Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Nowa inwestycja we Wrzeszczu
Autor Wiadomość
pumeks 
Mottlauspucker


Dołączył: 22 Paź 2003
Posty: 7683
Wysłany: Sro Sie 18, 2004 8:48 am   Nowa inwestycja we Wrzeszczu

Ekskluzywny Wrzeszcz
I moja uwaga - w bezpośrednim sąsiedztwie tego miejsca znajduje się stary, opuszczony peron kolejowy - dawniej końcowy przystanek kolei, którą babcia Oskara Matzeratha przyjeżdżała na targ. Może należałoby zmienić nieco punkt 13 na Liście Grüna i wpisać tam nie tylko wiadukt nad Słowackiego (notabene chyba biją jego ostatnie godziny), ale w ogóle wszelkie ślady tej linii kolejowej :roll: ?

40_393230_1_d_3198.jpg
Plik ściągnięto 14744 raz(y) 13,92 KB

Ostatnio zmieniony przez pumeks Sro Sie 18, 2004 9:04 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
Zoppoter 
Wolny Prusak

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 3687
Wysłany: Sro Sie 18, 2004 8:57 am   Re: Nowa inwestycja we Wrzeszczu

pumeks napisał/a:
Ekskluzywny Wrzeszcz
I moja uwaga - w bezpośrednim sąsiedztwie tego miejsca znajduje się stary, opuszczony peron kolejowy - dawniej końcowy przystanek kolei, którą babcia Oskara Matzeratha przyjeżdżała na targ. Może należałoby zmienić nieco punkt 13 na Liście Grüna i wpisać tam nie tylko wiadukt nad Słowackiego (notabene chyba biją jego ostatnie godziny), ale w ogóle wszelkie ślady tej linii kolejowej :roll: ?


Zwłaszcza, że jest jeszcze lobby rowerowe, które chce na torowisko zrobić ścieżkę rowerową. Co byłoby ostatecznym wyrokiem na tę kolej. Co prawda i bez scieżki nie wygląda mi na to, zeby kolej miała powstac z popiołów, chociaż... Gdyby kolejami w Polsce zajęła sie jakaś normalna firma zamiast PKP, to kto wie...
 
Marcin 


Dołączył: 14 Mar 2004
Posty: 4244
Wysłany: Sro Sie 18, 2004 9:04 am   

Cytat:
Może należałoby zmienić nieco punkt 13 na Liście Grüna

I czym prędzej obforografować. Bo tylko patrzeć jak ogrodzą teren i rozpoczną budowę. :(
_________________
Frakcja Miłośników Niewygodnych Kin
--------------------------------------------------------------------------
Až dojde moja poslední hodina, pochovajte mňa do bečky od vína
--------------------------------------------------------------------------
 
Marek Z 

Dołączył: 12 Sty 2004
Posty: 1753
Wysłany: Sro Sie 18, 2004 2:26 pm   

Cytat:
Ekskluzywny Wrzeszcz

Ale swoją drogą jest to ciekawa propozycja, która być może ożywi tą część Wrzeszcza.
A peronu może nie ruszą, ponieważ owe centrum będzie się mieściło w budynkach po Mleczarni i Fazerze. No, chyba, że będzie inaczej. 8))
 
Marcin 


Dołączył: 14 Mar 2004
Posty: 4244
Wysłany: Sro Sie 18, 2004 2:58 pm   

Cytat:
A peronu może nie ruszą, ponieważ owe centrum będzie się mieściło w budynkach po Mleczarni i Fazerze.

Oby - ale z drugiej strony to właśnie tam byłaby idealna lokalizacja parkingu.
_________________
Frakcja Miłośników Niewygodnych Kin
--------------------------------------------------------------------------
Až dojde moja poslední hodina, pochovajte mňa do bečky od vína
--------------------------------------------------------------------------
 
ISPI 
ISPI

Dołączyła: 25 Lip 2004
Posty: 23
Wysłany: Nie Sie 22, 2004 10:55 pm   

Tak, to jest ten sliczny teren imprezowy- z widokiem z gory z wiaduktu na Kosciuszki...ktory za chwile stracimy.A idealnie tam mozna- i drezyny-wyscigi i zespoly muzyczne...takie letnie Rio de Janeiro wrzeszczanskie.Gdyby ciut w lewo Pumeksowi drgnal aparat, to by bylo...sliczna bocznica z dojazdem samochodem, peron- naglosnienie...prąd...to jest miejsce o ktorym mowilismy przy temacie Muzeum Kolejnictwa...na bocznicy zmiesci sie ho ho...nawet czolgi i skoty na ktore miejsca szuka Klub Rekin...sugeruja-org Muzeum Techniki...
_________________
ISPI Wrzeszczanie
 
 
Zoppoter 
Wolny Prusak

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 3687
Wysłany: Pon Sie 23, 2004 7:36 am   Re: Nowa inwestycja we Wrzeszczu

pumeks napisał/a:
[I moja uwaga - w bezpośrednim sąsiedztwie tego miejsca znajduje się stary, opuszczony peron kolejowy - dawniej końcowy przystanek kolei, którą babcia Oskara Matzeratha przyjeżdżała na targ.


Co prawda wcześniej temu nie przeczyłem, ale po prostu dawno mnie tam nie było. Jednakowoż wczoraj jechałem tamtędy kolejką i moje wątpliwości sie potwierdzają. Tam nie ma żadnego peronu. Jest tylko rampa dawnej ładowni publicznej.
Chyba, że coś przeoczyłem. Gdzie dokładnie ma byc ten peron Pumeksie? :???:
 
pumeks 
Mottlauspucker


Dołączył: 22 Paź 2003
Posty: 7683
Wysłany: Pon Sie 23, 2004 7:57 am   Re: Nowa inwestycja we Wrzeszczu

Zoppoter napisał/a:
Jednakowoż wczoraj jechałem tamtędy kolejką i moje wątpliwości sie potwierdzają. Tam nie ma żadnego peronu. Jest tylko rampa dawnej ładowni publicznej.
Chyba, że coś przeoczyłem. Gdzie dokładnie ma byc ten peron Pumeksie? :???:


Hmm a ta rampa nie była uprzednio peronem? bo na moje oko to powinno być to własnie miejsce, i zawsze sądziłem ze to tutaj kończyła się kolej kaszubska. Ale może dałem się ponieść fantazji.
 
Zoppoter 
Wolny Prusak

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 3687
Wysłany: Pon Sie 23, 2004 8:04 am   Re: Nowa inwestycja we Wrzeszczu

pumeks napisał/a:
Hmm a ta rampa nie była uprzednio peronem? bo na moje oko to powinno być to własnie miejsce, i zawsze sądziłem ze to tutaj kończyła się kolej kaszubska. Ale może dałem się ponieść fantazji.


Na pewno nie. Rampa jest wysoka i ma nawierzchnię z ciężkich "kocich łbów" typową dla ładowni, wytrzymuje duże obciążenia.

Peron pasażerski byłby z całą pewnością niski (wysokie perony przed stu laty to raczej rzadkość, a juz na pewno nie występowały na kolejach lokalnych) a nawierzchnia byłaby albo gruntowa albo z drobnej kostki (jak w Oliwie i w Pruszczu) albo z małych płytek chodnikowych ułozonych skośnie.
 
seestrasse 
Zesztrasia z Szafy


Dołączyła: 13 Kwi 2004
Posty: 6586
Wysłany: Pon Sie 23, 2004 1:11 pm   Re: Nowa inwestycja we Wrzeszczu

pumeks napisał/a:
zawsze sądziłem ze to tutaj kończyła się kolej kaszubska


:hmm: a nie mogla konczyc sie po prostu na dworcu Langfuhr?
 
Zoppoter 
Wolny Prusak

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 3687
Wysłany: Pon Sie 23, 2004 1:30 pm   Re: Nowa inwestycja we Wrzeszczu

seestrasse napisał/a:
pumeks napisał/a:
zawsze sądziłem ze to tutaj kończyła się kolej kaszubska


:hmm: a nie mogla konczyc sie po prostu na dworcu Langfuhr?


Się kończyła, ale ówczesny dworzec Langfuhr z dzisiejszym dworcem Wrzeszcz ma niewiele wspólnego. Co więcej informacje o specjalnym oddzielnym peronie dla kolei kaszubskiej mam potwierdzone w innych źródłach. I on był odrobinę przesunięty na północ w stosunku do peronu kolei tylnopomorskiej.
 
seestrasse 
Zesztrasia z Szafy


Dołączyła: 13 Kwi 2004
Posty: 6586
Wysłany: Pon Sie 23, 2004 2:00 pm   

mam wrazenie, ze znowu rozmawiamy o peronach :wink:
 
Zoppoter 
Wolny Prusak

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 3687
Wysłany: Pon Sie 23, 2004 2:05 pm   

seestrasse napisał/a:
mam wrazenie, ze znowu rozmawiamy o peronach :wink:


Taaak? Nie zauważyłem... 8))

A swoją drogą mam pewne podejrzenia co do lokalizacji peronu kolei kaszubskiej. Ale musiałbym jednak dokładnie obejrzec teren i i przejrzeć szpargały. Szparagały to mogę przejrzeć, mam je w domu. Gorzej z wizja lokalną. Nadzwyczaj rzadko bywam w Gdańsku...
 
seestrasse 
Zesztrasia z Szafy


Dołączyła: 13 Kwi 2004
Posty: 6586
Wysłany: Pon Sie 23, 2004 2:11 pm   

Zoppoter napisał/a:
Nadzwyczaj rzadko bywam w Gdańsku...


nie mów tego glosno :hihi:

ale przejrzyj swoje szpargaly koniecznie i daj znac co znalazles. osobny peron dla kolei kaszubskiej? bardzo mnie to interesuje
 
pumeks 
Mottlauspucker


Dołączył: 22 Paź 2003
Posty: 7683
Wysłany: Pon Sie 23, 2004 2:12 pm   

To co pisze Zoppoter mimo wszystko potwierdza moją sugestie. Wydaje mi się że peron, a w każdym razie miejsce gdzie kończył bieg pociąg z Kaszub, był mniej więcej w rejonie tej "rampy" a przynajmniej jej części najbliższej obecnego budynku stacji Gdańsk-Wrzeszcz.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk