Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
CKUMiE
Autor Wiadomość
Sagapo8 

Dołączyła: 30 Sty 2011
Posty: 65
Wysłany: Pon Lip 18, 2011 12:05 pm   CKUMiE

Zdobyłem kilka zdjęć z około 1950 roku.

IMGP0470.JPG
Wejście do Gdańskich Technicznych Zakładów Naukowych, później Technikum Mechaniczno-Elektrycznego a obecnie Centrum Kształcenia Ustawicznego Mechaników i Elektryków.
Plik ściągnięto 36070 raz(y) 68,95 KB

IMGP0454.JPG
Ćwiczenia w ramach (prawdopodobnie) Przysposobienia Wojskowego na tyłach obecnego CKUMiE. W głębi widać ulicę Jedności Robotniczej.
Plik ściągnięto 36070 raz(y) 63,81 KB

IMGP0457.JPG
Atak na bagnety:D
Plik ściągnięto 36070 raz(y) 62,74 KB

 
greg30 


Dołączył: 12 Lut 2005
Posty: 106
Wysłany: Pon Paź 17, 2011 10:58 pm   Re: CKUMiE

Kolego gwoli ścisłości...
CKUMiE - nazwa - nie obecnie a do jakiegoś 1998 roku.
Do CKUMiE to osobiście uczęszczałem 5 lat. :^^

Później szkoła straciła na swoim wizerunku, mundury "wyszły" i jest to niby coś takiego teraz:

Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Piłsudskiego.

Swoją drogą.... Gimnazjum Polskiego Macierzy Szkolnej utworzonego w maju 1922 r. ma wielką historię ale jakoś teraz Biednie wygląda. :II


Obecnie Dyrektorem jest Pan Darek który był Kierownikiem na Warsztatach Zawodowych znajdujących się za Szkołą. :huuurra:

Takie tam wspominki mnie wzięły. Absolwenta 1993 roku CKUMiE :^^
 
rispetto 


Dołączył: 11 Sty 2004
Posty: 1585
Wysłany: Wto Paź 18, 2011 8:44 am   Re: CKUMiE

greg30 napisał/a:

Swoją drogą.... Gimnazjum Polskiego Macierzy Szkolnej utworzonego w maju 1922 r. ma wielką historię ale jakoś teraz Biednie wygląda. :II


Obecnie Dyrektorem jest Pan Darek który był Kierownikiem na Warsztatach Zawodowych znajdujących się za Szkołą. :huuurra:

Takie tam wspominki mnie wzięły. Absolwenta 1993 roku CKUMiE :^^


No właśnie. Czy przypadkiem upadek tej szkoły nie zaczął się od momentu, gdy ten pan został dyrektorem :wink:
Absolwent 1991
_________________
...........................................
Pomóż Hanusi jeśli możesz
http://dzieciom.pl/5002
...........................................
 
eMGie 

Dołączył: 18 Gru 2009
Posty: 26
Wysłany: Wto Paź 18, 2011 1:55 pm   Re: CKUMiE

rispetto napisał/a:


Obecnie Dyrektorem jest Pan Darek który był Kierownikiem na Warsztatach Zawodowych znajdujących się za Szkołą. :huuurra:

Takie tam wspominki mnie wzięły. Absolwenta 1993 roku CKUMiE :^^



Tak z ciekawości, która klasa, bo też chyba jestem z tego rocznika ?
Ja chodziłem do F (technikum) i jeszcze wtedy p. Darek uczył mnie jeździć na pilniku. :-)

mg
 
jaca2003 

Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 49
Ostrzeżeń:
 3/4/6
Wysłany: Wto Paź 18, 2011 8:14 pm   

CKUMiE jak rozwinac to wychodzi Co Kto UMiE.Szkołę tą tworzyli tacy Profesorowie jak: Szczur-p.Bogucki , Napoleon - p.Wasilewski , Zyzi - p.Dworski , Albin(nazwisko wyleciało) , Beduin - p. Paradziński(chyba?) , Jasiu - p.Czerwiński , Rzeźnik(nazwisko wyleciało) , Barnaba p.Nowacki , p Minta i jeszcze kilku.Kto u Napka biegał do fryzjera? Kto u Szczura po całej lekcji przy tablicy otrzymał 3= ?
Fajne czasy.
Pozdrawiam
 
eMGie 

Dołączył: 18 Gru 2009
Posty: 26
Wysłany: Sro Paź 19, 2011 8:21 am   

jaca2003 napisał/a:
CKUMiE jak rozwinac to wychodzi Co Kto UMiE.Szkołę tą tworzyli tacy Profesorowie jak: Szczur-p.Bogucki , Napoleon - p.Wasilewski , Zyzi - p.Dworski , Albin(nazwisko wyleciało) , Beduin - p. Paradziński(chyba?) , Jasiu - p.Czerwiński , Rzeźnik(nazwisko wyleciało) , Barnaba p.Nowacki , p Minta i jeszcze kilku.Kto u Napka biegał do fryzjera? Kto u Szczura po całej lekcji przy tablicy otrzymał 3= ?
Fajne czasy.
Pozdrawiam


Syn p. Minty chodził ze mna do klasy :-) Wasilewski, jeżeli dobrze kojarzę nazwisko, był przez nas nazywany "Katani", był jeszcze Tygrys (nie pamiętam nazwiska, uczył fizyki).
A warsztaty: pamiętam Półsztywnego z przygotowania produkcji i gościa od "elektryki"
taki mały, smieszny z jednym zębem. No i oczywiście p. dyrektora.

mg

ps. Po dokładnej analizie stwierdzam, że jestem jednak absolwentem '94. :-)
 
jaca2003 

Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 49
Ostrzeżeń:
 3/4/6
Wysłany: Sro Paź 19, 2011 2:58 pm   

Pani Minta - Wychowawczyni (oj sie na użerała z nami oj miała za swoje :huuurra: ). Pan Wasilewski to napoleon , odszedł ze szkoły tak gdzieś w 83? 84? .Na jego miejsce przyszedł taki "miętki" i skończyły się wtedy mundury.Że o czapkach nie wspomnę.
A budę ukończyłem w 86.
Pozdrawiam
 
Sagapo8 

Dołączyła: 30 Sty 2011
Posty: 65
Wysłany: Czw Paź 20, 2011 9:17 pm   

Kochani. Do tej szkoły chodził mój śp. wujek. Zdjecia to unikat a wasze uwagi niewiele mnie nie dotyczą. Pogadajcie sobie na priv, nk albo załóżcie strone na facebooku. Pozdrawiam
 
ruda 
Mierzeja


Dołączyła: 24 Cze 2007
Posty: 1792
Wysłany: Pią Paź 21, 2011 8:28 am   

Sagapo8 napisał/a:
niewiele mnie nie dotyczą.
:biedactwo:

A takie wspomnienia to też unikat. :wink:
_________________
„Chamstwu w życiu należy się przeciwstawiać siłom i godnościom osobistom”.
 
 
danziger 
Korytarzanin


Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 4638
Wysłany: Sob Paź 22, 2011 1:03 am   

Sagapo8 napisał/a:
a wasze uwagi niewiele mnie nie dotyczą. Pogadajcie sobie na priv, nk albo załóżcie strone na facebooku. Pozdrawiam

Ciebie może nie, ale innych moga dotyczyć.
Jeśli będą gadać na priv, to reszta niczego się od nich nie dowie. A te wspomnienia mogą obchodzić wiele różnych osób.
A za odsyłanie do ryjoinkunabułu to chyba będę bany dawał. Wiem, że wielu normalnych ludzi ma tam (o dziwo!) konto, mało tego - jest nawet oficjalne konto FDG na tym portalu... Nie rozumiem tego, ale cóż, takie czasy. Niemniej nie zmuszajmy nikogo do odwiedzin tegoż portalu - jak ktoś chce mieć tam konto - jego sprawa.
A u prosze pisać wspomnienia i zamieszcać zdjęcia dot. CKUMiE w jak największej ilości. :dziadek:
_________________
da, da, da...
 
 
Dostojny Wieśniak 


Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 3885
Wysłany: Sob Paź 22, 2011 1:14 am   

No! :ok:
_________________
Poldergeist
 
jaca2003 

Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 49
Ostrzeżeń:
 3/4/6
Wysłany: Sob Paź 22, 2011 6:48 pm   

Jeśli Ktoś ciekawy moich wspomnień z CKUMiE (rocznik 80-86 z małą poprawka w klasie IV)
to chętnie się podzielę.Ale o czym by tu pisac?Jeśli zadacie jakieś pytania to chętnie odpowiem i to niekoniecznie na FB :D
Pozdrawiam
 
greg30 


Dołączył: 12 Lut 2005
Posty: 106
Wysłany: Sro Paź 26, 2011 5:35 pm   

Kurczę ja rozpocząłem w 1989.
"Motyle" były korzystne :skolowany:
Pan Dyrektor Naczk i jego Syrena Bosto (chyba) którą po lekcjach się pchało na prośbę Pana Dyrektora. :hiihihi: :hiihihi:
Pod UW kręcony film.. niejaki P. Fronczewski i jego "Konsul".
Pani Soboniowa.... :huuurra:
To były czasy......
Prof. Reder... i jego "usiądź" 3+ :huuurra:
 
rispetto 


Dołączył: 11 Sty 2004
Posty: 1585
Wysłany: Wto Lis 08, 2011 12:10 pm   Re: CKUMiE

jaca2003 napisał/a:
Kto u Napka biegał do fryzjera? Kto u Szczura po całej lekcji przy tablicy otrzymał 3= ?

Mnie Szczur próbował do tego zmusić, ale mu się nie udało :hihi: Takiej ciszy, jak u lekcjach u niego to nigdy ani później, ani wcześniej nie było. Szkoda, że tak przykro skończył :II


jaca2003 napisał/a:
Na jego miejsce przyszedł taki "miętki" i skończyły się wtedy mundury.Że o czapkach nie wspomnę.
Pozdrawiam

Ja wspomnę jeszcze o bosmankach :wink:

eMGie napisał/a:
rispetto napisał/a:


Obecnie Dyrektorem jest Pan Darek który był Kierownikiem na Warsztatach Zawodowych znajdujących się za Szkołą. :huuurra:

Takie tam wspominki mnie wzięły. Absolwenta 1993 roku CKUMiE :^^



Tak z ciekawości, która klasa, bo też chyba jestem z tego rocznika ?
Ja chodziłem do F (technikum) i jeszcze wtedy p. Darek uczył mnie jeździć na pilniku. :-)

mg

Ja chodziłem do G :)
Ech, to były czasy. Piwko w barze "Pod Zrębem", wagary na fortach. :oops:
A z nauczycieli to jeszcze Żyleta (czyli prof języka rosyjskiego, nazwiska niestety nie pamiętam), prof. Bobowik (polonistka), prof Sala (ten od rzucania granatami ćwiczebnymi i winka w szafce :hihi: ), prof Dworski (i jego wycieczki na przywitanie wiosny :hihi: ) oraz wielu, wielu innych. O każdej z tych postaci można godzinami rozmawiać i przytaczać anegdoty :lol:
_________________
...........................................
Pomóż Hanusi jeśli możesz
http://dzieciom.pl/5002
...........................................
 
jaca2003 

Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 49
Ostrzeżeń:
 3/4/6
Wysłany: Wto Lis 08, 2011 12:33 pm   

Pamiętacie bufet w piwnicy koło szatni?Niezapomniane bułki z jajkiem i herbata z jakimś płynem do mycia naczyń :D .A tłok w szatni po bosmanki?Wyprawy do bufetu UW po papierosy z metra na wage bez kartek?Tłok w warzywniaku na petli?No i oczywiscie harcerstwo i 5 HDM.Przed rocznica drużyny łazenie "diabłów" po klasach i stęplowanie neofitów?I oczywiscie sala do historii (chyba 314?) Pani prof.Rzewuskiej?I jej lekcje?
Ukrywanie w tej sali toreb z książkami przez wywieszenie jej za okno na hak wystajacy z muru?Albo Jasiu Czerwiński -prof od Fizyki?
Pozdrawiam
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk