Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
okolice Jasienia
Autor Wiadomość
Magdalena 
Jasień

Dołączyła: 23 Paź 2007
Posty: 3
Wysłany: Wto Paź 30, 2007 1:04 pm   okolice Jasienia

Mieszkam w Jasieniu od kilkunastu lat (na nowym osiedlu). Bardzo związałam się z tym nowym miejscem zamieszkania. Zaczęłam interesować się jego historią. W Jasieniu był folwark i do dziś pozostał po nim ładny park i troszkę zaniedbany dworek. No cóż, nie ma on tak bogatej dokumentacji jak Gdańsk, ale troszke poszperałam i pogadałam ze starszymi mieszkańcami "starego" Jasienia i tak powstała w 2004 r. książka "Dzieje gdańskiego Jasienia". Teraz zbieram zdjęcia z rejonu Jasienia - może kiedyś uda mi się zebrać na tyle interesujący zbiór, aby wydać następną. Mam więc prośbę - może w Waszych zbiorach, prywatnych albumach znajdują się fotki z tych pozagdańskich, rolniczych terenów z czasów może niedawnych. Może ktoś miał tu rodzinę. Proszę o wspominki. :wow:
 
villaoliva 
Olivaer


Dołączył: 23 Wrz 2004
Posty: 3300
Wysłany: Wto Paź 30, 2007 2:12 pm   

Wspominaliśmy twoją publikację w tym oraz tym wątku.
Jak sama zauważyłaś były to tereny rolnicze więc mało jest mieszkańców z tamtych miejsc. Ale może się ktoś odnajdzie z ciekawymi informacjami. :D
Nie zrażaj się brakiem natychmiastowego odzewu. [URL=http://www.forum.dawnygdansk.pl/viewtopic.php?t=1958&postdays=0&postorder=asc&start=0]
Może w tym wątku znajdziesz kogoś ze swoich stron, kto się dawno nie odzywał[/URL] :wink:
_________________
Ponury Zwracacz Uwagi na Wykraczających Poza Ramy


www.staraoliwa.pl
 
Krzysztof_A 

Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 55
Wysłany: Pon Lis 12, 2007 10:38 am   

:huuurra: Od prawie szesnastu lat mieszkam na Jasieniu w jego starszej części. Cieszę się, że Cię ta część miasta zafascynowała. Jeśli o mnie chodzi to dopiero uczę się doceniać i dostrzegać Jasień.
_________________
Twój moderator zaprasza Cię tutaj :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk