Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Stare zdjecia linii do Kokoszek/Koscierzyny/Kartuz
Autor Wiadomość
moder111de 

Dołączył: 07 Kwi 2008
Posty: 21
Wysłany: Sro Kwi 15, 2015 1:44 am   Stare zdjecia linii do Kokoszek/Koscierzyny/Kartuz

Czy gdzies na Forum istnieje temat linii do Kokoszek itd, ktorej czesc bedzie stanowila nowa linia PKM? Szukalem, ale nie znalazlem. Byloby ciekawe porownanie przystankow i stacyjek.
Nota bene, te nowe, czerwone, wygladaja jak sexy majtki panny Violetty, czy innej Zanety. Ale to tylko nawiasem...
 
EwkaW 


Dołączyła: 04 Wrz 2011
Posty: 589
Wysłany: Sro Kwi 15, 2015 2:19 pm   

moder111de napisał/a:
Nota bene, te nowe, czerwone, wygladaja jak sexy majtki panny Violetty, czy innej Zanety. Ale to tylko nawiasem...

Oj tam, oj tam, bez przesady... kwestia gustu a i wyobraźni :hihi:
Mnie się podobają, bo są wyraziste, z pomysłem. No i XXI-wieczne, niczego nie udają.
Zastanawiam się tylko, czy niewielkie wiaty stojące pod nimi na peronach, będą stanowiły wystarczającą osłonę pasażerów w razie niepogody, a zwłaszcza podczas tak częstych u nas silnych wiatrów.
Całe zaś przedsięwzięcie, od strony technicznej, budzi mój wielki podziw.
Co do strony organizacyjno-urzędniczej, to kiedy czytam dziś w prasie o ogłoszeniu właśnie daaawno zapowiadanego przetargu na operatora PKM, to "gałązki" mi opadają :%
A poza nawiasem, to mnie też od kilku dni chęć porównania linii starej z nową nurtuje.
Jakaś mapa by się przydała :roll:
 
wodnik88 
Adamek


Dołączył: 08 Gru 2004
Posty: 269
Wysłany: Sro Kwi 15, 2015 10:06 pm   

moder111de napisał/a:
Czy gdzies na Forum istnieje temat linii do Kokoszek itd

Coś jest tu -->Przystanek Brętowo. Gdzie w końcu był
 
Zbych 
Wonneberger

Dołączył: 30 Lis 2011
Posty: 945
Wysłany: Czw Kwi 16, 2015 6:47 pm   Re: Stare zdjecia linii do Kokoszek/Koscierzyny/Kartuz

moder111de napisał/a:
Czy gdzies na Forum istnieje temat linii do Kokoszek itd, ktorej czesc bedzie stanowila nowa linia PKM? Szukalem, ale nie znalazlem. Byloby ciekawe porownanie przystankow i stacyjek.
[...]
Linia, o której piszesz to linia z Wrzeszcza do Starej Piły wybudowana w 1914 r. przed wybuchem I wojny światowej. Ta linia tylko przechodziła przez Kokoszki. Po I wojnie światowej linia została przedzielona granicą polsko-gdańską, która podzieliła ją na część polską od Starej Piły do Kokoszek i część gdańską od Wrzeszcza do Kiełpinka. Częścią wspólną PKM i linii sprzed I wojny światowej, Wrzeszcz - Stara Piła jest gdańska część z okresu międzywojennego, Wrzeszcz - Kiełpinek.

Co do porównania stacji, to porównać można tylko Wrzeszcz i Kiełpinek. Dawne zdjęcia dworca we Wrzeszczu można łatwo wyszukać na tym forum. Budynek dawnego dworca w Kiełpinku jeszcze istnieje (jest lekko zmieniony) i znajduje się w pobliżu nowego, można więc je porównać w naturze . Na wygląd dawnego przystanku w Brętowie nigdzie nie natrafiłem. Pozostałe przystanki PKM nie mają swoich dawnych odpowiedników.
_________________
Tanie nie może być dobre, drogie nie musi.
 
EwkaW 


Dołączyła: 04 Wrz 2011
Posty: 589
Wysłany: Sro Kwi 22, 2015 6:21 pm   "30 dni" Nowe zdjęcia z nowej linii(nie tylko)

W ostatnim numerze "30 dni" ciekawy artykuł, dotyczący także infrastruktury Pomorskiej Kolei Metropolitalnej pt. "Mosty, wiadukty, estakady".
Zamieszczam tu, bo temat wątku świeży, ale nie zdziwię się, jeśli admini przeniosą to do "Na ekranie, papierze, w mieście..."
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk