A ja dodam, że ta linia tramwajowa została oddana do użytku przed końcem roku szkolnego 1958/59, czyli przed końcem czerwca 1959.
Byłam wtedy w ostatniej, siódmej klasie szkoły podstawowej nr 37 (obecnie Pałac Młodzieży). I już wtedy zdążył zaistnieć wypadek z udziałem tramwaju; na wysokości skrzyżowania ówczesnej Alei Leningradzkiej z Żabim Krukiem zginęła kobieta.
Już to pewnie kiedyś tu pisałam, ale się powtórzę. Dopóki tramwaje nie zostały wyposażone w automatycznie zamykane drzwi i pozbawione zewnętrznych klamek i wystających stopni i zderzaków, to prawie nie było dnia bez wypadku, najczęściej śmiertelnego.
Pytanie do znawców: Czy w lutym 1972 roku układ linii tramwajowych wyglądał mniej więcej tak:
2. Oliwa - Hucisko
3. Doki - Nowy Port
4. Oliwa - Jelitkowo
6. Doki - Orunia
7. Lotnisko - Nowy Port
8. Lotnisko - Dolne Miasto
9. Doki - Stogi Plaża
10. Siedlce - Nowy Port
11. Pasmanteria - Wrzeszcz
12. Siedlce - Wrzeszcz
13. Przeróbka - Brzeźno
14. Brzeźno - Wrzeszcz
15. Oliwa - Nowy Port
Z tego co słyszałem to w marcu tego roku zlikwidowano linię na Orunię. Kiedy mogli uruchomić linię 1 w relacji Siedlce - Pasmanteria? Jak ktoś coś wie na ten temat niech się podzieli. Będę wdzięczny za pomoc i informacje...
Tak to gdański wagon.
Pozostaje mi teraz przewertować internet aby znaleźć jakieś jego fotografie.
Chyba się poddam.Szukam i szukam ...
nic nie mogę znaleźć
Jeśli auto po prawej jest Fiatem 125p, to zdjęcie wykonano między 1967 a 1970
Można jeszcze bardziej zawęzić przedział czasowy. Montaż PF 125p rozpoczęto w listopadzie 1967, a na zdjęciu widać porę letnią, sądząc po liściach na drzewach i odzieży ludzi. Czyli między majem 1968, a wrześniem 1970
Pytanie do znawców:
Czy na początku 1986 roku tj styczeń/luty układ linii tramwajowych wyglądał następująco:
1. Siedlce - Stogi
2. Jelitkowo - Węzeł Leningradzki
4. Jelitkowo - Nowy Port
6. Jelitkowo - Węzeł Leningradzki
7. Oliwa - Nowy Port
8. Zaspa - Dolne Miasto
9. Węzeł Leningradzki - Stogi Plaża
12. Siedlce - Zaspa
13. Stogi - Brzeźno
14. Zaspa - Siedlce
15. Oliwa - Nowy Port
Jeżeli coś pominąłem to napiszcie bo w tym czasie ulica Jana z Kolna była w przebudowie i linia 10 była zawieszona a linia 8 kursowała objazdem przez aleję Zwycięstwa. Liczę na waszą pomoc...
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum