Dawny Gdańsk

Napisy - Orunia

DarioB - Sro Sie 25, 2004 12:03 am
Temat postu: Orunia
Dziś w przerwie między 2 rozmowami w sprawie pracy zrobiłem sobie przerywnik w postaci wypadu na Orunię :) .

Znalazłem kilka rzeczy których nie ma w archiwum napisów więc je tu wrzucam. Niestety nei znalazłem jednego napisu (nr 57) Mam wrażenie ze tego budynku juz nie ma. Znalazłem też przypadkowo kawałek płyty nagrobnej w murku, gdy fotografowałem napis na Podmiejskiej i gdy odwróciłem się do roweru wpadłem na niego :)
Kolejny rejon miasta przebadany :) Oczywiście wszystkie zdobycze w max jakości (każda fotka 600kB) w galerii :)

Mikołaj - Sro Sie 25, 2004 12:47 am

Napisy z Traktu mam , ale pozostałe znaleziska bardzo ciekawe. Możemy dołożyć kolejną płytę do lapidarium.
Grün - Sro Sie 25, 2004 8:16 am

Jka tak dalej pójdzie to lapidarium będzie wyższe i większe od kościoła
Sabaoth - Sro Sie 25, 2004 8:44 am

Grün napisał/a:
Jka tak dalej pójdzie to lapidarium będzie wyższe i większe od kościoła


W koncu w Gdansku bylo wiele cmentarzy, a kamienie nie wyparowaly :II

Marek Z - Pią Sie 27, 2004 1:33 am

Cytat:
W koncu w Gdansku bylo wiele cmentarzy, a kamienie nie wyparowaly

No, no.. jak się weźmiemy do roboty, pozbieramy wszystkie płyty nagrobne, cokoliki, gzymsy, figurki, szmurki i inne pierdółki, wynajmiemy kilka ciężarówek i zawieziemy to wszystko do św Jana - to ho, ho, będzie lapidarium jak sie patrzy. :hihi:

Sabaoth - Pią Sie 27, 2004 8:48 am

Cytat:
No, no.. jak się weźmiemy do roboty, pozbieramy wszystkie płyty nagrobne, cokoliki, gzymsy, figurki, szmurki i inne pierdółki, wynajmiemy kilka ciężarówek i zawieziemy to wszystko do św Jana - to ho, ho, będzie lapidarium jak sie patrzy.
Czesc trzeba bedzie odkuwac z murkow, fundamentow albo wyciagac z chodnikow. :II
Romek52 - Sro Maj 23, 2012 9:14 pm

Od kilkunastu lat jadąc samochodem ul.Raduńską patrzyłem na napis na budynku z nr 1.
Zawsze chciałem go sfotografować ale brakowało silnej woli,a ponadto sądziłem że ktoś już go wstawił. Sprawdziłem na forum i nie ma, no to wstawiłem :hihi:
Jak widać na starym,oryginalnym napisie namalowano polski ,ale wylazła ukryta opcja 8))

kwidzin - Czw Maj 24, 2012 6:31 am

Baaaaaaaardzo słabo sprawdzałeś. :hihi:
Romek52 - Czw Maj 24, 2012 11:39 am

:oops: :LL: :mur:
Chyba mam coś z oczami :wow:

Lookator - Sro Kwi 17, 2013 5:43 pm

I ja mam oruńskie napisy, fotografowałem je na potrzeby mojej strony o Oruni, ale podzielę się i tu:

Dworcowa 16


Gościnna 2

pumeks - Sro Kwi 17, 2013 8:04 pm

Żuławska 12 (zdjęcia ze stycznia 2011 r.)
Lookator - Sro Kwi 17, 2013 8:08 pm

O tych Twoich napisach nie wiedziałem.

Podmiejska 8

pumeks - Sro Kwi 17, 2013 8:29 pm

To z Żuławskiej 12 chyba Strach pokazywał jako pierwszy. Ale stronę Mikołaja oglądałeś? http://www.dawnygdansk.pl/gdansk/napisy.htm
Lookator - Sro Kwi 17, 2013 8:39 pm

pumeks napisał/a:
To z Żuławskiej 12 chyba Strach pokazywał jako pierwszy. Ale stronę Mikołaja oglądałeś? http://www.dawnygdansk.pl/gdansk/napisy.htm

Tak oglądałem, kiedyś nawet jakieś napisy mu dawałem żeby na stronie dodał.

Podmiejska 14

Lookator - Czw Kwi 18, 2013 5:15 pm

Psiajucha, byłem dziś na Żuławskiej 12 zrobić zdjęcia napisów i nie zrobiłem tych od strony przejazdu kolejowego.
Szewc był otwarty więc wszedłem porozmawiać z Panem Stanisławem. Prowadzi ten zakład od 1972 roku i w tym roku zamierza zakończyć działalność. Ale jego opowieść to inna bajka. Umówiłem się z nim na spokojnie na zebranie materiału na diaporamę. Oj będzie fotouczta...

A poniżej następne napisy
Podmiejska 17


Sandomierska 10


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group