Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Pocztówki z Dominika
Autor Wiadomość
Marek Z 

Dołączył: 12 Sty 2004
Posty: 1753
Wysłany: Wto Sie 17, 2004 5:57 pm   

Słuchajcie, mnie się wydaje, że wstawienie na pocztówkach napisów jest sprawą Rispetta.
Są jego własnością i to on decyduje, czy chce je dalej udostępniać. Komentarze na ten temat uważam - skromnie mówiąc za niedelikatne. To takie wytykanie palcem.
Uważam również, że wytłumaczył dlaczego je wstawił, mało tego udostępnia je wszystkim chętnym, np. drogą mailową.
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Wto Sie 17, 2004 6:09 pm   

A ja uważam że szalenie niedelikatne było właśnie zamieszczenie ich na naszym forum z napisem - to tak jakbym zgrywając dla Was hymn od Sabaotha ucinał końcówki zwrotek - jak byście się poczuli? Nie ma praw autorskich do przedwojennej pocztówki, a poza tym jakoś inni nie wkopiowywali w skany map, na płytce którą Mikołaj zrobił dla forumowiczów czerwonych napisów na skos przez środek. Po prostu poczułem się jak potencjalny złodziej czegoś co nie jest tego kogoś kto to przedemną zabezpiecza - i stąd moja reakcja.
 
 
Marek Z 

Dołączył: 12 Sty 2004
Posty: 1753
Wysłany: Wto Sie 17, 2004 6:20 pm   

Cytat:
Po prostu poczułem się jak potencjalny złodziej czegoś co nie jest tego kogoś kto to przedemną zabezpiecza - i stąd moja reakcja.

Grünie, jestem pewien, że nikt nie chciał Ciebie ani nikogo z nas traktować jako złodzieja. Rispetto nie ma praw autorskich, ale jest jej posiadaczem i chciał ją nam pokazać. Proszę o trochę wyrozumiałości dla współforumowicza. "Forumowicze naszego Forum ! - solidaryzujmy się". :peace:
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Wto Sie 17, 2004 7:21 pm   

Rispetto - jeśli już musisz, mam inną propozycję - są specjalne programy do automatycznego wstawiana różnych "znaków własnościowych" z opcją transparentnych znaczków (większość zdjęć z napisami tak oznaczyłem, Grun wkleja rzygacza).
Poza tym są miejsca na tym forum, gdzie dostęp jest limitowany i tam już chyba nie będziesz miał obaw o to, co się z tymi obrazkami stanie.
 
rispetto 


Dołączył: 11 Sty 2004
Posty: 1585
Wysłany: Wto Sie 17, 2004 9:23 pm   

Mikołaj napisał/a:
Rispetto - jeśli już musisz

Wyjaśniam: nic nie muszę, a po tych postach to już mi się zupełnie odechciało. Chciałem sprawić radość paru osobom i podzielić się ciekawymi widokami, ale skoro wywołało to taką burzę, to nie ma to sensu. Nadgorliwość i uszczęsliwianie ludzi na siłę jak widać nie popłaca. :II
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Wto Sie 17, 2004 9:43 pm   

Rispetto, nie ma co sie zrażać/obrażac! trochę nas zaskoczyłeś. :zrowko:
 
rispetto 


Dołączył: 11 Sty 2004
Posty: 1585
Wysłany: Wto Sie 17, 2004 10:06 pm   

Sabaoth napisał/a:
Nie chcesz pokazywać zdjęć czy pocztówek, nie pokazuj, ale nie przypisuj sobie praw autorskich do starych pocztówek. Ja już kiedyś wspomniałem, to jest jakby dobro wspólne - tak jak IX Symfonia Beethovena czy Nocna Straż Rembranta.

Chyba nie rozumiesz podstawowych rzeczy. Nie przypisuję sobie absolutnie żadnych praw do pocztówek, ale tylko i wyłacznie do ich skanów. To nie jest "jakby" dobro wspólne, czego niektózy nie potrafią zrozumieć. Posiadacz oryginalnej partytury IX Symfonia Beethovena czy Nocnej Straży Rembranta (jeśli są takowi) też nie udostępnia ich na lewo i prawo tylko dlatego, że jest to "dobro wspólne". Jest coś takiego jak prawo własności. Od 89 roku nawet w Polsce jako tako respektowane.
Co za durna dyskusja. Atmosfera robi się prawie taka jak na CF, gdy wszyscy jak jeden mąż wsiedli na Castorpa. A o "dobrze wspólnym" słyszałem już od dzieciństwa tyle, że już mi się tym :rzyg_1: chce.

Życzę miłego wieczoru, bez copyright
 
rispetto 


Dołączył: 11 Sty 2004
Posty: 1585
Wysłany: Wto Sie 17, 2004 10:10 pm   

Mikołaj napisał/a:
Rispetto, nie ma co sie zrażać/obrażac! trochę nas zaskoczyłeś. :zrowko:

Mikołaju,
nie zrażam się. Czuję się ... mocno zniechęcony. A z :piwo: to dobry pomysł. Jakie to szczęscie, że w lodówce czeka Tyskie na "czarną godzinę" 8) .
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Wto Sie 17, 2004 10:18 pm   

Cytat:
Tyskie na "czarną godzinę"

czy to znaczy, że właśnie nadeszła? :D
 
Marek Z 

Dołączył: 12 Sty 2004
Posty: 1753
Wysłany: Wto Sie 17, 2004 10:48 pm   

Cytat:
Mikołaju,
nie zrażam się. Czuję się ... mocno zniechęcony.

Rispetto, spróbuj się nie zniechęcać. Jesteś jako forumowicz i miłośnik Gdańska tak samo nam potrzebny jak my - mam nadzieję - Tobie. Z rozmów na forum, czego kilkoro z nas już doświadczyło, powstają nieporozumienia. Potraktuj to tak samo i głowa do góry. :orbis_gd:
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Wto Sie 17, 2004 11:17 pm   

rispetto napisał/a:
A o "dobrze wspólnym" słyszałem już od dzieciństwa tyle, że już mi się tym :rzyg_1: chce.

Życzę miłego wieczoru, bez copyright


O dobrze wspólnym mówiłem, kiedy przyjechałem do Gdańska i udostępniłem Forumowiczom moje materiały do poskanowania i wykorzystania. Chodziło mi o dostęp do materiałów, które dla wielu miłośników dawnego Gdańska są niedostępne lub o ułatwienie w ich zdobyciu. A mam tego trochę. Nie chodzi też o to, żeby na kogoś wjeżdżać. (Dalsza część postu nie dotyczy Ciebie) Bardzo często ludzie kopiują co się tylko da z Internetu (muzykę, filmy, zdjęcia, itd.), ale jak mają coś swojego przekazać, to właśnie wpisują takie "copyright".
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
ISPI 
ISPI

Dołączyła: 25 Lip 2004
Posty: 23
Wysłany: Nie Sie 22, 2004 11:45 pm   

To jest bardzo wazna dyskusja.BARDZO WAZNA ! Na dzis i na zaś....Jesli dostaje cos dla ISPI ( ksiazki, czasopisma, fotki lub -PRAWO PUBLIKACJI FOTEK np na stronie...czy wystawiania...czy-druku...) to kazdorazowo prosze o notatke-jedno zdanko od własciciela, odrecznie...TAK zgadzam sie na publikacje....albo- przekazuje dar dla ISPI...podpis!
Mała rzecz a cieszy.. :OO
Wlasciciel pocztowek moze sie zgadzac na reprodukowanie JEGO WLASNOSCI, z podaniem -wydawcy pocztowki..(analogia-mozna publikowac artykuly prasowe w necie z podaniem zrodla i -przedruk do celow info...)
Zobaczcie w stopce albumu Byl sobie Gdansk -czy albumu Wrzeszcz...jakie info wylicza spolka Milenium Media, wydawca...
Zatem-wskazane jest wprowadzenie zastrzezenia co do kopiowania/sciagania fotek z FDG - moze w liscie powitalnym do nowego uzytkownika ???
Chodzi o to, że autor fotki na FDG jest łatwo osiagalny i naprawde bez trudu mozna SPYTAC (mailem, pw...gg ?) czy mozna sobie (cos) z umieszczona na FDG fotka...
A jesli do celow komercyjnych ? To autorowi nalezy sie honorarium...na przyklad 10 egz wydawnictwa..;-)) Juz Autor- i Wielki Architekt bedzie wiedzial, komu przydzielic egz...;-))
_________________
ISPI Wrzeszczanie
 
 
PAULUS MAZUR 
Olexy i kleksy


Dołączył: 05 Maj 2004
Posty: 303
Wysłany: Sro Sie 25, 2004 5:17 pm   

Rispetto zrobił co zrobił i w naszej ,,EKIPIE'' NIKT NIE POWINIEN
mieć do niego żalu.Człek zrozumiał że powinno się udostępniać bez,,self-stempli''
i tyle.Po co tyle szumu kochani.Osobiście uważam że powinniśmy sobie udostępniać
czyste ,,photy'' ale jeśli net penetrują jacyś podejrzani ,,łowcy'' to może maile
pozostają najbezpieczniejsze.hehe.
 
 
Marek Z 

Dołączył: 12 Sty 2004
Posty: 1753
Wysłany: Czw Sie 26, 2004 12:26 am   

Cytat:
Rispetto zrobił co zrobił i w naszej ,,EKIPIE'' NIKT NIE POWINIEN
mieć do niego żalu.

Myślę, że wszyscy już o tym zapomnieli. Rispetto, odezwij się. Chodź na wirtualne :piwo: :zrowko:
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk