Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Gdańsk w filmach
Autor Wiadomość
turecki 
Motorniczy
ech te....


Dołączył: 21 Wrz 2005
Posty: 826
Wysłany: Wto Mar 21, 2006 12:51 am   

no i "Gdańsk" Jacka Sarnackiego z 1993 roku,tyle,że w kat. dokument
_________________

 
Gdynka 

Dołączyła: 03 Lut 2006
Posty: 760
Wysłany: Pią Mar 24, 2006 10:49 am   

villaoliva napisał/a:
Cytat:
Wiatr od morza - ten film został pokazany po wojnie jeden jedyny raz w Gdyni - 14 września 2001 r. w Teatrze Miejskim, wcześniej wszyscy myśleli że kopie filmu spłonęły podczas powstania warszawskiego, ale okazało się, że film był przechowawany w Archiwum Filmowym w Pradze.

Szkoda, że nie można go nigdzie zobaczyć :cry:


Myślę, że będzie jeszcze szansa na któreś okrągłe urodziny Gdyni. Tylko ciekawe na które? :hmmm:
 
Jarek z Wrzeszcza 

Dołączył: 14 Cze 2004
Posty: 839
Wysłany: Pon Mar 27, 2006 10:33 am   

Gdynko, obroniłaś swą listę filmów pierwszorzędnie :wink:

Zaktualizowana lista :arrow: http://yarecque.webpark.pl/gdanskiefilmy.htm
_________________
Blog z Wrzeszcza - piszę o Wrzeszczu

...oraz o Żabiance :)
 
Makabunda 
po prostu ziom


Dołączyła: 21 Paź 2003
Posty: 1143
Wysłany: Wto Kwi 18, 2006 2:15 pm   

Trzeba dodać emitowaną wczoraj czyli w Lany Poniedziałek etiudę młodych-obiecujących filmowców pt "Gabryś". Niestety nie oglądałem całości ale w tym co widziałem dostrzegłem:
-port
-park na Grodzisku
- łąki z widokiem (chyba) na Morenę czyli tzw płaskowyż nad ul. Potokową.
- tereny kolejowe (chyba ) Wrzeszcz
- parkingi supermarketowe (chyba ) "Oszołom" w Klein Kielpin
Dużo tego "chyba". Będzie to można sprawdzić bo będzie emisja na www.itvp.pl. Ja niestety nie mogę sprawdzić szczegółów bo mam blokadę na "Entertainment" :% w firmowym komputerze.
Poza tym film jest całkiem, całkiem.
 
 
Gdynka 

Dołączyła: 03 Lut 2006
Posty: 760
Wysłany: Pon Maj 01, 2006 12:32 pm   

Yarecque napisał/a:
Gdynko, obroniłaś swą listę filmów pierwszorzędnie :wink:

Zaktualizowana lista :arrow: http://yarecque.webpark.pl/gdanskiefilmy.htm

:lol:
Dodajmy jeszcze "Solidarność, Solidarność"
To film przygotowany przez TVP dla uczczenia wydarzeń Sierpnia '80. Składa się z 13 etiud zrealizowanych przez wybitnych polskich reżyserów (Wajda, Zanussi, Machulski, Bromski, Bajon, Kolski, Bromski, Bugajski, Gliński) którzy dzielą się swoimi refleksjami związanymi z 25. rocznicą powstania NSZZ „Solidarność”.
Kilka z tych etiud dzieje się w Stoczni. W "Benzynie" zagrał też gdański dworzec z którego od razu widać stocznię, natomiast w "Ekipie" bohaterowie jadą pociągiem mijają stocznię, potem jadą i jadą przez las i mijają Orłowo... :)
Ostatnio zmieniony przez Gdynka Wto Maj 02, 2006 6:07 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
syrenka 


Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 256
Wysłany: Pon Maj 01, 2006 12:59 pm   

To ja informuję uprzejmie, że jutro, we wtorek, telewizyjna Dwójka puszcza "Weisera" (na podstawie - jak nietrudno się domyslić - "Weisera Dawidka") o wdzięcznej godzinie 0:55 w nocy :II
Kto ma wszelkiego rodzaju odtwarzacze, niech się cieszy. Ja nie mam i chyba zarwę nockę... :hmmm:
_________________

 
Corzano 
bi-cyklista
z Północy


Dołączył: 18 Lis 2004
Posty: 4571
Wysłany: Pon Maj 01, 2006 1:30 pm   

syrenka napisał/a:
Kto ma wszelkiego rodzaju odtwarzacze
Ja mam odtwarzacz fal radiowych, ale bez monitora i działający na innych częstotliwościach. :wink:
_________________
 
syrenka 


Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 256
Wysłany: Pon Maj 01, 2006 9:24 pm   

Każesz mi sprecyzować te odtwarzacze? :^^
_________________

 
Gdynka 

Dołączyła: 03 Lut 2006
Posty: 760
Wysłany: Pią Maj 12, 2006 1:27 pm   "Gdańsk na wielkim ekranie"

Niektóre z filmów można sobie będzie przypomnieć w czerwcu. :hurra: W dniach 2-4.06.06 r. w kinach "Kameralne" i "Helikon" odbędzie się przegląd filmów fabularnych związanych z Gdańskiem "GDAŃSK NA WIELKIM EKRANIE". W programie:
"Wolne Miasto" - reż. Stanisław Różewicz - 1958 r.
"Do widzenia, do jutra" - reż. Janusz Morgenstern - 1960 r.
"Panienka z okienka" - reż. Maria Kaniewska - 1964 r.
"Westerplatte" - reż. Stanisław Różewicz - 1967 r.
"Blaszany bębenek" - reż. Volker Schloendorff - 1979 r.
"Człowiek z żelaza" - reż. Andrzej Wajda - 1981 r.
"Medium" - reż. Jacek Koprowicz - 1985 r.
"Mewy" - reż. Jerzy Passendorfer - 1986 r.
"Sztos" - reż. Olaf Lubaszenko - 1997 r.
"Wróżby kumaka" - reż. Robert Gliński - 2005 r.

To jedna z imprez z ramach II Światowego Zjazdu Gdańszczan.
 
Gdynka 

Dołączyła: 03 Lut 2006
Posty: 760
Wysłany: Sro Cze 07, 2006 5:57 pm   Kryminalni w Gdyni

Za kilka dni do Gdyni przyjedzie ekipa serialu "Kryminalni". W maju był już kierownik produkcji oglądać plany. Zdjęcia będą tu kręcić m.in. w torpedowni w Babich Dołach. Odcinek/odcinki pokazane będą jesienią w TVN.
Ostatnio zmieniony przez Gdynka Czw Cze 08, 2006 8:37 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
seestrasse 
Zesztrasia z Szafy


Dołączyła: 13 Kwi 2004
Posty: 6586
Wysłany: Sro Cze 07, 2006 10:52 pm   

szkoda tylko, że to wyjątkowo kiepski serial :hihi:
 
bassa 
matecznik


Dołączyła: 16 Mar 2004
Posty: 1202
Wysłany: Sro Cze 07, 2006 11:25 pm   

No tak.A dla wrzeszczan -polonii znowu nic....żadnych wycieczek po kultowych lokalach(Lucynka!) czy nowosciach w rodzaju scieżki rowerowe i Oskar na pl Wybickiego..fontanna w nocy-to przesliczne!
_________________
bassa z matecznika (Wrzeszcz)
 
Gdynka 

Dołączyła: 03 Lut 2006
Posty: 760
Wysłany: Czw Cze 08, 2006 8:49 am   Szczegóły nt. "Kryminalnych"

Poza wspomnianą już torpedownią w serialu "zagrają": Kamienna Góra, molo w Orłowie, bulwar, marina, port: nabrzeże Polskie i terminal ro-ro; obwodnica, Puck, Rozewie (latarnia morska) i Gdańska.
Poniżej artykuł z dzisiejszej Wyborczej 3miasto.

Cytat:

"Kryminalni" w Gdyni
Nad morze zawita ekipa serialu "Kryminalni", głównym plenerem będzie Gdynia. Widzowie mogą zobaczyć aktorów przy pracy na plaży w Babich Dołach

Akcja dotychczasowych odcinków emitowanego w TVN serialu "Kryminalni" z udziałem m.in. Macieja Zakościelnego, Marka Włodarczyka, Magdaleny Schejbal i Ryszarda Filipskiego rozgrywała się głównie w Warszawie. Już wkrótce przeniesie się do Trójmiasta, bo w związku ze śledztwem dotyczącym zaginięcia rodziców komisarza Marka (Zakościelny), bohaterowie rozpoczynają współpracę z policjantami z Wybrzeża.

- Większość plenerów nakręcimy w Gdyni. Zaplanowaliśmy zdjęcia w starej torpedowni w Babich Dołach, na Kamiennej Górze, na molo w Orłowie, bulwarze i w marinie - zapowiada Michał Walczak, drugi kierownik produkcji. - Zajrzymy na tereny portowe: na nabrzeże Polskie i do terminalu ro-ro. Zależy nam na pokazaniu piękna nadbałtyckich krajobrazów i tajemniczych miejsc nadających filmowi morski charakter.

Trójmiejskie odcinki reżyserować będzie Piotr Wereśniak - scenarzysta "Kilera" oraz "Pana Tadeusza", reżyser m.in. "Stacji" i "Zakochanych". Ekipa (wśród nich wszyscy odtwórcy głównych ról oraz Daniel Olbrychski - nowa postać w serii) przyjedzie do Gdyni w niedzielę. W poniedziałek mają kręcić "samochodowe" sceny na obwodnicy. Filmowcy będą nagrywać także ujęcia w Pucku, Rozewiu (latarnia morska) i Gdańsku. Na Wybrzeżu zostaną do 30 czerwca. Miłośnicy serialu, którzy chcieliby przyjrzeć się pracy realizatorów, powinni 16-19 czerwca wybrać się na plażę w Babich Dołach.

"Kryminalni" to najpopularniejszy polski serial sensacyjny, w tym roku został uhonorowany nagrodą widzów "Telekamery". Poszczególne odcinki realizują różni reżyserzy. Scenariusz "Kryminalnych" nawiązuje do kanonu kina policyjnego, ale epatowanie przemocą zastępuje łamigłówka: zbrodnia, intryga, śledztwo, fałszywe tropy, poszlaki i wreszcie odkrycie kulis przestępstwa.
Katarzyna Fryc
 
Gdynka 

Dołączyła: 03 Lut 2006
Posty: 760
Wysłany: Sro Cze 14, 2006 10:41 am   Anthem - krótka opowieść o wolności

Zdjęcia powstawały m.in. w Stoczni Gdańskiej, gdzie realizowano sceny batalistyczne.
strona filmu
i recenzja z dzisiejszej Wyborczej Trójmiasto.
Cytat:

Trochę z Orwella, trochę z braci Wachowskich
Mirosław Baran 14-06-2006 , ostatnia aktualizacja 14-06-2006 01:30

Niezależny film "Anthem - krótka opowieść o wolności" to połączenie kilku kapitalnych pomysłów, wtórnej fabuły, profesjonalnego aktorstwa i młodzieńczej naiwności

Obraz został zrealizowany przez piątkę uczniów gdańskiego III Liceum Ogólnokształcącego. Udało im się jednak namówić do współpracy zawodowców: aktorów teatru Wybrzeże Joannę Kreft-Bakę, Marzenę Nieczuję-Urbańską, Mirosława Bakę, Michała Kowalskiego i Jarosława Tyrańskiego oraz Abelarda Gizę i Wojciecha Tremiszewskiego - aktorów i reżyserów Wybrzeżaka, grupy Mufasz, kabaretu Limo, twórców filmów niezależnych. Główną rolę w obrazie gra Katarzyna Michalska, córka Igora Michalskiego i Doroty Kolak z teatru Wybrzeże.

"Anthem" to typowa antyutopia. Akcja filmu osadzona jest w bliżej nieokreślonej przyszłości. Krajem rządzi dyktator Solus (Jarosław Tyrański), każda jednostka poddana jest ścisłej kontroli. Zakazane są wszelkie formy aktywności artystycznej: pisanie poezji, malowanie czy po prostu taniec. Wszyscy, którzy te prawa złamią, poddawani są "procesowi selektywnemu" - czyli są natychmiast zabijani lub trafiają bez sądu do więzienia. Karina (Katarzyna Michalska), córka wysoko postawionego urzędnika państwowego, przyłącza się do ruchu oporu i rozpoczyna nierówną walkę z systemem...

Mam poważny problem z oceną tego filmu. Gdy zrobić to obiektywnie, wypada - delikatnie mówiąc - przeciętnie: irytują banalne dialogi i scenariusz będący wypadkową "Roku 1984" i "Matriksa", chwilami żenująco nieporadnie prowadzona jest narracja. Finałowa scena bitwy, mająca chyba być najefektowniejszym fragmentem filmu, zadziwiająco szybko się nudzi. Z drugiej jednak strony, gdy pomyślę, że jest to debiut filmowy grupy nastolatków, to jestem pod wrażeniem. Całość ratuje dobra gra zawodowców i niezłe zdjęcia. W "Anthem" jest także kilka naprawdę kapitalnych pomysłów: chociażby dziecko-android, które tak naprawdę ma w imieniu systemu pilnować "rodziców". Tak naprawdę chyba warto poczekać na kolejne dzieło młodych ludzi aż trochę dorosną. Mam nadzieję, że przesłanie ich następnego filmu nie będzie już brzmiało "za wolność warto oddać życie".

Film będzie pokazywany w gdańskiej Puerto Coffee Culture oraz gdyńskim Silver Screen, jeszcze nie ustalono daty projekcji.
 
villaoliva 
Olivaer


Dołączył: 23 Wrz 2004
Posty: 3300
Wysłany: Sro Cze 14, 2006 2:01 pm   

Tyrański jako dyktator - to musi być świetna rola :==
_________________
Ponury Zwracacz Uwagi na Wykraczających Poza Ramy


www.staraoliwa.pl
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk