Dawny Gdańsk

Gdańsk - Sopot - Gdynia - PRZERÓBKA RATUNKU

Danzigerek - Pon Sie 20, 2012 10:26 pm
Temat postu: PRZERÓBKA RATUNKU
Mam problem, w Gdańsku - Przeróbce ul. Sienna 8 są likwidowane balkony, czy jest to legalne, przecież, ten budynek jest przedwojenny, mieszkają tam starsi ludzie dla, których balkon jest "jedynym spacerem", czy nie jest to budynek podlegający ochronie konserwatora. Dlaczego tak szybko niszczy się to co zdobi, jak można temu zapobiec ?!!!!
tobocian - Pią Sie 24, 2012 10:09 am

Akcja "balkony" jest od czasu gdzie właśnie to razem z balkonem spadł spacerujący po nim starszy pan,nie pamiętam ulicy ale w Gdańsku...
Sienna 8 jest z 1940 roku zatem konserwator nic nie wskóra.
Jeżeli nadzór budowlany stwierdzi że balkon zagraża bezpieczeństwu to niestety demontaż...
naprawa,remont itp to budowa balkonu od podstaw a to po prostu są ogromne koszty dla Wspólnoty.
Czyli jak zwykle chodzi o pieniądze. :^^

Danzigerek - Pią Sie 24, 2012 8:26 pm

To co można z tym ostatecznie zrobić?????????????
Krzysztof - Pią Sie 24, 2012 10:08 pm

Ja sam, za własne pieniądze, odtwarzam balkon odcięty kilkanaście lat temu, ale nie obyło się bez problemów z administratorem wspólnoty (zatwierdzanie projektu, wykup gruntu pod balkon :brake: ).
stanalex - Sob Paź 27, 2012 10:04 pm
Temat postu: Balkonosferyczność
Mam nadzieję, że przy wykupie gruntu pod balkon uwzględniono, iż ziemia jest kulą, w związku z czym balkon na pewnej wysokości, zajmuje na poziomie zerowym mniejszą powierzchnię :hihi:
Hochstriess - Pią Lis 09, 2012 9:10 pm

tobocian napisał/a:
spadł spacerujący po nim starszy pan,nie pamiętam ulicy ale w Gdańsku...

To było na początku lat 90-tych na Słowackiego 18. To ten żółty budynek, między którym i Princess Viktorią jedzie nowa Słowackiego.

MłodyBocieK - Nie Maj 01, 2022 7:40 am

Po latach, na pamiątkę balkony:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group