Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
tramwajowe linie w Gdańsku
Autor Wiadomość
DarioB 

Dołączył: 22 Cze 2004
Posty: 1288
Wysłany: Wto Maj 23, 2006 11:09 am   Re: Wystawa Komunikacji

Gdynka napisał/a:
Cytat:
No i sprawa najważniejsza w przyszły weekend są podobno dni otwarte zajezdni tramwajowej we Wrzeszczu.

O otwartej zajezdni nie wiem, ale miłośników komunikacji na pewno ucieszy Wystawa Komunikacji,


a ja wiem :)

http://www.zkm.pl/visualsys/indexht.php?index=332

W ostatnim dniu (27.05 - sobota) Wystawy Komunikacji Miejskiej będzie można zobaczyć tramwaje "od zaplecza". Zakład Komunikacji Miejskiej w Gdańsku Sp. z o.o. organizuje "dzień otwarty" na zajezdni tramwajowej we Wrzeszczu przy ul. Wita Stwosza. Wszystkich, którzy są ciekawi jak wygląda tramwaj "od spodu" i jak siedzi się na miejscu motorniczego zapraszamy bardzo serdecznie w godz. od 10.00 do 14.00. Przewidziane są też krótkie przejażdżki tramwajem typu "N".
_________________
www.DarioB.net - Kochasz Gdańsk? Zaglądaj na moją stronę :)
 
DarioB 

Dołączył: 22 Cze 2004
Posty: 1288
Wysłany: Nie Maj 28, 2006 12:50 am   

Ten dzień otwarty to........strata czasu :(

Fotki
_________________
www.DarioB.net - Kochasz Gdańsk? Zaglądaj na moją stronę :)
 
Anna B. 

Dołączyła: 21 Kwi 2006
Posty: 141
Wysłany: Nie Maj 28, 2006 12:57 am   

Dzięki Dario za fotki. :D spóżniłam się dziś do zajezdni i Bergmana zdążyli schować.Myślałam że dużo straciłam ale jeśli uważasz że nie było nic ciekawego i strata czasu na oglądanie więc cieszę się że straciłam tylko czas na dojazd.
 
 
DarioB 

Dołączył: 22 Cze 2004
Posty: 1288
Wysłany: Nie Maj 28, 2006 1:04 am   

Anna B. napisał/a:
Dzięki Dario za fotki. :D spóżniłam się dziś do zajezdni i Bergmana zdążyli schować.Myślałam że dużo straciłam ale jeśli uważasz że nie było nic ciekawego i strata czasu na oglądanie więc cieszę się że straciłam tylko czas na dojazd.


Atrakcja to może i była ale dla 5-latków. We mnie to się krew ścinała jak widziałem dzieciaki wiszące na wycieraczce przedniej szyby Bergmana.
A co tam się działo? Można było wejść do 5 tramwajów, były grupowe przejazdy i można było też zwiedzić 10m2 budynków zajezdni.
_________________
www.DarioB.net - Kochasz Gdańsk? Zaglądaj na moją stronę :)
 
postman 
postman


Dołączył: 29 Sie 2004
Posty: 248
Wysłany: Nie Maj 28, 2006 10:00 am   

Hej ,witam was a ja byłem wczoraj z żona całkiem przypadkowo na ul Beniowskiego tam też była cześć wystawy ,niestety juz się kończyła.Ustrzeliłem jednak pare fotek z moją motorniczą na planie.Na targach stał odnowiony tramwaj konny,niestety koników nie było :OO

zabytki.jpg
Plik ściągnięto 8558 raz(y) 45,7 KB

zabytki 1.jpg
Plik ściągnięto 8558 raz(y) 45,54 KB

nowosci.jpg
Plik ściągnięto 8558 raz(y) 41,1 KB

wystawa 2.jpg
Plik ściągnięto 8558 raz(y) 54,07 KB

wystawa.jpg
Plik ściągnięto 8558 raz(y) 44,61 KB

 
 
Grab 

Dołączyła: 08 Sty 2006
Posty: 54
Wysłany: Nie Maj 28, 2006 10:12 am   

No fakt, też się trochę zawiodłem, bo napisali w informacjach, że będzie można wejść na kanał i miałem nadzieje, że da się wejść na tyły zajezdni, no ale dobre i to. N-ką nigdy nie jechałem także skorzystałem z okazji, i ten szczęk metalu na zakrętach to będe długo pamietał:) tutaj sa moje dwa zdjęcia:
Bergmann i Citadis 100 http://www.railpictures.n...o.php?id=145439
N-ka http://www.railpictures.n...o.php?id=145437
 
DarioB 

Dołączył: 22 Cze 2004
Posty: 1288
Wysłany: Nie Maj 28, 2006 12:27 pm   

Nie wie jak wy, ale mnie się marzy by ten tramwaj konny kursował po odnowionej Wyspie Spichrzów po tej prostokątnej trasie z obrotnicami (czy jak je tam zwą) na zakrętach.
Nawet jak by tam pobudowali "szklane domy" to i tak ta trasa miała by swój urok.
_________________
www.DarioB.net - Kochasz Gdańsk? Zaglądaj na moją stronę :)
 
turecki 
Motorniczy
ech te....


Dołączył: 21 Wrz 2005
Posty: 826
Wysłany: Nie Maj 28, 2006 4:46 pm   

a mnie się podobieło,i na wystawie i w zajezdni-na wystawie był autor książki,która jeszcze w tym roku ma się ukazać na 133 rocznicę tramwajów,110 elektrycznych i 60 sopockich i dotyczyć ma miast-Gdańsk i Kraków [mają coś wspólnego]i zapowiada się duuuuużo niespodzianek-szykować po 59,99!!! W zko był zaś guru fotografii kolejowo-tramwajowej 3-miasta i tak mnie sfotografował...

zkm.jpg
Plik ściągnięto 8514 raz(y) 70,97 KB

_________________

 
turecki 
Motorniczy
ech te....


Dołączył: 21 Wrz 2005
Posty: 826
Wysłany: Nie Maj 28, 2006 4:50 pm   

...a tak ja jego ,jak cyka fotę...

P1050626.jpg
Plik ściągnięto 8511 raz(y) 71,52 KB

_________________

 
turecki 
Motorniczy
ech te....


Dołączył: 21 Wrz 2005
Posty: 826
Wysłany: Nie Maj 28, 2006 4:54 pm   

a tu n-ka w trasie z moją familią...

bbbb.jpg
Plik ściągnięto 8508 raz(y) 56,81 KB

aaaaaa.jpg
Plik ściągnięto 8508 raz(y) 54,42 KB

_________________

 
turecki 
Motorniczy
ech te....


Dołączył: 21 Wrz 2005
Posty: 826
Wysłany: Nie Maj 28, 2006 5:10 pm   

a tu fotki z wystawy.

jjjj.jpg
Plik ściągnięto 8503 raz(y) 56,95 KB

hhhh.jpg
Plik ściągnięto 8503 raz(y) 52,52 KB

iiii.jpg
Plik ściągnięto 8503 raz(y) 54,44 KB

gggg[jeszcze nie trafił na ulice gdynki].jpg
Plik ściągnięto 8503 raz(y) 50,45 KB

ffff.jpg
Plik ściągnięto 8503 raz(y) 49,57 KB

eeee.jpg
Plik ściągnięto 8503 raz(y) 44,78 KB

dddd.jpg
Plik ściągnięto 8503 raz(y) 62,57 KB

ccccc.jpg
Plik ściągnięto 8503 raz(y) 65,99 KB

_________________

 
doncziczio 
nowy narybek :)


Dołączył: 23 Mar 2006
Posty: 14
Wysłany: Sro Cze 07, 2006 3:17 pm   

..no i po wszystkim... :???: szkoda ze ten wagonik konny bedzie dalej... niszczał,niestety,taki jego los juz chyba,smutne ale prawdziwe,unas jest brak jakiegS zaplecza,wolnej hali na trzymanie tego typu zabytków,niestety,a znając rozkład zajezdni,mysle ze mozna by wygospodarowac jakies miejsce np.na hali głównej. :hmmm:
_________________
merrie melodies - sTrEfA mOcNeGo UdErZeNiA
 
turecki 
Motorniczy
ech te....


Dołączył: 21 Wrz 2005
Posty: 826
Wysłany: Nie Cze 11, 2006 12:35 pm   

no i tu jest miejsce dla bassy....plan stowarzyszenia ludzi,którym los ten nie jest obojętny.Aby mogły te wszystkie pojazdy zyskać przestrzeń potrzeba mocy prawnej klubu albo towarzystwa..jest miejsce-dawna zajezdnia na pomorskiej-obecnie trwa remont torów-i gdyby się wpasować z czasem to możliwe byłoby połączenie sieci.Obecnie budynek popada w ruinę ,bo nie ma kupca...na dokładkę sprowadzenie jakiegokolwiek tramwaju zabytkowego jest niemożliwe gdy miejskie zkm jest tylko zakładem transportu...i tak cieszyć się trzeba,że jest kilku zapaleńców co innym z zkm chowają palniki i ne wszystko trafia na złom.Lista zapaleńców z forum:1-turecki,2-Sabaoth,3- seestrasse,4-Marcin Czapnik,4-pumeks,5-Gość...!!!
_________________

 
Tequilla 
Jan Fedorowicz


Dołączył: 13 Mar 2005
Posty: 267
Wysłany: Nie Cze 11, 2006 2:38 pm   

Właśnie dzisiaj przechodziłem obok Dawnej Zajezdni Tramwajów Konnych :rwie_wlosy: krew się tylko zagotowała O zgrozo czy po za garstką osób nikt tego nie widzi :shoot:
_________________

 
 
syrenka 


Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 256
Wysłany: Nie Cze 11, 2006 2:56 pm   

Makabunda napisał/a:

A co do taboru to przed wyborem Siemensów należałoby się przyglądnąć problemom jakie mają z nimi Poznaniacy.


Siemensy sobie chwalimy - tylko na początku był jakiś problem, jakaś wada, którą jednak szybko usunięto. Duże problemy były z czeskimi Tatrami.
A co do Siemensów to bez wątpienia najlepsze w Poznaniu tramwaje. Wad w zasadzie brak (z punktu widzenia klienta-laika)
_________________

 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk