Dawny Gdańsk

Na papierze, ekranie i w Mieście - Folderek "Nowożytne fortyfikacje miejskie"

pumeks - Czw Lip 29, 2004 8:08 am
Temat postu: Folderek "Nowożytne fortyfikacje miejskie"
Na stronie Urzędu miejskiego http://www.gdansk.pl/gdan...ry=295&history= pojawił się, w formacie .pdf, folderek "Nowożytne fortyfikacje miejskie". Tak się pechowo składa, że pisałem ten tekst na gwałt gdzieś na przełomie stycznia/lutego, trochę bez sensu bo po majowej sesji "fortyfikacyjnej" i tekstach w "30 Dniach" wygląda to bardzo blado... :oops:
Marcin - Czw Lip 29, 2004 9:22 am

Pumeksie nie ma powodu by pąsowieć - co innego folderek, a co innego sesja naukowa (czy obszerny artykuł w 30 Dniach). :ok:
A teraz wiem czego dotyczyła dyskusja na temat "Freak & Cock Bastion" na C@fe Trójmiasto .

Petelka - Czw Lip 29, 2004 10:26 am

Cytat:
trochę bez sensu bo po majowej sesji "fortyfikacyjnej" i tekstach w "30 Dniach" wygląda to bardzo blado...

A ja uważam, że takie kompedium wiedzy o fortyfikacjach na stronie Miasta jest bardzo sensowne. :D ' I że absolutnie nie masz powodów, aby się rumienić. :wink: :lol:

seestrasse - Czw Lip 29, 2004 4:44 pm

a w najnowszych "Jantarowych Szlakach" ukaze sie notka o tymze folderku :D
seestrasse - Czw Lip 29, 2004 4:47 pm

Marcin napisał/a:
"Cock Bastion"

:oops:
:haha:

Marek Z - Czw Lip 29, 2004 11:05 pm

Pumeks, nie gadaj, fajna stronka !! Szczególnie dla tych, którzy zaczynają się interesować gdańskimi fortyfikacjami.
ISPI - Czw Lip 29, 2004 11:10 pm

Sie tylko spytam, czy ktos moze bedzie robił foty nocne twierdzy Wisłoujscie- od wewnatrz.. okazja niesłychana to piątkowe impressowanie Młodej Hanzy....program jest na www.gdansk.pl !!!
Marek Z - Czw Lip 29, 2004 11:18 pm

Ja mogę popstrykać od zewnątrz. Będę tam, ale po drugiej stronie kanału :II
pumeks - Sro Wrz 15, 2004 9:18 am

seestrasse napisał/a:
a w najnowszych "Jantarowych Szlakach" ukaze sie notka o tymze folderku :D

Ukazała się :oops: A numer "JS" bardzo smakowity, m. in. o Żuławskiej Kolei Wąskotorowej (zgadnijcie kto napisał :wink: ), o dolinie Oruńskiego Potoku, o kościołach i szpitalach Św. Ducha i Św. Elżbiety w Gdańsku, o pompowni "Osłonka" koło wsi Marzęcino na Żuławach (zdjęcie bardzo ciekawej tablicy pamiątkowej z 1884 r. - ale fatalne, kto będzie przejeżdżał przez Marzęcino, niech odszuka tę przepompownię i pstryknie).

seestrasse - Sro Wrz 15, 2004 1:40 pm

pumeks napisał/a:
numer "JS" bardzo smakowity, m. in. o Żuławskiej Kolei Wąskotorowej (zgadnijcie kto napisał :wink: )

pumeksiku, blagam, ani slowa... :nie_powiem:
:D :wink:

lucy - Sro Wrz 15, 2004 3:21 pm

A dlaczego nie? 8O
Brawo:) należy chwialić... jak również się pochwalić :wink:

Marcin - Sro Wrz 15, 2004 4:35 pm

Właśnie, właśnie... :== A ja niedawno odświerzyłem sobie pewien artykulik ze ŚK. :D
parker - Sro Wrz 15, 2004 4:52 pm

Cytat:
o dolinie Oruńskiego Potoku


no tak, park(er)ologia tez zagrożona :(

Mikołaj - Sro Wrz 15, 2004 6:01 pm

A gdzie Szlaki można kupić? to nie jest jakiś underground?
Cytat:
o Żuławskiej Kolei Wąskotorowej

:== :== :== co to za niepotzebna skromność??
Cytat:
zdjęcie bardzo ciekawej tablicy pamiątkowej z 1884 r

służę.
Rok temu nocowałem w Marzęcinie podczas rowerowego wyjazdu na Mazury.

seestrasse - Sro Wrz 15, 2004 9:11 pm

Jantarowe Szlaki mozna nabyc w siedzibie PTTK na Dlugiej (najlepiej u samych Panów Redaktorów na pieterku, bo taniej) - ale jestem w stanie sprezentowac Ci, Mikolaju, egzemplarz, hm, autorski... :D
pumeks - Czw Wrz 16, 2004 11:00 am

seestrasse napisał/a:
Jantarowe Szlaki mozna nabyc w siedzibie PTTK na Dlugiej (najlepiej u samych Panów Redaktorów na pieterku, bo taniej)

No własnie, pismo faktycznie ma wygląd trochę jak z drugiego obiegu - poza okładką wyłącznie czarno-białe ilustracje, nigdzie nie podano ceny za egzemplarz ani za prenumeratę, mimo że do tej ostatniej się wewnątrz numeru namawia. U pań które w PTTK-u na dole prowadzą stoisko z przewodnikami, podano mi cenę 9,50 zł za najnowszy numer. Ale proponuję się rozejrzeć tu i ówdzie - na pewno "JS" można było zawsze kupić w księgarni na rogu Aksamitnej/Łagiewników, i zapewne też w innych miejscach - może gdzieś mają niższe ceny.

seestrasse - Pią Wrz 17, 2004 1:04 am

pumeks napisał/a:
pismo faktycznie ma wygląd trochę jak z drugiego obiegu

ale to ma sie zmienic :hihi: (wiem to ze zródel bardzo dobrze poinformowanych)
Pumeksie, masz sliczny avatar :D

Petelka - Pią Wrz 17, 2004 7:00 am

Cytat:
Pumeksie, masz sliczny avatar

A jaki hmmm... wymowny. :D :hiihihi:

pumeks - Pią Wrz 17, 2004 7:47 am

Petelka napisał/a:
Cytat:
Pumeksie, masz sliczny avatar

A jaki hmmm... wymowny. :D :hiihihi:

Wrrr hakerzy mi podmienili? :evil:

Mikołaj - Pią Wrz 17, 2004 11:10 am

Cytat:
Wrrr hakerzy mi podmienili?


Do zamachu przyznałą się nieznana dotąd Frakcja Wolnych Avatarów


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group