaje ma od tego roku Wrocek-dla Gdańska też ma z nich wyniknąć fajna sprawa,ale o tym jak się uda... http://wroclaw.hydral.com.pl/foto/129/129129.jpg

Standardowe wiem ale nie powiem? Czyżby kolejny przetarg miała wygrać ta maszkara??

tadeyro - Wto Sty 16, 2007 10:47 pm

A ja byłem w Krakowie w tamtym roku i porobiłem kilka foteczek krakowskim tramwajom
Sabaoth - Nie Lut 18, 2007 7:45 pm

Czy ten autobus na smyczy to bardzo przedwojenna Gdynia, czy może inne miejsce :wink:
pawel.45 - Nie Lut 18, 2007 11:33 pm

Czy ten piękny :== omnibus na szelkach z bardzo przedwojennej nie-Gdyni ma jakieś opisanie? Może przypadkiem pochodzi z Francji? :???:
Sabaoth - Nie Lut 18, 2007 11:50 pm

Niestety, podpisu żadnego nie było. Znalazłem go przez przypadek.
pawel.45 - Pon Lut 19, 2007 12:21 am

A może w powiększeniu uda się coś odczytać na trolejbusie, albo napis na budynku w głębi? Nie wiem dlaczego, ale coś mi się kojarzy z Berlietem, choć pierwszy raz widzę ten pojazd. :hmmm:
Sabaoth - Pon Lut 19, 2007 12:31 am

To zdjęcie, a może pocztówka (?), było w nagłówku antykwariatu internetowego. Link do niego mogę podać jutro, mam go na starym komputerze, a nie potrafię odtworzyć teraz sposobu, w jaki dotarłem do tej strony :hihi:
luanda - Pon Lut 19, 2007 12:39 am

Wysoki budynek z widocznymi dwoma wieżami w żaden sposób nie kojarzy mi się z Gdynią
Sabaoth - Pon Lut 19, 2007 12:44 am

luanda napisał/a:
Wysoki budynek z widocznymi dwoma wieżami w żaden sposób nie kojarzy mi się z Gdynią

W tym czasie, kiedy robione było to zdjęcie Gdynia była małą wioską rybacką z domami krytymi strzechą :hihi:

pawel.45 - Pon Lut 19, 2007 12:45 am

Dziękuję Ci bardzo - nie warto się trudzić, bo i tak nie odczyta się w ten sposób. Myślałem że posiadasz tę fot. Pozdrawiam :co_jest:
luanda - Pon Lut 19, 2007 7:51 am

Sabaoth napisał/a:
luanda napisał/a:
Wysoki budynek z widocznymi dwoma wieżami w żaden sposób nie kojarzy mi się z Gdynią

W tym czasie, kiedy robione było to zdjęcie Gdynia była małą wioską rybacką z domami krytymi strzechą :hihi:


OT: Nie będę się wypowiadał więcej tak późno na forum, bo jak czytać brakuje łączności pomiędzy płatami mózgu, a kończynami ;p

Chris - Pon Lut 19, 2007 1:29 pm

Cytat:
To zdjęcie, a może pocztówka (?), było w nagłówku antykwariatu internetowego. Link do niego mogę podać jutro, mam go na starym komputerze, a nie potrafię odtworzyć teraz sposobu, w jaki dotarłem do tej strony


no tym bardziej chyba nie GDynia, bo trajtki wprowadzili Niemcy/Hitlerowcy (jak kto woli), no chyba, ze ja cos zle wiem ;)

turecki - Pon Lut 19, 2007 6:52 pm

dobrze wiesz-tym bardziej ostatnio masz z kim pogadać na te tematy... :mrgreen: Gdynia to dopiero w czasie wojny dostała takie cudo jak "szelkowiec" .Z polskich miast -Poznań przed wojną i Wrocław jako pierwszy na terenie obecnej nam Polski na dodatek nietypowo -bo pionowy układ przewodów

Włóczykij napisał/a:
turecki napisał/a:
takie tramwaje ma od tego roku Wrocek-dla Gdańska też ma z nich wyniknąć fajna sprawa,ale o tym jak się uda...

Zabiłeś mi ćwieka...Skód raczej nie kupimy, skoro Gdańsk nastawia się na Bombardiery i używki z Dortmundu :hmmm:
Więc może dostaniemy od Wrocka 102Na do kolekcji taboru historycznego? :mrgreen:

...ale to nie jest już niespodzianka... :<>

Ronald - Wto Lut 20, 2007 3:53 am

Podobno gdański ZKM ma wprowadzić eksperymentalny typ tramwajów, który będzie kursować tylko w lato na linii Brzeźno - Stogi Plaża. :wink:
Mam nadzieję, że lato nie będzie deszczowe tego roku :^^ :^^ :^^

pawel.45 - Wto Lut 20, 2007 4:44 am
Temat postu: tramwaje gdzie indziej
pierwsze wrocławskie trolejbusy z 1912r.miały takie cuda na szelkach
Monter - Wto Lut 20, 2007 9:24 am

Ronald napisał/a:
Podobno gdański ZKM ma wprowadzić eksperymentalny typ tramwajów, który będzie kursować tylko w lato na linii Brzeźno - Stogi Plaża. :wink:
Mam nadzieję, że lato nie będzie deszczowe tego roku :^^ :^^ :^^


Do największych atrakcji należeć będzie zapewne przejazd pod wiaduktem kolejowym na Hallera :)

danziger - Wto Lut 20, 2007 2:51 pm

Możecie przybliżyć ten pionowy system - na czym on polegał?
pawel.45 - Wto Lut 20, 2007 3:36 pm
Temat postu: tramwaje gdzie indziej
przewody zawieszone były symetrycznie w pionie, łączone (rozpierane) izolatorami. Odbierak z górnego przewodu rolkowy, z dolnego ślizgowy na wahliwym jarzmie izolacyjnym.
turecki - Sob Cze 30, 2007 9:38 pm

widząc zainteresowanie gdańskimi tramwajami polecam tą stronę http://www.aefl.de/ordld/...assenbahnen.htm może niewiele...
turecki - Wto Lip 03, 2007 7:33 pm

a tu dla tych ,co lubią nie tylko gdańskie tramwaje :mrgreen: http://www.mpk.walbrzych.pl/historia.php
smutas - Wto Sie 28, 2007 9:45 pm

a ja się zastanawiam ile czasu i chęci potrzeba aby w koncu zdecydowano jak poprowadzi się i kiedy kolejne trasy tramwajowe? jak na razie tylko na chełm ale co dalej? :)
seestrasse - Wto Sie 28, 2007 9:59 pm

sory smutas, skąd Ty piszesz? 8O
smutas - Czw Sie 30, 2007 5:17 pm

jak to skąd? hehe to pytanie nie do tego wątku?
villaoliva - Czw Sie 30, 2007 7:00 pm

Tak.
Jak również to, że odpowiedzi na twoje pytania już dawno padły na tym forum :evil:

seestrasse - Czw Sie 30, 2007 8:30 pm

ironia. trudne słowo :wink:
smutas - Sob Wrz 01, 2007 9:13 pm

oj dajcie spokój...nie czepiajmy się szczegułów...zapytałem o te tramwaje bo jestem teraz pewien ze nikt nie zna ani terminów ani dokładnych tras...owszem są projekty ale nikt nawet nie wie czy będą one realizowane..
Na tym forum widziałem wiele zdjęć tramwajów teraźniejszych i jakoś nikomu to nie przeszkadzało..a moje pytanie to juz nie dotyczyło tego wątku...no cóż pewnie nie ma skoro tak myślicie...a możecie mi w takim razie podać definicje dawnego Gdańska?
tzn kiedy on był i kiedy zaczyna się teraźniejszy Gdańsk :D
To taka dygresja nie chciałbym abyście mnie odebrali jako atakującego...ja jestem poczatkującym forumowiczem i wiem ze pewnie popełnie pare błędów, lecz naucze się wielu innych rzeczy

seestrasse - Sob Wrz 01, 2007 9:41 pm

smutas napisał/a:
nikt nie zna ani terminów ani dokładnych tras...owszem są projekty ale nikt nawet nie wie czy będą one realizowane

no to skoro nikt nie wie, to skąd my mamy wiedzieć? :hihi:

Cytat:
Na tym forum widziałem wiele zdjęć tramwajów teraźniejszych i jakoś nikomu to nie przeszkadzało

turecki, wypowiedz się :wink:

jest taka złota zasada, tak w życiu, jak i w necie - najpierw się czyta, potem myśli, a na samym końcu ewentualnie pisze :wink:
głowa do góry, smutas :D

Chris - Nie Wrz 02, 2007 12:22 am

Cytat:
nie zna ani terminów ani dokładnych tras..


Ja znam trase na Morene... tj. Migowo :hihi:

Dieter - Wto Paź 02, 2007 9:21 pm

turecki napisał/a:
widząc zainteresowanie gdańskimi tramwajami polecam tą stronę http://www.aefl.de/ordld/...assenbahnen.htm może niewiele...
Dzieki turecki! To przeciez jest cala historia elblaskich tramwai! :==

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group