Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
O Mirze, koalicji praw autorskich i złym Drapieżnym Wilku
Autor Wiadomość
Aartin 

Dołączył: 30 Cze 2010
Posty: 107
Wysłany: Sob Kwi 02, 2011 3:42 am   O Mirze, koalicji praw autorskich i złym Drapieżnym Wilku

DW napisał/a:
Powyzsze z opracowania Schmida pochodzi, co Miro mógłby odnotować. Nie dla kaprysu mojego czy kogo tam innego. Prawo autorskie działa.
prawo autorsie chyba jeżeli chodzi o Schmida nie działa już. (przepraszam, że nazwisko fonetycznie)
Post edytowany, dla wprowadzenia w wątek. Watek wydzielony z tematu Kościoły w Borętach
DW
_________________
PFE
Ostatnio zmieniony przez Dostojny Wieśniak Nie Kwi 03, 2011 11:03 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
ruda 
Mierzeja


Dołączyła: 24 Cze 2007
Posty: 1792
Wysłany: Sob Kwi 02, 2011 8:23 am   

Źródło zawsze trzeba podać, prawo i uczciwość. :wink:
_________________
„Chamstwu w życiu należy się przeciwstawiać siłom i godnościom osobistom”.
 
 
Miro 


Dołączył: 22 Wrz 2009
Posty: 2094
Wysłany: Sob Kwi 02, 2011 6:18 pm   

Och Dostojny po co te wielkie słowa. Już gdzieś pisałem, ze przedstawiłeś już prawie całe wydanie wspomianego autora, także akurat ta pozycja jest wszystkim dobrze znana. Na margnesie jest mi przykro, że to ja zamieściłem te zdjęcia z podwórka, które wydaje się być TWOIM.... może jakieś prawa autorskie.

Miro
_________________
www.olszynka-walddorf.cba.pl
 
Dostojny Wieśniak 


Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 3885
Wysłany: Sob Kwi 02, 2011 7:49 pm   

A czemu ma służyć ta uszczypliwość? 8O Prosiłem jedynie o podawanie źródeł z których cytowane są cudze zdjęcia. I nie dotyczy to tylko Ciebie.
Uwaga dotyczy każdego opracowania, bez względu na to czy jest ono znane szerszemu czy mniejszemu gronu. Podobnie jak temat nie ma w tym kontekście żadnego znaczenia. Jesteś w temacie, :arrow: NADUŚ więc nie wciskaj ciemnoty.
_________________
Poldergeist
 
ruda 
Mierzeja


Dołączyła: 24 Cze 2007
Posty: 1792
Wysłany: Sob Kwi 02, 2011 8:16 pm   

I znowu brak żródła :II
_________________
„Chamstwu w życiu należy się przeciwstawiać siłom i godnościom osobistom”.
 
 
Miro 


Dołączył: 22 Wrz 2009
Posty: 2094
Wysłany: Sob Kwi 02, 2011 8:24 pm   

Widać zawiązuję się koalicja praw autorskich.

Miro
_________________
www.olszynka-walddorf.cba.pl
 
Dostojny Wieśniak 


Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 3885
Wysłany: Sob Kwi 02, 2011 8:40 pm   

Wykorzystujesz efekty cudzej pracy. Jeżeli nie prawo, to przynajmniej zwykła przyzwoitość nakazuje poinformować o tym. Nie oczekuję oczywiście zrozumienia sensu poprzedniego zdania. Zmęczony jestem bylejakością standardów jakie nas otaczają. Więc proponuję ostrzeżenie przy następnej okazji. Zawsze możesz odwołać się do Ojca Założyciela.
_________________
Poldergeist
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Sob Kwi 02, 2011 11:26 pm   

Aartin napisał/a:
prawo autorsie chyba jeżeli chodzi o Schmida nie działa już.

Autorskie prawa osobiste obowiązują bezterminowo, majątkowe wygasają.
Miro napisał/a:
Widać zawiązuję się koalicja praw autorskich.

nie ma co się jeżyć, jeśli autor jest znany, trzeba go wskazywać
 
Dostojny Wieśniak 


Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 3885
Wysłany: Nie Kwi 03, 2011 12:28 am   

No to mamy jasność w temacie
Miro napisał/a:
Widać zawiązuję się koalicja praw autorskich.
To jest dość szeroka koalicja. :wink: Trzymajmy poziom, nie chcę niczego innego. :)
_________________
Poldergeist
 
ruda 
Mierzeja


Dołączyła: 24 Cze 2007
Posty: 1792
Wysłany: Nie Kwi 03, 2011 6:24 am   

To nie tylko kwestia praw autorskich, ale zwykła, użytkowa raczej. Każdy zainteresowany tematem mając źródło może z niego skorzystać. :) :zgooda:
_________________
„Chamstwu w życiu należy się przeciwstawiać siłom i godnościom osobistom”.
 
 
Miro 


Dołączył: 22 Wrz 2009
Posty: 2094
Wysłany: Nie Kwi 03, 2011 7:12 pm   

Dostojny Wieśniak napisał/a:
Więc proponuję ostrzeżenie przy następnej okazji. Zawsze możesz odwołać się do Ojca Założyciela.
.

Chciałem dać sobie spokój i przyjąć sugestię SZEFA, ale po tym co napisął Dostojny to mi ręce opały.
Kolega proponuje ostrzeżenie przy następnej okazji. Kiedy będzie ta okazja obojętnie, ona będzie dowali mi bo tak to sobie postanowił i co ciekawe wcale się z tym nie kryje. Jako, że mamy demokracje istnieje instancja wyższa do której się odwołuję. Czy na FDG dostaje się ostrzenia za coś, czy przy następnej okazji. Czy każdemu kto nie podał źródła grozi taka samo ostrzeżenie. I czy na zmęczenie Dostojnego bylejakością standardów jakie nas otaczają jedynym sposobem jest dać ostrzeżnie koledze z forum bo nie pasuje w czymś tam.
Nalężę do starszego pokolenia uczestników FDG, i pamiętam te czasy kiedy powiedzenie.. dajcie mi człowieka a paragraf się znajdzie...nie było tylko powiedzeniem ale samym życiem.

Miro

Z mojej strony temat zakończony.

Ruda :zgooda:
_________________
www.olszynka-walddorf.cba.pl
 
ruda 
Mierzeja


Dołączyła: 24 Cze 2007
Posty: 1792
Wysłany: Nie Kwi 03, 2011 8:37 pm   

Nie bardzo rozumiem, mam przecież dokładnie takie samo zdanie , jak Mikołaj i Dostojny?
Ale jeżeli chociaż taki "mój" argument do Ciebie dotrze to :zgooda:
Wiek, jak sam stwierdziłeś nie ma tu nic do rzeczy. :hihi: Sam swoje zamieszczane fotki nadpisujesz nickiem, więc bądź konsekwentny w stosunku do innych źródeł. No chyba, że o ożywienie Forum tu chodziło :wink:
_________________
„Chamstwu w życiu należy się przeciwstawiać siłom i godnościom osobistom”.
 
 
Dostojny Wieśniak 


Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 3885
Wysłany: Nie Kwi 03, 2011 11:23 pm   

Miro napisał/a:
Kolega proponuje ostrzeżenie przy następnej okazji. Kiedy będzie ta okazja obojętnie, ona będzie dowali mi bo tak to sobie postanowił i co ciekawe wcale się z tym nie kryje.
Masz mnie. :wink: Pisząc o następnej okazji, myślałem o kolejnym zlekceważeniu prośby o podanie źródła pochodzenia cytatu, jakim by on nie był.
Miro napisał/a:
Czy na FDG dostaje się ostrzenia za coś, czy przy następnej okazji.
Na FDG dostaje się ostrzeżenia za coś. W tym wypadku, jak wyżej.
Miro napisał/a:
Czy każdemu kto nie podał źródła grozi taka samo ostrzeżenie.
Każdemu kto przyjmie Twoją metodę działania.
Miro napisał/a:
I czy na zmęczenie Dostojnego bylejakością standardów jakie nas otaczają jedynym sposobem jest dać ostrzeżnie koledze z forum bo nie pasuje w czymś tam.
Nie ale w tym przynajmniej przypadku mogę coś zrobić.
Miro napisał/a:
Nalężę do starszego pokolenia uczestników FDG, i pamiętam te czasy kiedy powiedzenie.. dajcie mi człowieka a paragraf się znajdzie...nie było tylko powiedzeniem ale samym życiem.
Też tak mam i uważam to porównanie za nadużycie, chociaż chyba Cię rozumiem więc się nie czepiam. :wink:
_________________
Poldergeist
 
groszek 


Dołączyła: 15 Lis 2007
Posty: 995
Wysłany: Pią Kwi 08, 2011 12:23 am   

D.W...proszę powiedz jak uważasz , czy jeśli z jakiegoś żródła pobieram info i podaję to żródło....np.słownik , czy stronę....to wystarczy czy konieczny jest link , bo bez linku jest to plagiat...? :hmm:
_________________
mały kot na wielkiej drodze...
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Pią Kwi 08, 2011 12:44 am   

U nas najczęściej nie chodzi o plagiat (w sensie, że przypisujesz sobie autorstwo, bo raczej wiadomo, że nie zrobiłaś zdjęcia 60 lat temu), ile o brak wskazania źródła.
groszek napisał/a:
konieczny jest link , bo bez linku jest to plagiat...?

pytanie jest serio?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk