Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
i jeszcze raz...
Autor Wiadomość
Sabeenah 
Stewie ;)


Dołączyła: 26 Cze 2006
Posty: 19
Wysłany: Sob Lis 25, 2006 3:18 pm   

No i do czego tu dochodzi? :II
Zawieszenie broni jest wskazane, bo jesli tak dalej pojdzie i beda odchodzic ludzie, ktorzy tworza te Forum to ani inni ani ja nie dowiem sie wielu ciekawych rzeczy. (myslenie skrajnie egoistyczne, ale przynajmniej szczere)
Prosze sie uspokoic! :co_jest: :peace:
 
seestrasse 
Zesztrasia z Szafy


Dołączyła: 13 Kwi 2004
Posty: 6586
Wysłany: Sob Lis 25, 2006 4:09 pm   

parker napisał/a:
Skoro formuła się zmieniła, administrator i moderatorzy nie widzą tego, albo widzą, lecz nie zamierzają nic z tym zrobić

jedna uwaga. ciężko mi pouczać dorosłych i inteligentnych ludzi, aby nie zachowywali się jak w przedszkolu. wymagajmy trochę od siebie - a nie, że nam admin załatwi sprawy interpersonalne.

Cytat:
to nie jest już forum dla mnie również. Do widzenia się z Państwem

to byłby, o ile pamiętam - drugi raz :wink: parker, wyluzuj! :D
 
Zdzislaw 


Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 532
Wysłany: Sob Lis 25, 2006 4:19 pm   

Sabeenah napisał/a:
No i do czego tu dochodzi? :II
Zawieszenie broni jest wskazane, bo jesli tak dalej pojdzie i beda odchodzic ludzie, ktorzy tworza te Forum to ani inni ani ja nie dowiem sie wielu ciekawych rzeczy. (myslenie skrajnie egoistyczne, ale przynajmniej szczere)
Prosze sie uspokoic! :co_jest: :peace:


Sab, masz oczywiście rację, bodalsze blablanie w "tem temacie" nic pozytywnego nie wnosi, ale - wybacz - jest jedno "ale", albowiem.

parker napisał/a:
A mi się nie podoba to co Ty piszesz, to, w jaki sposób odnosisz się do tego, co Zoppoter pisze, a zwłaszcza to, że teraz piszesz o nim w czasie przeszłym. Mam wrażenie, że swoimi kolejnymi postami (zawsze "po raz ostatni" i zawsze nie dotrzymując słowa) zniszczyłeś coś ważnego, kolejną część czegoś, co łączyło "ojców założycieli" i najstarszych bywalców tego forum. Kiedyś można było się tu ze współforumowiczami zaprzyjaźnić, teraz można się jedynie z wami pokłócić, bo skaczecie do gardła z pseudopatriotycznych i pseudonaukowych powodów. Byle "wiedzieć lepiej". :yyy:


Po pierwsze droga Parker piszę w "czasie przeszłym" bo Zoppoter sam ośwaidczył, iż "wychodzi" z FDG. Nie zmienia to faktu, iż jeżli dokona zmiany decyzji to będę zadowolony podobnie jak i Ty.

Po drugie, poza jednym wątkiem - w ktorym prowadzilem z Zoppem ostrą polemikę nie mialem, ani przyjemności ani nieprzyjemności prowadzić z nim poważniejszej dyskusji na tematy objęte Forum.

Po trzecie, Ta ostrra dyskusja zakonczyla sie: a) przeproszeniem Zoppotera przezemnie i jej ostatecznym zakończeniem, b) merytorycznym wyjaśnieniem wątków interesujących obie strony. Nie jestem upowazniony do ujawniania prywatnej korepondencji, ale ponieważ takowa istnieje (o czym zapewniam), badź uprzejma powstrzymac sie od dość pochopnych ocen dot. czyjejkolwiek hipokryzji.

Po czwarte, jakbyś sprawdzila, to w oczywisty sposób doszla byś do wniosku, że nie uczestniczylem w jakimkolwiek momencie w dyskusji na temat, który w ostateczności spowodowal podjęcie decyzji przez Zoppa.

Po piąte, jedynie w wątku o Piłsudskim pozwoliłem sobie na komentarz dot. "polskich zaborców", który spotkał sie z "reakcją" na ktorą w zaden sposób nie odpowiedzialem, albowiem uznałem, iż wlasnie owa dyskusja zmierza w zupełnie niewłasciwym kierunku. Zrobilem to z resztą bezwiednie, nie widząc wcześniejszego postu Seestrasi (można to łatwo sprawdzić).

Po szóste, niezależnie od różnic w pogladach szanowalem wiedzę Zoppa o czym świadcza moje posty, na ktore (już dawno po naszej ostrej dyskusji) odpowiadal i z ktorego wiedzy z przyjemnością korzystalem.

Po siódme, nie mam zamiaru poddawać sie ekspiacji. Nie wiem jednak czemu sugerujesz, iż wyrażony przeze mnie żal z powodu decyzji Zoppa, jest nieszczery.
Zoppoter, pomimo iż nie zgadzalem sie z wieloma jego wypowiedziami(i pogladami), nie byl osobą niegodną szacunku. Czym innym jest nie zgadzac sie z pewnymi poglądami, a czym innym sie wzajemnie nie szanowac, a ja - co z calą stanowczością podkreślam - nigdy nie okazałem ani Zoppowi, ani komukolwiek innemu braku takowego.
Bądź więc uprzejma zapoznać sie z tym co, do kogo i w jakim stylu pisałem i zobacz co tak naprawdę stanowiło podstawę decyzji Naszego Kolegi, ktorej (co powtórzę po raz kolejny) żaluję.
_________________
Pozdrawiam Zdzisław

Vivere est cogitare
 
seestrasse 
Zesztrasia z Szafy


Dołączyła: 13 Kwi 2004
Posty: 6586
Wysłany: Sob Lis 25, 2006 4:24 pm   

no i oczywiście - Parker nie może odejść! :wink:
 
parker 


Dołączyła: 08 Wrz 2004
Posty: 4927
Wysłany: Sob Lis 25, 2006 4:26 pm   

Cytat:
Cytat:
to nie jest już forum dla mnie również. Do widzenia się z Państwem

to byłby, o ile pamiętam - drugi raz :wink: parker, wyluzuj! :D


Nie napisałam, że nigdy nie wrócę i nie zamierzam, jak zrobił Grün, kasować swojego konta.
Po prostu - nie podoba mi się.
_________________
Czyż nie rozumie pan, że wszystko, co piękne w architekturze, osiągnięto już dawno temu? Zostało to autorytatywnie stwierdzone. (Ayn Rand "Źródło")
 
seestrasse 
Zesztrasia z Szafy


Dołączyła: 13 Kwi 2004
Posty: 6586
Wysłany: Sob Lis 25, 2006 4:33 pm   

przecież napisałaś "do widzenia" :cooo:
tak czy owak powtórzę się - PARKER NIE MOŻE ODEJŚĆ
:D :D :D
 
kwidzin 
Notgeldmann

Dołączył: 13 Mar 2005
Posty: 422
Wysłany: Sob Lis 25, 2006 4:52 pm   

jayms napisał/a:
kwidzin napisał/a:
Poświęćmy więcej uwagi utrwalaniu śladów przeszłości, których na każdym kroku jest coraz mniej (vide herby na roku Św. Ducha, których nie zdążyłem sfotografować przed zniszczeniem)


Możesz uściślić , o które dokładnie herby chodzi? :hmmm:

Oczywisty mój błąd. Taki nieuprawniony skrót myślowy ;-). Miałem oczywiście na myśli ul. Św. Trójcy.
 
knovak 
Wanoga


Dołączył: 21 Paź 2003
Posty: 1418
Wysłany: Sob Lis 25, 2006 4:55 pm   

Śledzę "wiadome wątki" od paru tygodni i... no właśnie. Qrcze, jakoś nikt nie zauważył wcześniejszego zniknięcia kilku osób, zrażonych niektórymi - delikatnie określiłbym jako niezbyt przychylnymi temu co ma polskie korzenie - wypowiedziami forumowiczów. I atmosfera, jaka wokół nich się wytwarzała. Tyle że zrobiły to po cichu (vide Kasia57, kto ją pamięta?)...
Sam też nieraz po przeczytaniu niektórych wypowiedzi - także w wątku o Piłsudskim - czułem się "gdańszczaninem drugiej kategorii", boć przecież choć tu urodzony to moje korzenie nie dość że polskie to jeszcze z daleka. I często siłą wstrzymywałem się, by nie walnąć jakiegoś posta jak niektórzy koledzy, bo krew mi się gotowała gdy widziałem coś jak to:
Cytat:
To forum DAWNEGO GDAŃSKA, który z polskością wiele wspólnego nie miał.

a w odwecie na jakąś wypowiedź można było dostać;
Cytat:
I może jeszcze w "odwiecznie polskim" mieście?
i inne kwiatki tego typu.
Moralność Kalego i tyle, dopuszczalne wypowiedzi tylko w jedną stronę, i niech nikt się nie waży powiedzieć czegoś nie po myśli adwersarzy, bo zostanie oskarżony o nacjonalizm, spalenie Miasta, zburzenie szopy pod Wisłoujściem i to, że mleko się skisiło... :II

Wybaczcie, musiałem to napisać, bo uważam to forum za miejsce dla WSZYSTKICH zarażonych Miastem. I nie uznaję podziału gdańszczan na kategorie. I tak jak szanuję poglądy i uczucia innych, tak chciałbym by także moje poglądy i uczucia były szanowane. Tylko tyle i aż tyle, może za wiele bym chciał... :|

Pisałem już w innym miejscu - dla dobra FGD proponuję przeniesienie dyskusji "narodowościowych" na jakieś forum polityczne albo historycznie "zaangażowane"...
_________________
"A ja sobie jeżdżę na motorowerze i nocą na szosie łapię w worek jeże..." (Jan Krzysztof Kelus)
 
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Sob Lis 25, 2006 6:26 pm   

seestrasse napisał/a:
parker napisał/a:
Skoro formuła się zmieniła, administrator i moderatorzy nie widzą tego, albo widzą, lecz nie zamierzają nic z tym zrobić

jedna uwaga. ciężko mi pouczać dorosłych i inteligentnych ludzi, aby nie zachowywali się jak w przedszkolu. wymagajmy trochę od siebie - a nie, że nam admin załatwi sprawy interpersonalne.

no właśnie, admin albo moderator! :P
 
seestrasse 
Zesztrasia z Szafy


Dołączyła: 13 Kwi 2004
Posty: 6586
Wysłany: Sob Lis 25, 2006 6:28 pm   

oj przepraszam. admin albo moderatorzy :mrgreen:
 
danziger 
Korytarzanin


Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 4638
Wysłany: Sob Lis 25, 2006 6:44 pm   

i modre ratorki :wink:
_________________
da, da, da...
 
 
kwidzin 
Notgeldmann

Dołączył: 13 Mar 2005
Posty: 422
Wysłany: Sob Lis 25, 2006 7:00 pm   

Modrą to znam, ale ratorki jeszcze żadnej nie poznałem :D
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Sob Lis 25, 2006 8:25 pm   

EOT :zamykamy2:
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk