Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Maćkowy i Fazer
Autor Wiadomość
seestrasse 
Zesztrasia z Szafy


Dołączyła: 13 Kwi 2004
Posty: 6586
Wysłany: Pon Kwi 17, 2006 10:33 pm   

fajne, klimatyczne foty ruin
http://ygallery.tibians.c...817e3fc6&page=2
 
jasszczur 

Dołączył: 27 Kwi 2006
Posty: 1
Wysłany: Czw Kwi 27, 2006 8:58 pm   

nie wyszło im przemocą, to teraz nas po prostu kupią:/ jak ja kocham nasze władze :yyy:
 
seestrasse 
Zesztrasia z Szafy


Dołączyła: 13 Kwi 2004
Posty: 6586
Wysłany: Czw Kwi 27, 2006 9:06 pm   

:o_co:
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Pią Kwi 28, 2006 5:45 pm   

Nie wiem za bardzo kto i co ma kupić. Może sąsiadka kupi rzodkiewkę ale co to ma wspólnego z Fazerem :hmmm:
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
jayms 
dżejms


Dołączył: 16 Paź 2005
Posty: 1001
Wysłany: Wto Lut 13, 2007 11:26 pm   

Zamieszczam jako erratę zdjęcie hotelu Hohenzollern,to samo które zamieścił Beaviso tylko w szerszej perspektywie.

Hotel Hohenzollern 1945 r. m.jpg
Plik ściągnięto 19122 raz(y) 76 KB

_________________
Bacz byś nie zgłupiał od mądrości swojej.
 
pawel.45 
z komódeczki

Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 781
Wysłany: Sro Lut 14, 2007 3:41 pm   

Grunw.róg Kośc.
 
rispetto 


Dołączył: 11 Sty 2004
Posty: 1585
Wysłany: Sro Lut 14, 2007 4:03 pm   

pawel.45 napisał/a:
Grunw.róg Kośc.

braw.rozw.zagad. :==

:hihi:
_________________
...........................................
Pomóż Hanusi jeśli możesz
http://dzieciom.pl/5002
...........................................
 
pawel.45 
z komódeczki

Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 781
Wysłany: Sro Lut 14, 2007 4:15 pm   

Przepraszam, znowu nie udało mi się wkleić fotografii, więc opiszę.
beaviso napisał:
Cytat:
Na foto zniszczony hotel "Hohenzollern". Zdjęcie zrobione mniej więcej ze środka dzisiejszego skrzyżowania Grunwaldzka-Kościuszki-Słowackiego.

Moim zdaniem fotograf stał na wys.posesji przy al.Grunw.nr160, ponieważ objął kadrem z lewej str. narożnik cmentarza (widoczny na fot. zamieszcz.przez jayms jako errata), oraz ówczesny wlot ul.Kościuszki, który znajdował się naprzeciwko bud. nr158 (nie widać go na fot, jedynie drzewo rosnące przed nim - pierwsze z prawej). Dalej z prawej drugie drzewo i bud.nr156.
Druga fot. jayms (Wrzeszcz 1945-Grunwaldzka) przedstawia wid.ruin bud.nr147 (i dalszych do nr141) dokładnie naprzeciwko wlotu ul.Słowackiego, gdzie załamuje się Grunwaldzka. Fotograf stał przed narożnym bud.nr152, lub następnym nr154.
Wysoki bud. z wieżyczkami to nr 137, naprzeciwko zaś, po prawej bud. nr142 przy stacji benzynowej i ciąg wysokich bud. aż do Jesionowej i następne dalej w kier.poczty.
Wyższa, narożna wieżyczka bud.137 obecnie nie istnieje. Fragment Grunwaldzkiej między posesjami nr 141-137, gdzie przebiegał odkryty odcinek potoku Strzyży chyba nie był zabudowany. Pozdrawiam.



rispetto napisał:
Cytat:
braw.rozw.zagad.
- nie wiedziałem nawet, że to zagadka :???: Niestety, nie jestem dostatecznie sprawnym operatorem tego strasznego urządzenia i nie wszysto mi się udaje, lecz różne uwagi wyrażane wcześniej przez uczestników dyskusji ośmieliły mnie do przedstawienia swoich spostrzeżeń w ten - niestety :oops: nieudolny sposób. Pozdrawiam
 
seestrasse 
Zesztrasia z Szafy


Dołączyła: 13 Kwi 2004
Posty: 6586
Wysłany: Sro Lut 14, 2007 4:34 pm   

pawle, wszystko w porządku :D po prostu zabawna jest Twoja lakoniczna odpowiedź (skrót), i to skomentował rispetto :wink:
 
jayms 
dżejms


Dołączył: 16 Paź 2005
Posty: 1001
Wysłany: Sro Lut 14, 2007 5:11 pm   

beaviso napisał/a:
Aha, fotka pochodzi z jakiegość PRL-owskiego wojskowego albumu propagandowego. Bodaj była podpisana jako zrobiona w innym mieście.


Zdjęcie które zamieściłem równiez pochodzi z głębokiego PRL-u (1965r.) i podpisane jest : "Radziecka piechota i fizylierzy na ulicach płonącej Gdyni." Ciut im się miasta pomyliły. :hihi:
_________________
Bacz byś nie zgłupiał od mądrości swojej.
 
Ponury2 


Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 764
Ostrzeżeń:
 4/4/6
Wysłany: Nie Paź 14, 2007 11:38 am   Otwarcie "Galerii Bałtyckiej"

Jak się wam podoba nowy gmaszek? Według mnie jest ok, ale wokoło nadal masę śmieci i syfu. Ceny jak na razie w części promocyjne, ale wiadomo jak to jest na początku czymś muszą przyciągnąć ludzi.

W środku masa złodziei kieszonkowych. Haha, a na parkingu narkomanów od groma. Idziemy z kobietą, przed wejściem do strony PKP stoi grupka uczniów. Obok postawili dwa plecaki. Podchodzą złodzieje, krótka gadka "Bierzemy? Bierzemy!" i już lecą w kierunku ul. Lendziona. Na szczęście akurat tam stał patrol SM i walił mandaty za parkowanie :) I przy okazji kieszonkowcom też walnął kajdanki na ręce :)
_________________
"Ci, którzy się boją, umierają codziennie. Ci, którzy się nie boją, umierają tylko raz."

Giovanni Falcone (1939-1992), włoski sędzia śledczy, poległy w walce z mafią.
 
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Nie Paź 14, 2007 11:56 am   

Znaczy się rozrywkowo :hihi:
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
Ponury2 


Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 764
Ostrzeżeń:
 4/4/6
Wysłany: Nie Paź 14, 2007 12:08 pm   Obiekt koło "Galerii Bałtyckiej"

Gdzie te czasy, gdy rano jechało się do szkoły, a tam w zakładach cukierniczych "Bałtyk" praca wre, pod rampą hurtownii mleczarskiej "Maćkowy" same samochody dostawcze czekają na załadunek, a torem wjeżdża sobie pod rampę pociąg towarowy...

Aha, mimo budowy "Galerii Bałtyckiej" zaraz koło niej od strony Dworca PKP ocalał obiekt opisany tutaj przeze mnie http://forum.eksploracja....p?t=658&start=0 czyli betonowy podziemny składzik, prawdopodobnie m.in. nafty dla parowozów.

"Jeden z betonowych budyneczków(schronów?) jest zaraz za dworcową apteką "Kolejarz",idzie do samych torów albo jeszcze głębiej,jest zamknięty, a drugi obiekt ciut dalej,patrząc w stronę byłych składów spółdzielnii "Maćkowy". Zaraz za przystankiem końcowym autobusów należy iść ok 20 m. na wprost... zaraz pod samym płotem byłej spółdzielnii jest ceglany owalny budynek wkopany w ziemię, od wielu lat wnętrze jest zalane wodą i trudno dostępne"

"obiekt koło dawnej mleczarni to pozostałość po magazynie dworcowym nafty i karbidu (forma magazynu w formie "bunkierka" była kiedyś wymuszona sprawami p-poż)."

Ciekawe czy środek jest nadal zalany? :)
_________________
"Ci, którzy się boją, umierają codziennie. Ci, którzy się nie boją, umierają tylko raz."

Giovanni Falcone (1939-1992), włoski sędzia śledczy, poległy w walce z mafią.
 
 
villaoliva 
Olivaer


Dołączył: 23 Wrz 2004
Posty: 3300
Wysłany: Nie Paź 14, 2007 12:25 pm   

Masz na myśli ten obiekt?
Może to rodzaj wczesnego bunkru dla ludności.

dsc00041.jpg
zdjęcie by Marcin
Plik ściągnięto 18561 raz(y) 39,25 KB

_________________
Ponury Zwracacz Uwagi na Wykraczających Poza Ramy


www.staraoliwa.pl
 
Ponury2 


Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 764
Ostrzeżeń:
 4/4/6
Wysłany: Nie Paź 14, 2007 12:30 pm   

Tak, to on.

Podobny jest wkomponowany w skarpę zaraz przy wjeździe na Dworzec Gdańsk Główny. Skarpa od strony ul. 3 Maja :)
_________________
"Ci, którzy się boją, umierają codziennie. Ci, którzy się nie boją, umierają tylko raz."

Giovanni Falcone (1939-1992), włoski sędzia śledczy, poległy w walce z mafią.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk