Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
ulica Mazurska
Autor Wiadomość
Corzano 
bi-cyklista
z Północy


Dołączył: 18 Lis 2004
Posty: 4571
Wysłany: Pon Lut 05, 2007 11:01 pm   

Tangens napisał/a:
Mazurskiej, która tak naprawdę nigdy nie była ulicą

:hiihihi: Dobre. Żartowniś.
_________________
 
jacko 


Dołączył: 21 Maj 2006
Posty: 26
Wysłany: Pon Lut 05, 2007 11:03 pm   

Corzano napisał/a:
Tangens napisał/a:
Mazurskiej, która tak naprawdę nigdy nie była ulicą

:hiihihi: Dobre. Żartowniś.
Z całym szacunkiem - przejdź się Mazurską i powiedz (tak z czystym sumieniem): TO JEST ULICA! Nie wiem, jak Tobie, ale mnie to przez gardło nie przejdzie, choćbym nie wiem, jak się starał...
_________________
 
 
Corzano 
bi-cyklista
z Północy


Dołączył: 18 Lis 2004
Posty: 4571
Wysłany: Pon Lut 05, 2007 11:09 pm   

jacko napisał/a:
przejdź się Mazurską

Jestem na niej codziennie. Na okolicznych domach widziałem napis "ul. Mazurska". Jeśli dobrze odszyfrowuję skrót "ul.", chodzi o ulicę. Przed wojną to była "-straße", więc też wszystko się zgadza.
_________________
 
Tangens 

Dołączył: 28 Sty 2007
Posty: 65
Wysłany: Pon Lut 05, 2007 11:12 pm   

Corzano napisał/a:
To torowisko cały czas jest tymczasowe, a te bloki w planie zagospodarowania przestrzennego oznaczone są jako "istniejący obiekt zakłócający strukturę przestrzenną i krajobraz kulturowy i przeznaczony do rekompozycji". :)
Rany Julek! Co za mądrości! Chyba mnie też przydałaby się jakaś rekompozycja.
Faktycznie, ta Mazurska jak się jej przyjrzymy to jest bardzo nietypowa. Ale czemu mieszkańcy tak bardzo narzekają? Czyżby ich bloki wybudowano wcześniej niż "tymczasowy" tor tramwajowy? Te budynki na wieczyste też raczej nie wyglądają.
 
jacko 


Dołączył: 21 Maj 2006
Posty: 26
Wysłany: Pon Lut 05, 2007 11:18 pm   

Corzano napisał/a:
Na okolicznych domach widziałem napis "ul. Mazurska". Jeśli dobrze odszyfrowuję skrót "ul.", chodzi o ulicę...
Teoretycznie i "urzędowo" tak. Moja prośba - jak będziesz następnym razem szedł Mazurską (najprawdopodobniej jutro, skoro chodzisz tam codziennie), to nie patrz na napisy na tabliczkach, tylko na to, co masz pod butami. Tam niestety śladów ulicy nie znajdziesz...
_________________
 
 
Corzano 
bi-cyklista
z Północy


Dołączył: 18 Lis 2004
Posty: 4571
Wysłany: Pon Lut 05, 2007 11:22 pm   

jacko napisał/a:
Tam niestety śladów ulicy nie znajdziesz...

Ulica to jezdnia (część drogi przeznaczona dla ruchu kołowego) i chodnik (do ruchu pieszego). Jest jedno i drugie - fatalnej jakości, ale jest.
_________________
 
jacko 


Dołączył: 21 Maj 2006
Posty: 26
Wysłany: Pon Lut 05, 2007 11:30 pm   

Corzano napisał/a:
... chodnik (do ruchu pieszego)
Co do chodnika nie mam zastrzeżeń. Jest OK.

Corzano napisał/a:
... fatalnej jakości...
Przepraszam, "fatalnej czego"? Jakości, to tam nie ma żadnej - nawet fatalnej...

Ale dobra, nieważne, to jest temat o tramwajach w gdańsku a nie o "jakości" :hiihihi: jezdni na Mazurskiej.
_________________
 
 
Tangens 

Dołączył: 28 Sty 2007
Posty: 65
Wysłany: Pon Lut 05, 2007 11:39 pm   

Corzano napisał/a:

Ulica to jezdnia (część drogi przeznaczona dla ruchu kołowego) i chodnik (do ruchu pieszego). Jest jedno i drugie - fatalnej jakości, ale jest.
Polemizowałbym. jest w częśći środkowej. A co z pocżątkiem i końcem?
Ale nie martw się. Jest to ulica nietypowa, a tylko takie przechodzą do historii. Jeśli obraziliśmy Twoje uczucia, to przepraszam. Na pewno nie mieliśmy (myslę, że Jacko też nie) takiego zamiaru.
 
jacko 


Dołączył: 21 Maj 2006
Posty: 26
Wysłany: Pon Lut 05, 2007 11:45 pm   

Tangens napisał/a:
Jeśli obraziliśmy Twoje uczucia, to przepraszam. Na pewno nie mieliśmy (myslę, że Jacko też nie) takiego zamiaru.
Pewnie, że nie. Gadamy sobie tylko. Powiem tak: Mnie się ta "ulica" nie podoba wizualnie. Ale to kwestia gustu. Może Corzano (Corzanowi?, Corzanu?...) się podoba... Ma prawo lubić nierówne nawierzchnie...
_________________
 
 
turecki 
Motorniczy
ech te....


Dołączył: 21 Wrz 2005
Posty: 826
Wysłany: Wto Lut 06, 2007 12:10 am   

Dobra dobra-a tak serio to po deszczach jest ona najbardziej "mazurska" tak samo jak w piątek "Spacerowa" jest -spacerowa.Nawet "Słowackiego"coś Słowackim czuć...
_________________

 
knovak 
Wanoga


Dołączył: 21 Paź 2003
Posty: 1418
Wysłany: Wto Lut 06, 2007 8:13 am   

Ja Mazurską mam wpisaną w dowodzie osobistym, więc też dorzucę swoje 3 grosze...
Lubię ją, o!
Jej stan ma wielką zaletę - ruch samochodowy mam pod oknami minimalny, i bardzo spowolniony :hihi:
A do tramwaju da się przyzwyczaić...

Mówię zatem z czystym sumieniem - to jest ULICA! Moja ulica.
_________________
"A ja sobie jeżdżę na motorowerze i nocą na szosie łapię w worek jeże..." (Jan Krzysztof Kelus)
 
 
Corzano 
bi-cyklista
z Północy


Dołączył: 18 Lis 2004
Posty: 4571
Wysłany: Wto Lut 06, 2007 8:25 am   

Tangens napisał/a:
Polemizowałbym. jest w częśći środkowej. A co z pocżątkiem i końcem?

Początkiem i końcem? Chyba chodzi Ci o odcinek Dworska-Halera. Jeśli tramwaje wlicza się do ruchu kołowego, to jest on na całej długości ulicy. Z pewnością na całej długości ulicy jeżdżą rowery. :P
Tangens napisał/a:
Jeśli obraziliśmy Twoje uczucia, to przepraszam. Na pewno nie mieliśmy (myslę, że Jacko też nie) takiego zamiaru.

Bez przesady. Chodziło mi tylko o to, że nazwa ulica nie jest zarezerwowana wyłącznie dla dróg z wylanym asfaltem.
jacko napisał/a:
Może Corzano (Corzanowi?, Corzanu?...) się podoba... Ma prawo lubić nierówne nawierzchnie...

Rozmowa nie dotyczy naszych upodobań, a bardziej rozumienia języka polskiego.
turecki napisał/a:
po deszczach jest ona najbardziej "mazurska"

Święta prawda. :hihi:
_________________
 
Tangens 

Dołączył: 28 Sty 2007
Posty: 65
Wysłany: Sro Lut 07, 2007 12:33 am   

He, widzę, że nas wyeksmitowano. Nie znałem jeszcze tutejszych zwyczajów, założę się o 2 piwa, że to robota Seestrasse.
No, ale chodzi o Mazurstarasse.
Corzano napisał/a:
Tangens napisał/a:
Polemizowałbym. jest w częśći środkowej. A co z pocżątkiem i końcem?

Początkiem i końcem? Chyba chodzi Ci o odcinek Dworska-Halera. Jeśli tramwaje wlicza się do ruchu kołowego, to jest on na całej długości ulicy. Z pewnością na całej długości ulicy jeżdżą rowery. :P

Tramwaj jest najważniejszym pojazdem naziemnym. Zatem ulica Mazurska jest ulicą w najpełniejszym tego słowa znaczeniu. A na odcinku łączącym końce (?) Południowej to i rower miałby kłopoty.
Cytat:
turecki napisał/a:
po deszczach jest ona najbardziej "mazurska"

Święta prawda. :hihi:
O, jak najbardziej. Po deszczu są jeziora a w suszy się kicha jak po tabace "Mazurskiej".:hiihihi:
 
Corzano 
bi-cyklista
z Północy


Dołączył: 18 Lis 2004
Posty: 4571
Wysłany: Sro Lut 07, 2007 6:59 am   

Tangens napisał/a:
A na odcinku łączącym końce (?) Południowej to i rower miałby kłopoty.

Domyślam się, że chodzi o odcinek torowiska między Południową i Zdrojową - tam nie ma ulicy.
_________________
 
knovak 
Wanoga


Dołączył: 21 Paź 2003
Posty: 1418
Wysłany: Sro Lut 07, 2007 7:57 am   

Ciekawe o które końce Południowej chodzi (bo chyba nie o te z rogu z Pułaskiego i z Korzeniowskiego) i jaki łącznik - obwodnicę Południowej? :???:
A może Obwodnicę Południową? Ale to nie w Brzeźnie... :hihi:

Zostaw Corzano, on tu na Mazurskiej chyba rzadko bywa i pisze z pamięci. A ludzka pamięć zawodna bywa... :wink:
_________________
"A ja sobie jeżdżę na motorowerze i nocą na szosie łapię w worek jeże..." (Jan Krzysztof Kelus)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk