Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Nieistniejące trójmiejskie kina
Autor Wiadomość
feyg 


Dołączył: 23 Kwi 2007
Posty: 1166
Wysłany: Wto Cze 12, 2007 12:17 pm   

renekk napisał/a:
W Orłowie, Zwycięstwa 238.

:== :== :==
Jeszcze jakiś czas temu widziałem ślad po neonie kina (sprawdzę czy jeszcze go widać). Dziś mieści się tam sklep meblowy. Przy okazji może warto byłoby poruszyć wątek starych neonów, ja z dzieciństwa kojarzę np. neon sklepu "Tomcio Paluch" przy ul Władysława IV. Wracając zaś co do kin, to pamiętam pierwszy film na który poszedłem bez rodziców, bodajże w ramach Klubu Filmowego w Bibliotece publicznej nr 13 w Małym Kacku - były to Gwiezdne Wojny w kinie Warszawa .... ech to były czasy....
_________________
Pozdrowienia z Małego Kacka
 
Eneido 
Na wyspę

Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 6
Wysłany: Wto Lip 10, 2007 10:23 am   

Obiło mi się o uszy zamieszanie wokół kina Krewetka; czy ono także ma zatrzasnąć podwoje?
 
villaoliva 
Olivaer


Dołączył: 23 Wrz 2004
Posty: 3300
Wysłany: Wto Lip 10, 2007 2:23 pm   

Nie.
Pisała o tym prasa.

Cytat:
Nowe kino powstanie do końca 2009 roku na działce znajdującej się tuż za dawną bramą główną Stoczni Gdańskiej, czyli na terenie tzw. Młodego Miasta. Na 19 klasycznych ekranach będzie wyświetlało filmy, które równocześnie będzie mogło obejrzeć 4 tys. widzów. (...)

Jakie będą losy innego gdańskiego kina należącego do Cinema City, które dziś działa w Kretwetce? Czy zostanie zlikwidowane? Niekoniecznie.
- W kilku polskich miastach mamy już po dwa kompleksy kinowe, które sobie całkiem dobrze radzą: tak jest np. Katowicach i Warszawie. W tym pierwszym mieście oba kina dzieli odległość, którą na piechotę można pokonać 10 minut - uspokaja Iwona Kuźnik, dyrektor marketingu w Cinema City.


Opłaca im się trzymać te kino, choćby po to by nie weszła tam konkurencja :P

I zapraszamy :arrow: TU :D
_________________
Ponury Zwracacz Uwagi na Wykraczających Poza Ramy


www.staraoliwa.pl
 
Eneido 
Na wyspę

Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 6
Wysłany: Sro Lip 11, 2007 9:29 am   

Dzięki. Teraz widzę, że chodziły mi po głowie dwie różne kwestie, jako że miałem wrażenie, iż Krwetka ma by zamknięta wskutek zabiegów konserwatora zabytków. Tylko że zabiegi konserwatora nie mają nic wspólnego z przenoszeniem Cinema City do Młodego Miasta, o czym się przekonałem, trafiwszy na ten artykuł.
 
atreyu 


Dołączył: 12 Lip 2007
Posty: 4
Wysłany: Czw Lip 12, 2007 4:27 pm   

A oto co zostało z kina Goplana w Gdyni. Zdjęcia z początku 2006 roku. Obecnie obiekt ten wystawiła WAM Gdynia na sprzedaż za 6 milionów zł. Podobno po odzyskaniu od Neptun filmu tego obiektu Marynarka Wojenna chciała tam zrobić salę konferencyjną. Skończyło sie jednak na tym że wyremontowano toalety i zniszczono praktycznie całą resztę wystroju kina. Próbowano także przebudować salę ale chyba się zmieniła koncepcja i w zasadzie zdezelowano ją doszczętnie...

Jak jakiś czas temu pracowałem w Sopockim kinie Bałtyk to zrobiłem kilka zdjęć. Można je zobaczyć tu: http://atreyu.fotosik.pl/albumy/205245.html

Pozdrawiam. . .

IMG_0014a.jpg
widok na salę z pozostałości po balonie. Jak widać rampa ekranu nie istnieje, za to odsłoniła się studnia na ruchomą podłogę sceny gdyż Goplana przed wojną była kinoteatrem !
Plik ściągnięto 9004 raz(y) 74,66 KB

IMG_0069a.jpg
widok na salę od strony ekranu (a w zasadzie miejsca po ekranie)
Plik ściągnięto 9004 raz(y) 76,78 KB

PICT0016a.jpg
Zdjęcie kabiny projekcyjnej kina Goplana. Puste wnęki tablicowe i powyrywane okienka projekcyjne na mnie działają przygnębiająco. Na podłodze widać wyraźne zaolejenia od cieknących projektorów które tam niegdyś pracowały.
Plik ściągnięto 9038 raz(y) 74,68 KB

Ostatnio zmieniony przez atreyu Czw Lip 12, 2007 5:40 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Gdynka 

Dołączyła: 03 Lut 2006
Posty: 760
Wysłany: Czw Lip 12, 2007 4:51 pm   

Wow, to tak to teraz wygląda. Dzięki za zdjęcia, choć przygnębiające.
Słyszałam, że kino kupiła Batycka.
_________________
Linkologia - 230 stron o Gdańsku. Dodaj do ulubionych!
 
atreyu 


Dołączył: 12 Lip 2007
Posty: 4
Wysłany: Czw Lip 12, 2007 4:56 pm   

Gdynka napisał/a:
Wow, to tak to teraz wygląda. Dzięki za zdjęcia, choć przygnębiające.
Słyszałam, że kino kupiła Batycka.


Nie wiem kto i czy to kupił ale na drzwiach jest nadal wywieszony napis "na sprzedaż" i cena :]
 
 
villaoliva 
Olivaer


Dołączył: 23 Wrz 2004
Posty: 3300
Wysłany: Czw Lip 12, 2007 5:18 pm   

Zdarzyło mi się być w tym kinie :II
Kim jest Batycka?
_________________
Ponury Zwracacz Uwagi na Wykraczających Poza Ramy


www.staraoliwa.pl
 
Gdynka 

Dołączyła: 03 Lut 2006
Posty: 760
Wysłany: Czw Lip 12, 2007 5:26 pm   

Jak to??? :<> Projektantką i producentką moich torebek!
http://www.batycki.pl/
_________________
Linkologia - 230 stron o Gdańsku. Dodaj do ulubionych!
Ostatnio zmieniony przez Gdynka Czw Lip 12, 2007 5:55 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
villaoliva 
Olivaer


Dołączył: 23 Wrz 2004
Posty: 3300
Wysłany: Czw Lip 12, 2007 5:35 pm   

Ale mowa była o Batyckiej a nie Batyckim :hiihihi:
_________________
Ponury Zwracacz Uwagi na Wykraczających Poza Ramy


www.staraoliwa.pl
 
seestrasse 
Zesztrasia z Szafy


Dołączyła: 13 Kwi 2004
Posty: 6586
Wysłany: Czw Lip 12, 2007 5:56 pm   

bo światem rządzą mężczyźni, a nimi kobiety :P
 
wodniczka 

Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 11
Wysłany: Wto Lip 17, 2007 9:58 am   

Eneido napisał/a:
Dzięki. Teraz widzę, że chodziły mi po głowie dwie różne kwestie, jako że miałem wrażenie, iż Krwetka ma by zamknięta wskutek zabiegów konserwatora zabytków. Tylko że zabiegi konserwatora nie mają nic wspólnego z przenoszeniem Cinema City do Młodego Miasta, o czym się przekonałem, trafiwszy na ten artykuł.


!!! Zbulwersowałam się. Jeżeli ten samolot tak przeszkadza, to dlaczego nie zdejmie się wszystkich reklam? Przeciez one też zakłócają panoramę historyczną miasta. Dlaczego tępi się tylko tę jedną reklamę, która ma takie szczęście, że jest dobra i się wyróżnia? Naprawdę, czy urzędnicy nie mają bardziej poważnych spraw na głowie?
 
Eneido 
Na wyspę

Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 6
Wysłany: Czw Lip 19, 2007 9:38 pm   

wodniczka napisał/a:
!!! Zbulwersowałam się. Jeżeli ten samolot tak przeszkadza, to dlaczego nie zdejmie się wszystkich reklam? Przeciez one też zakłócają panoramę historyczną miasta. Dlaczego tępi się tylko tę jedną reklamę, która ma takie szczęście, że jest dobra i się wyróżnia? Naprawdę, czy urzędnicy nie mają bardziej poważnych spraw na głowie?


Szczerze mówiąc, mnie również nieco dziwi postawa konserwatora zabytków, zachowuje się, jak gdyby nie miał ważniejszych spraw na głowie. Jest w mieście wiele obiektów szpetniejszych od samolociku, których nikt się nie czepia.

A co sądzą na ten temat inni?
 
villaoliva 
Olivaer


Dołączył: 23 Wrz 2004
Posty: 3300
Wysłany: Pią Lip 20, 2007 12:31 am   

To jest temat o kinach a nie konserwatorze. :P
A szpetota innych obiektów nie usprawiedliwia zabawkowego samolociku wielkości XXXXXXXXL.
Tyle na temat. O konserwatorze już są wątki na tym forum. Wystarczy poszukać :wink:
_________________
Ponury Zwracacz Uwagi na Wykraczających Poza Ramy


www.staraoliwa.pl
 
Eneido 
Na wyspę

Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 6
Wysłany: Pią Lip 20, 2007 11:51 am   

A i owszem, są wątki o konserwatorze, aczkolwiek wiekowe i nieodwiedzane jak cmentarz w wymarłej wiosce, dlategom do nich nie trafił. Aby nie sprowadzać wątku o kinach na manowce dysputy wokół samolotu Centralwings, założę nowy temat o samolocie i szerzej - miejscu reklamy w zabytkowym środowisku.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk