Dawny Gdańsk

Napisy - Dolne Miasto

DarioB - Pią Sie 13, 2004 12:12 am
Temat postu: Dolne Miasto
W końcu się zmobilizowałem i ruszyłem w moją ościenną dzielnicę poszperać za napisami. Rzadko się tam wcześniej zapuszczałem, jednak wyobrażałem sobie, ze znajdę więcej napisów.
Zdjęć nie porobiłem za dużo bo jakoś nieswojo się czułem :) (z aparatem i mapą wyglądałem jak zabłąkany turysta)
Zarzucam tu kilka ujęć, których nie znalazłem zindeksowanych (domyślam się że są) ale tak na wszelki wypadek :)

Zaś w tej galerii zebrałem wszystkie moje dotychczasowe zbiory: Link

Jutro może Biskupią lub Wrzeszcz się obada :)
I tak jeszcze przy okazji w ramach autorekalmy, zapraszam na werjsę testowa mojej stronki :)
Link

Mikołaj - Pią Sie 13, 2004 1:16 am

taakie oczy zrobiłem, jak zobaczyłem Twoja kolekcję napisów. Jak to się stało, że się jeszcze pod żadnym nie spotkaliśmy z aparatami w ręce?? :) Tyle tego jest, że nie dałem rady wszytskiego od razu zobaczyć! Coś mi się wydaje, że trzeba będzie się spotkać i ten temat obgadać!
:co_jest:

DarioB - Pią Sie 13, 2004 9:08 am

Żaden problem, ja po prostu korzystając z ogromnej ilosci czasu postanowiłem zrobić sobie wycieczkę rowerową po Gdańsku "Szlakiem Starych Napisów", szukając przy okazji nowych. Ze ściągi z adresami korzystam dopiero jak sam po przeleceniu całej dzielnicy coś przeoczę :)
pumeks - Pią Sie 13, 2004 10:57 am

8O 8O 8O 8O 8O 8O
Rewelacja!!!!

DarioB - Pią Sie 13, 2004 3:09 pm

No nie mówcie mi tylko że odkryłem jakiś napis :)
Mikołaj - Pią Sie 13, 2004 3:39 pm

wydaje się, że nasi ludzie byli wsżedzie i sfotografowali wszystko, a jednak nie :hihi:
Grün - Pią Sie 13, 2004 3:43 pm

Bo tego Miasta to nam starczy do końca życia :)
seestrasse - Pią Sie 13, 2004 3:50 pm

Grün napisał/a:
Bo tego Miasta to nam starczy do końca życia :)


kolejne swiete slowa dzisiejszego dnia... :==

Marek Z - Pią Sie 13, 2004 11:25 pm

Cytat:
Bo tego Miasta to nam starczy do końca życia


kolejne swiete slowa dzisiejszego dnia...

To po wizycie w kościele św Mikołaja :D

PAULUS MAZUR - Sob Sie 14, 2004 3:58 pm

SUPEROWE NAPISY!!!!!!!!!!!!! :== :== :==
Kasia_57 - Nie Sie 15, 2004 10:54 am

Grün napisał/a:
Bo tego Miasta to nam starczy do końca życia :)



No nie wiadomo... Poczekaj az wyznaczą następnego konserwatora... Może się okzać, że :wow: się pewnego dnia zdziwimy... Niemile zdziwimy, jak to w Gdańsku....

Marek Z - Nie Sie 15, 2004 7:51 pm

Cytat:
Może się okzać, że się pewnego dnia zdziwimy... Niemile zdziwimy, jak to w Gdańsku....

Kasia !! Nie psuj nam humoru !!!

bassa - Nie Sie 15, 2004 11:23 pm

A płoty....ogrodzenia..furtki...stare układy roslinnosci, tzw. mala architektura - tego sporo przetrwalo ! Za chwile zniknie....
DarioB - Sro Sie 18, 2004 12:26 am

Dziś, był kolejny spacer pieszo-rowerowy i kilka kolejnych napisów, które chyba zasługują na zinwentaryzowanie:
Całosć jest dodana do galerii Stare Napisy

Dodatkowo wg mnie Wróbla 21/22 już nie istnieje. Znaczy się ten napis co jest zindeksowany został zarzucony tynkiem. Odsłonił się zaś ten co ja podałem

Marek Z - Sro Sie 18, 2004 12:31 am

:co_jest: Zdjęcia się nie wyświetlają !
DarioB - Sro Sie 18, 2004 12:35 am

Coś nie tak z przegladarką. Prosiłem znajomych by sprawdzili i im się wyświetlają. Refresh proponuję :)
Marek Z - Sro Sie 18, 2004 12:50 am

Niestety, nic to nie daje. :cry:
Mikołaj - Sro Sie 18, 2004 12:58 am

u mnie też nie ma wizji. I Twoja strona wrzucona jako okienko "Fotografia " na portalu też sie nie pojawia :II
pumeks - Sro Sie 18, 2004 8:54 am

DarioB napisał/a:
Augustynskiego; Tak przy okazji kojarzycie co było na tym herbie??

A co mogło być? :wink: Czarne ptaszysko zapewne... jak na Polizeipräsidium, na budynku Sądu, na Towarzystwie Ubezpieczeń od Ognia (Wały Jagiellońskie 36, dawniej komitet PZPR - ten orzeł akurat przetrwał, tylko został poprawiony młotkiem)

Marek Z - Sro Sie 18, 2004 3:52 pm

Uprzejmie donoszę, że zdjęcia się wyświetliły. Są fajowe. :)
bassa - Pon Sie 23, 2004 2:16 pm

Hę ??? Mnie sie wyswietla bez specjalnych jakichs...bardzo ładne !!! Swoja droga, gdyby tak Dario sie wział metodycznie za Wrzeszcz...ho ho ! ( jaaasne ze zaczynajac od matecznika....tu najszybciej wszystko znika bo sie ludzie remontuja...)
DarioB - Pon Sie 23, 2004 2:48 pm

żaden problem zabrać sie za Wrzeszcz, tylko ktoś by mnie musiał pokierować.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group