Dawny Gdańsk

Na papierze, ekranie i w Mieście - Wystawa "Stary Gdańsk i jego politechnika"

pumeks - Czw Wrz 16, 2004 3:28 pm
Temat postu: Wystawa "Stary Gdańsk i jego politechnika"
Gdańska Galeria Fotografii (ulica Grobla I róg Św. Ducha, tel. 301 71 47) zaprasza na wystawę z cyklu Historia.
Otwarcie w niedzielę 19 września 2004 r., godz. 17.00

(poza tym galeria czynna wt.-pt. 11-17 z przerwą 13.30-14.00; sob.-niedz. 11-16)


Od siebie dodam, że na wystawie będzie trochę zdjęć z prywatnych kolekcji pokazujących Gdańsk przed Rokossowskim. Oglądałem je wczoraj, większość to typowe ujęcia, ale przy dwóch podskoczyłem: szczególnie przy takim na którym widać śliczny pociąg zaprzężony w parowozik, jadący na tle Bastionu Żubr (zapewne wyjeżdża z dworca Am Leegen Tor). Mam obiecane, że mogę porozmawiac z włascicielką zdjęcia. Być może zgodziłaby się je udostępnić, ale pytanie, jak przedstawić jej cel do jakiego to zdjęcie zostałoby użyte?

Zoppoter - Czw Wrz 16, 2004 3:41 pm
Temat postu: Re: Wystawa "Stary Gdańsk i jego politechnika"
pumeks napisał/a:
[ szczególnie przy takim na którym widać śliczny pociąg zaprzężony w parowozik, jadący na tle Bastionu Żubr (zapewne wyjeżdża z dworca Am Leegen Tor). Mam obiecane, że mogę porozmawiac z włascicielką zdjęcia. Być może zgodziłaby się je udostępnić, ale pytanie, jak przedstawić jej cel do jakiego to zdjęcie zostałoby użyte?


A z jakiego to okresu?

Możesz coś naczarować, że przygotowujemy materiał o pierwszym gdańskim dworcu. Albo, że komuśtam jest to potrzebne do identyfikacji typów wagonów i lokomotyw, jakie tu kursowały w danym czasokresie.

Tylko nie zapowiadaj jakichs konkretnych dat publikacji...

Grün - Czw Wrz 16, 2004 5:13 pm

Powiedz, że to do Akademii - chyba nie ma się czego wstydzić?
Petelka - Pią Wrz 17, 2004 7:51 am

Cytat:
Powiedz, że to do Akademii - chyba nie ma się czego wstydzić?

Zgadzam się z Grunem - powiedziałabym pani i o Akademii i o forum i o grupie pasjonatów, którzy spotkali się w wirtualnym świecie i o ich działalności.... Bo to naprawdę jest coś... zabrakło mi słowa: niezwykłego? niesamowitego? wyjątkowego? Na wszelki wypadek możesz zabrać ze sobą wydruk jednego czy dwóch artykułów z Akademii i pokazać je pani. I życzę powodzenia w zdobywaniu zdjęcia! :D

pumeks - Pią Wrz 17, 2004 8:50 am

Zdjęcie było, jak sądzę, z lat trzydziestych (Zoppoter pewnie rozpoznałby typ lokomotywy i datę jej produkcji :D ). Na pierwszym planie zdjęcia był pan w mundurze kolejarskim, a zdjęcie jest chyba własnością jego córki czy wnuczki. No hmmm... spróbuję popertraktować.
Grün - Pią Wrz 17, 2004 12:19 pm

Zoppoter to by powiedział jak się nazywał ten pan w kolejarskim mundurze :)
Sabaoth - Pią Wrz 17, 2004 12:30 pm

Grün napisał/a:
Zoppoter to by powiedział jak się nazywał ten pan w kolejarskim mundurze :)


Ja wiem! To był na pewno kolejarz.

Grün - Pią Wrz 17, 2004 12:33 pm

Po czym poznałeś? Po czapce?
Sabaoth - Pią Wrz 17, 2004 12:37 pm

Nie, po mundurze!
Marcin - Pią Wrz 17, 2004 12:39 pm

Ale tak bez patrzenia na zdjęcie?! 8O Jestem pod wrażeniem Twojej telepatii Wojtku. :wink: :hihi:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group