Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Gdański komiks "Westerplatte - Załoga Śmierci" jes
Autor Wiadomość
Marcin 


Dołączył: 14 Mar 2004
Posty: 4244
Wysłany: Wto Gru 28, 2004 10:44 pm   Gdański komiks "Westerplatte - Załoga Śmierci" jes

Gdański komiks "Westerplatte - Załoga Śmierci" jest bestsellerem
_________________
Frakcja Miłośników Niewygodnych Kin
--------------------------------------------------------------------------
Až dojde moja poslední hodina, pochovajte mňa do bečky od vína
--------------------------------------------------------------------------
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Wto Gru 28, 2004 11:23 pm   

Ludzie wszystko kupią byle to dobrze rozreklamować i narobić wokół dużo szumu. To dobra i zła wiadomość :wink:
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
seestrasse 
Zesztrasia z Szafy


Dołączyła: 13 Kwi 2004
Posty: 6586
Wysłany: Sro Gru 29, 2004 12:36 am   

sorki, ale skandal prawie zawsze sprzedaje sie dobrze (nie wnikam, czy autorzy pisza prawde, czy nie)
 
lusinek1 
Młodzież,a co!


Dołączył: 21 Lis 2004
Posty: 722
Wysłany: Sro Gru 29, 2004 1:13 am   

Abstrahując od skandalu, co sądzicie o tym komiksie?
_________________
Frakcja Miłośników Niewygodnych Kin (II)
============================
Z dwóch kaczorów wybieram Donalda :)
 
 
knovak 
Wanoga


Dołączył: 21 Paź 2003
Posty: 1418
Wysłany: Sro Gru 29, 2004 7:21 am   

Ojej, lepiej nie pytaj. Przez jakiś czas bywał tu autor tego "dzieła", dyskusja była z nim trudna (jak z każdym fanatykiem przeświadczonym o własnej nieomylności), zobacz tutaj.
Warto też przebrnąć przez taki długaśny wątek na forum "Odkrywcy" - pouczająca lektura.
_________________
"A ja sobie jeżdżę na motorowerze i nocą na szosie łapię w worek jeże..." (Jan Krzysztof Kelus)
 
 
Kasia_57 
Nadprzewodnik


Dołączyła: 26 Mar 2004
Posty: 911
Wysłany: Sro Gru 29, 2004 8:22 pm   

Mnie tylko żal, że teraz to już nikt nie sięgnie do prawdziwej lektury, wszak komiksy mają siłę perswazji większą niż rzetelna lektura. I pozostawiają w umysłach zamęt...
_________________
Gdańszczanka

* * *
...ze słońcem w kieszeni i chmurą gradową...
...i mściwym toporem krzyżackim....
 
 
Petelka 


Dołączyła: 20 Lis 2003
Posty: 937
Wysłany: Sro Gru 29, 2004 8:27 pm   

Kasia_57 napisał/a:
Mnie tylko żal, że teraz to już nikt nie sięgnie do prawdziwej lektury, wszak komiksy mają siłę perswazji większą niż rzetelna lektura. I pozostawiają w umysłach zamęt...

Nic dodać, nic ująć...
 
rispetto 


Dołączył: 11 Sty 2004
Posty: 1585
Wysłany: Sro Gru 29, 2004 9:01 pm   

Zawsze jednak jest szansa, że zacznie się o tym na nowo mówić i ... myśleć.
_________________
...........................................
Pomóż Hanusi jeśli możesz
http://dzieciom.pl/5002
...........................................
 
lusinek1 
Młodzież,a co!


Dołączył: 21 Lis 2004
Posty: 722
Wysłany: Czw Gru 30, 2004 12:05 am   

knovak napisał/a:
Ojej, lepiej nie pytaj. Przez jakiś czas bywał tu autor tego "dzieła", dyskusja była z nim trudna (jak z każdym fanatykiem przeświadczonym o własnej nieomylności), zobacz tutaj.
Warto też przebrnąć przez taki długaśny wątek na forum "Odkrywcy" - pouczająca lektura.

Kurczę... zupełnie bez sensu ta "strzelanina" wachmistrza z forumowiczami FDG...
Myślałem, że wyjdzie z tego wartościowa dyskusja, a tu głównie inwektywy - mniej lub bardziej zawoalowane - leciały...
Nigdy nie traktowałem historii jako nauki o jedynej, "objawionej" prawdzie i spodziewałem się dowiedzieć czegoś ciekawego o wydarzeniach nas Westerplatte (ostatecznie... chodziłem w Tczewie do SP nr 3 im. ni mniej ni wiecej, tylko mjra Henryka Sucharskiego...). Komiks w sumie podobał mi się, lubię tę formę literacką, choć przyznaję, że ambicje twórców mojego ulubionego Spidermana i autorów komiksu o Westerplatte nieco się chyba rozmijają :)
 
 
knovak 
Wanoga


Dołączył: 21 Paź 2003
Posty: 1418
Wysłany: Czw Gru 30, 2004 12:12 am   

Może i bez sensu, ale gość naprawdę jest trudny w dyskusji, plotki i pomówienia uznaje za prawdy objawione (np. teksty o red. Górnikiewicz, jakoby z ramienia UB zajmowała sie gnojeniem pamięci o Dąbrowskim i pilnowaniem westerplatczyków). Ten wątek z "Odkrywcy" naprawdę jest mocny, a zupełnie rozwala jego pouczanie z pozycji "doświadczonego żołnierza", że Sucharski zawalił sprawę jako oficer, odbieranie mu praw honorowych, itd. Facet po prostu posunął się za daleko, wolę dyskusję z profesjonalistami (np. Rzygaczami :) )
_________________
"A ja sobie jeżdżę na motorowerze i nocą na szosie łapię w worek jeże..." (Jan Krzysztof Kelus)
 
 
Dziki REX 


Dołączył: 05 Paź 2004
Posty: 257
Wysłany: Czw Gru 30, 2004 1:03 am   

Najeżdżanie na typa odrazu po tym jak wykonał taki kawał ciężkiej pracy to już nieco przesada. Człowiek jest zagorzałym miłośniukiem histori i miał pomysł na to jak propagować historię wśród młodzieży, ale oczywiście na waszą zżędliwość zawsze można liczyć.

Ja osobiście interesuję się komiksem i grafiką, ale akurat ten album pod względem technicznym to jeszcze nie jest dla mnie to czego oczekiwałem. Nie w moim guście, ale doceniam pracę tego artysty za sam fakt, że przynajmniej coś robi a nie soedzi tylko na tyłu i narzeka.
_________________
Jestem gupi i wszyscy bardzo mnie rzałują!
 
seestrasse 
Zesztrasia z Szafy


Dołączyła: 13 Kwi 2004
Posty: 6586
Wysłany: Czw Gru 30, 2004 2:22 am   

Dziki REX napisał/a:
na waszą zżędliwość zawsze można liczyć

pewnie. Poza tym kolo był cholernie miły, w ogóle nie ział nienawiścią, istna matka teresa z katapulty :hihi:
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Czw Gru 30, 2004 2:30 am   

seestrasse napisał/a:
istna matka teresa z katapulty :hihi:
:OO
 
 
Dziki REX 


Dołączył: 05 Paź 2004
Posty: 257
Wysłany: Czw Gru 30, 2004 2:42 am   

Gdybyście raz staneli sobie tak po drugiej stronie i to z was by szydzono, dawano wam warningi i zamykano usta głupimi komentarzami to byście zrozumieli jak to jest.
_________________
Jestem gupi i wszyscy bardzo mnie rzałują!
 
knovak 
Wanoga


Dołączył: 21 Paź 2003
Posty: 1418
Wysłany: Czw Gru 30, 2004 7:44 am   

Heh, próbowałem z nim rozmawiać gdzie indziej (na "Odkrywcy" - czyli na jego terenie), tutaj nie miałem tej "przyjemności". Na pytanie o źródła niektórych rewelacji otrzymywałem odpowiedzi typu "wiadomo że..." "wszyscy wiedzą" itd. okraszone epitetami - byłem WROGIEM bo ośmieliłem się nie podzielać jego poglądów i nie wpadałem w zachwyt nad jego jedynymi słusznymi teoriami.
A z tego, co potem tam doczytałem wyszło, że ci co się z nim nie zgadzają to właściwie zdrajcy Narodu Polskiego a dyskutanci z naszego forum to nieledwie hitlerowcy.
Szkoda zdrowia na mitomana... :II
_________________
"A ja sobie jeżdżę na motorowerze i nocą na szosie łapię w worek jeże..." (Jan Krzysztof Kelus)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk