Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zastawa z Grosser Stern
Autor Wiadomość
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Pon Cze 07, 2004 2:24 am   Zastawa z Grosser Stern

Wraz z inspektorami Asią i Fidelem wybraliśmy się kilka dni temu na penetrację okolic Wielkiej Gwiazdy ze szczególnym uwzględnieniem pozostałości po restauracji Grosser Stern doskonale tam prosperujacej przez kilkadziesiąt lat do 1945 r.
W planach mieliśmy obfotografowanie gruzów, a udało nam się znaleźć prawdziwy "skarb" - całe mnóstwo potłuczonej porcelany, butelek, kieliszków i innych drobiazgów. Leżą sobie w ziemi w odległości kilku-kilkunastu metrów od ruin restauracji, wystarczy rozgrzebać ziemię. Zrobił to już chyba ktoś przed nami, nie wiem tylko, czy byli to pracownicy leśni, którzy coś tam wycinaja w okolicy czy też poszukiwacze, którzy nie połasili się na takie śmieci. U mnie w każdym razie te śmieci spowodowały atak dzikiej radości, bo znaleźliśmy wśród nich butelkę po wodzie (zastanawiałem się czy czasem nie po piwie) Heiligenbrunner, a jak niektórzy wiedzą temat świętego źródła jest mi bardzo bliski.
Resztę skarbów obejrzyjcie sami na zdjęciach. W ziemi pozostało tego pełno i na dniach idziemy tam na dalsze poszukiwania.

Temat w zasadzie powinien trafić do "materialnych śladów przeszłości", ale nie chcę, żeby te rzeczy za szybko zniknęły i żebyśmy nigdy wiecej o nich nie usłyszeli. Niby też jest to dział ograniczonego dostępu, ale wolę dmuchać na zimne. W swoim czasie temat trafi na swoje miejsce.

Przy okazji - czy ktoś z Was ma mapę Sopotu, na której byłaby zaznaczona linia tramwajowa do Wielkiej Gwiazdy?
Szukam wszytskiego, co zwiazane z tym miejscem, jak już sie trochę informacji uzbiera, to napiszę coś zgrabnego.
 
lucy 
Lusia


Dołączyła: 09 Mar 2004
Posty: 638
Wysłany: Pon Cze 07, 2004 10:22 am   

Na tej stronie po numerem 9 jest zdjecie tej rastauracji :)

http://www.sopot.net/pocztowka.htm
 
 
lucy 
Lusia


Dołączyła: 09 Mar 2004
Posty: 638
Wysłany: Pon Cze 07, 2004 10:31 am   

Mikołaju, tu na tej stronie jest o tramwaju konnym!

http://www.szukacz.pl/arc...j%2cw%2csopocie
 
 
Petelka 


Dołączyła: 20 Lis 2003
Posty: 937
Wysłany: Pon Cze 07, 2004 11:07 am   

Cytat:
W planach mieliśmy obfotografowanie gruzów, a udało nam się znaleźć prawdziwy "skarb" - całe mnóstwo potłuczonej porcelany, butelek, kieliszków i innych drobiazgów

Mikołaju, ależ cudeńka znaleźliście. :== :lol: Szczególnie zachwycają mnie te szklane drobiazgi. :lol:
_________________
When a man is tired of Gdańsk he is tired of life /niby Oscar Wilde/
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Pon Cze 07, 2004 11:53 am   

Lucy - :love: :LL:
 
lucy 
Lusia


Dołączyła: 09 Mar 2004
Posty: 638
Wysłany: Pon Cze 07, 2004 12:40 pm   

:oops:
 
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Pon Cze 07, 2004 5:41 pm   

Aaaaaale cuda - :) Gratuluję Mikołaju + zespół
 
 
seestrasse 
Zesztrasia z Szafy


Dołączyła: 13 Kwi 2004
Posty: 6586
Wysłany: Pon Cze 07, 2004 10:47 pm   Re: Zastawa z Grosser Stern

to jest cudowne :LL:
prawie jak na Dreckbergu - tam tez mozna wykopac troszke starej porcelany, jakies fajeczki...

czy bedzie swietokradztwem, jesli pójde tam i zabiore do domu, na uzytek scicle prywatny kawaleczek butelki??? nikomu o tym nie powiem, obiecuje!!! :nie_powiem:
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Pon Cze 07, 2004 10:59 pm   

idźcie i bierzcie, tylko pochwalcie się potem koniecznie co znaleźliście
 
Pietrucha 
onomasta-gangsta
Pietruszy


Dołączył: 07 Gru 2003
Posty: 1307
Wysłany: Wto Cze 08, 2004 5:51 pm   

Jak ostatnio pojechałem zobaczyć resztki Grosser Stern, to ich nie znalazłem :???:
_________________
Peter von Danzig
 
 
Pietrucha 
onomasta-gangsta
Pietruszy


Dołączył: 07 Gru 2003
Posty: 1307
Wysłany: Wto Cze 08, 2004 5:57 pm   

Znaczy wogóle miejsca gdzie była nie znalazłem
_________________
Peter von Danzig
 
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Wto Cze 08, 2004 7:50 pm   

Jeśli jechałbyś Doliną Gołebiewską czyli ul. 23 marca, to wyjechałbyś dokładnie na wprost tych ruin - resztek piwnicy i podmurówki. Obok zaczyna biec w dół Alt katzer Weg w stronę granicy WMG i dawnego przejścia.
Pierwsze zdjecie to widok ogólny, idąc kilkanaście kroków do przodu trafisz na to, co widać na następnych zdjęciach.
 
seestrasse 
Zesztrasia z Szafy


Dołączyła: 13 Kwi 2004
Posty: 6586
Wysłany: Nie Cze 13, 2004 9:50 pm   

bylam i niczego nie znalazlam, buuu... :cry:
 
olaf 

Dołączył: 31 Maj 2004
Posty: 12
Wysłany: Wto Cze 15, 2004 12:32 pm   

No, w koncu mam dostep do tej czesci forum i od razu natrafiam na takie CUDA!!!
Wiedzialem, ze musicie miec tu jakies tajemnice, ale nie wiedzialem, ze takie piekne!
Mikolaj, gratuluje, to wspaniale znalezisko. Nie ma jak stary, dobry smietnik. Mowie powaznie.
Temat Grosser Stern porusza ma wyobraznie juz od jakiegos czasu i planowalem wybrac sie tam na maly rekonesans z wykrywaczem metalu. Niesmialo marzylem o znalezieniu takiego wlasnie smietniska. Ty nie potrzebowales do tego zadnego sprzetu, to znaczy, ze masz to co u eksploratora najwazniejsze. A minowicie masz NOSA.
Zazdroszcze znaleziska, ale tym takim pozytywnym zazdroszczeniem.
Ja sam niestety z braku Gdanska myszkuje po okolicy W-wy i tez mam ciekawe odrycia i to duzo starsze, ale... to wszystko nie to. Ech, nie ma to jak nasz kochany Dawny Gdansk. Amen

P.S. Ma, nadzieje, ze zamaskowales miejsce swojego odkrycia, lepiej by nie dorwal sie do niego ktos, kto nie bedzie potrafil docenic i uszanowac tych wspanialych sladow przeszlosci.
Pozdrawiam Olex
 
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Wto Cze 15, 2004 3:46 pm   

Cytat:
zamaskowales miejsce swojego odkrycia

niestety trudno by było to zrobić, bo te kawałki porcelany dosłownie wyłażą spod ziemi to tu to tam na obszarze kilkudziesieciu m2. Iza (seestrasse) była tam i widziała kogoś wygrzebującego kolejne kawałki.
cóz robic... :roll: :???:
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk