Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Witamy nowych użytkowników!
Autor Wiadomość
Zoppoter 
Wolny Prusak

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 3687
Wysłany: Czw Kwi 29, 2004 10:44 am   

Grün napisał/a:
A Akademia to pies? Ostatni materiał dostałem od Ciebie wieki temu...


NIe mam natchnienia. Pomysły owszem, mam. Ale to za mało. A poza tym zmieniałem pracę... No i w ogóle.
Kurnia, co za głupie usprawiedliwienia... :oops:
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Czw Kwi 29, 2004 7:14 pm   

Oj nie tłumacz się - wiadomo, że ciężkie czasy są - ja tylko pozwoliłem sobie wyrazić radość i nadzieje związane z Twoim zmarchwiwstaniem
 
 
Zoppoter 
Wolny Prusak

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 3687
Wysłany: Pią Kwi 30, 2004 8:51 am   

Grün napisał/a:
Oj nie tłumacz się - wiadomo, że ciężkie czasy są - ja tylko pozwoliłem sobie wyrazić radość i nadzieje związane z Twoim zmarchwiwstaniem


Wiadomości o mojej śmierci były mocno przesadzone.
 
gringoi 
ciekawski

Dołączył: 04 Maj 2004
Posty: 17
Wysłany: Wto Maj 04, 2004 1:57 pm   

witam!
trafilem tu przez przypadek szukajac jakis starych fotek na temat gdanska,dzieki ktorym to rozkoszuje sie pieknem w wiekszosci nieistniejacego juz miasta.podalem mailem ze na okopowej stoi ciekawy pomnik-fontanna i dostalem odpowiedz od Mikolaja,ktory zprosil mnie na forum.interesuja mnie m.in. fotki z dawnego lotniska na zaspie,ktorych to niestety nie moge wynalezc.wydaje mi sie ze jestem pasjonatem tego miasta,niestety z czasem na moja pasje jest krucho.pozdrowienia
gringoi
:D
 
 
pumeks 
Mottlauspucker


Dołączył: 22 Paź 2003
Posty: 7683
Wysłany: Wto Maj 04, 2004 2:06 pm   

No to witaj, Gringoi! a ja nie mogę odżałować, że nie mam fotki takiego budynku z wieżyczką malowaną w pionowe pasy biało-czerwone, który jeszcze ok. 1980 r. stał w pobliżu dzisiejszego wielopoziomowego skrzyzowania na Zaspie...
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Wto Maj 04, 2004 3:14 pm   

Witaj Gringoi - jeden pasjonat więcej - bardzo nas to cieszy. Mam nadzieję, że znajdziesz tu coś dla siebie.
 
 
dago 


Dołączył: 04 Maj 2004
Posty: 155
Wysłany: Sro Maj 05, 2004 11:13 am   

Jestem poszukiwaczem "historycznego złomu" :mrgreen: z Gdyni. Interesuje mnie zawsze historia okolic w których akurat przebywam (nie tylko trójmiasto). Jak się już zdążyłem zorientować istnieją tu "hermetyczne" grupy czego nie cierpię (nie chcę nikogo urazić, nie moja sprawa) więc chyba nic tu po mnie. Mikołaju, dzięki za post z uwagami :wink:
Pozdrawiam
_________________
"śmieciarz historyczny to brzmi dumnie"..:-)
 
 
pumeks 
Mottlauspucker


Dołączył: 22 Paź 2003
Posty: 7683
Wysłany: Sro Maj 05, 2004 2:20 pm   

dago napisał/a:
Jestem poszukiwaczem "historycznego złomu" :mrgreen: z Gdyni. Interesuje mnie zawsze historia okolic w których akurat przebywam (nie tylko trójmiasto). Jak się już zdążyłem zorientować istnieją tu "hermetyczne" grupy czego nie cierpię (nie chcę nikogo urazić, nie moja sprawa) więc chyba nic tu po mnie. Mikołaju, dzięki za post z uwagami :wink:
Pozdrawiam


Grupy nie są aż takie hermetyczne. Większość z nas poznała się w ciągu ostatnich miesięcy i nie zamykamy się na nowych znajomych. Też możesz do nas dołączyć, chociaż muszę przyznać że Twoja deklaracja że jesteś poszukiwaczem, trochę mnie zaniepokoiła. My lubimy historyczny złom, ale zdarzyło się, że coś zostało w zeszłym roku sfotografowane, zdjęcie pojawiło się w internecie a teraz ten przedmiot już zniknął - może zabrali go zwykli złomiarze, a może właśnie "poszukiwacze historycznego złomu"?
 
Makabunda 
po prostu ziom


Dołączyła: 21 Paź 2003
Posty: 1143
Wysłany: Sro Maj 05, 2004 2:36 pm   

dago napisał/a:
Jak się już zdążyłem zorientować istnieją tu "hermetyczne" grupy czego nie cierpię (nie chcę nikogo urazić, nie moja sprawa) więc chyba nic tu po mnie.


Hej dago! Nie bądź taki obrażalski :) . My to forum zamknęliśmy trochę nie dlatego, że jesteśmy kółkiem wzajemnej adoracji ale dla uchronienia naszych znalezisk przed przypadkowymi a czasami nawet złośliwymi poszukiwaczami. Na tym forum dzielimy się bez skrępowania swoją wiedzą i chcemy aby była ona wykorzystywana przez ludzi nam podobnych. Niestety musieliśmy zastosować swego rodzaju kurtynę (sam byłem jednym z inicjatorów) bo zdarzają się przypadki "znikania" niektórych zabytków. My nie chcemy ułatwiać zadania archeologiczno-historycznym wandalom.
Nie obrażaj się,tylko dołączaj do nas.
 
 
PAULUS MAZUR 
Olexy i kleksy


Dołączył: 05 Maj 2004
Posty: 303
Wysłany: Sro Maj 05, 2004 10:10 pm   Powitanko

Gdańsk jako tygiel kultur -Gdańsk posiadający potęgę pokoleń które wpływały na jego
świetność.Witam wszystkich serdecznie.Jestem miłośnikiem Gdańska,Sopotu i okolic
(nie tylko z czasów przedwojnia-ale głównie!).I chociaż mieszkam w Brzeźnie to we Wrzeszczu mój kolega znalazł coś co rozbudziło me wyobrażenia o starym Gdańsku.
Kolega schyliwszy się przy śmietniku aby zawiązać but znalazł blisko 200 pocztówek
pięknie zachowanych - wyrzuconych.Pocztówek głównie z przełomu XIX i XX wieku.
Nie tylko gdańskich pocztówek bo i Zoppot(-ckich) a nawet z Jokohamy(1899).Ale te pocztówki to właściwie historia jednej rodziny z Jaśkowej Doliny(hehe-się rym pojawił).
Nieopodal Gdańska znalazłem też miejsce gdzie po zanurzeniu( w piachu na około 10 cm)
w wodzie prawie za każdym razem można znaleźć jakieś ,,niegdysiejsze"" monety.Widać było to miejsce transakcji flisaczych.Gdańsk jest mi bliski przez ,,mentalne zagłębianie się w historię" ale też materialne jak z powyższych mych wynurzeń wynika.Przeszłość ma tylko
przystanek w teraźniejszośći a tak na prawdę przeszłość jest przyszłością.Dlatego wolę
wszystkie me materialne znaleziska przekazać w przyszłości memu miastu(np.muzea)niż
pozwolić aby jacyś ,,barbarzyńcy'' przekazywali w inne zakątki europy tudzież świata
rzadkie znaleziska z historii świtności Tego Miasta.
 
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Sro Maj 05, 2004 10:35 pm   

Witamy Cię serdecznie - mamy nadzieję, że wśród nas odnajdziesz swoje miejsce w przestrzeniach internetu. Mam nadzieję, że zanim przekażesz swoje zbiory Miastu, pozwolisz nam je obfotografować i obskanować... :) Witaj.
 
 
PAULUS MAZUR 
Olexy i kleksy


Dołączył: 05 Maj 2004
Posty: 303
Wysłany: Pią Maj 07, 2004 12:13 am   

Grün napisał/a:
Witamy Cię serdecznie - mamy nadzieję, że wśród nas odnajdziesz swoje miejsce w przestrzeniach internetu. Mam nadzieję, że zanim przekażesz swoje zbiory Miastu, pozwolisz nam je obfotografować i obskanować... :) Witaj.

Oczywista oczywista.Witam.
 
 
scandik 

Dołączył: 16 Maj 2004
Posty: 21
Wysłany: Nie Maj 16, 2004 5:53 pm   

Witam !!!!! Jako że jestem osobą kulturalną :) to chciałbym Was wszystkich powitać :) ) Lubie historie, a zwłaszcza okres międzywojenny i II wojna świata a dokładniej rozwój techniki z tych okresów ( moze dlatego ze sam zjmuje sie maszynami przemysłowymi - jakieś zboczenie zawodowe :) ) . Wiele gdzie byłem na świecie ale naprawde ....... drugiego takiego miasta jak GDAŃSK nie ma....... Ten klimat, ta historia, położenie ......

No nic nie ma co sie rozpisywać , z uwagi na brak czasu nie bede mógł zbyt czesto uczestniczyć w forum ale chetnie od czasu do czasu zajrze :) )

POzdrawiam
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Nie Maj 16, 2004 8:16 pm   

Witamy Cię więc serdecznie w naszym gronie - cieszymy się, że do nas dołączyłeś.
Zaglądaj jak najczęściej.
 
 
Barabasz 

Dołączył: 21 Maj 2004
Posty: 293
Wysłany: Sob Maj 22, 2004 3:47 pm   

Witam!

Na forum trafiłem przeczesując WWW w poszukiwaniu informacji i zdjęć o dawnym Gdańsku. Lubię wiedzieć, a bardziej widzieć, co było i jak wyglądało kiedyś.

Pozdrawiam
Barabasz
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk