Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Jak to naprawdę z tym Borem jest?
Autor Wiadomość
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Pią Sie 19, 2005 12:45 pm   

Nie tylko do I Wolnego Miasta, był posiadłością gdańska dużo wcześniej. Jak najbardziej się łapie. Podpisuję się pod apelem Danzigera do Kotmoniki :)
 
 
parker 


Dołączyła: 08 Wrz 2004
Posty: 4927
Wysłany: Pią Sie 19, 2005 1:04 pm   

ooo, Danzi, wyręczasz Rektorat :wink:
 
kotmonika 
latarnica


Dołączyła: 16 Sie 2005
Posty: 205
Wysłany: Pią Sie 19, 2005 2:42 pm   

Och dziękuję za takie wyróżnienie i propozycję... cóż nie powiem - jest kusząca :lol: A jeśli przytaknę i zdecyduje się napisać do Akademii to jakie macie wymagania techniczne tj. objętość tekstu, czy edytor worda wystarczy, a poza tym anjbardziej interesuje mnie co macie na myśli pisząc o helskich lataniach bo rozumiem, że sam Hel? Czyli artykuł byłby o samym Helu historycznym i współczesnym i Górze Szwedów. czy taka koncepcja Akademii odpowiada? Pozdrawiam!
_________________

 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Pią Sie 19, 2005 3:11 pm   

Techniczne wymagania są niewielkie (na początek :% ). Wystarczy tekst w wordzie z obrazkami osobno w jpgach. Propozycja, żebyś napisała o latarniach wynikła z fachowości z jaką się w tej sprawie wypowiadasz. Nie znaczy to wcale, że jedynie do latarń masz się ograniczać. Jeśli masz koncepcję szerszego opisania różnych spraw związanych z Helem to wspaniale. Wydziału Helistyki jeszcze nie mamy :) Jakbyś miała ochotę podjąć współpracę to proszę o informację na maila rzygacz@rzygacz.webd.pl
 
 
parker 


Dołączyła: 08 Wrz 2004
Posty: 4927
Wysłany: Pią Sie 19, 2005 3:42 pm   

Wydział Helistyki to mi się z balonikami kojarzy a nie z latarniami... (tak, wiem, każdy ma takie skojarzenia... :mrgreen: )
 
kotmonika 
latarnica


Dołączyła: 16 Sie 2005
Posty: 205
Wysłany: Pią Sie 19, 2005 10:43 pm   

Wydział Helistyki??? Brzmi ciekawie... Jednak się skuszę na jakiś artykulik. szczegóły napiszę w mailu. Dziękuję za miłe słowa o moich latarnianych postach. Pozdrawiam i życzę miłego weekendu.
_________________

 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Sob Sie 20, 2005 12:32 am   

Cytat:
Mam takie pytanie czy prezentowana mapa to Twoja własność? jesli yak to z którego jest roku, czy pochodzi z jakiejś książki czy innej publikacji? Pozdrawiam!

jej skan dostałem od autora tej strony
http://www.chem.univ.gda.pl/~tomek/mapy.htm
wraz z błogosławieństwem do rozpowszechniania - Kotmonika, spodziewaj się dużego maila :D

Szkoda, że http://mapywig.obluze.net.pl/ nie działa... Lucy, wiadomo Ci coś?
 
kotmonika 
latarnica


Dołączyła: 16 Sie 2005
Posty: 205
Wysłany: Sob Sie 20, 2005 9:23 pm   

Mikołaj! Dziękuję! Duży i ciężki mail dotarł:) Czy ta zgoda na publikację i propagowanie tych map dotyczy tylko internetu? Jak się to ma do pozycji książkowych? Pozdrawiam!
_________________

 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Nie Sie 21, 2005 1:39 pm   

Cytat:
Czy ta zgoda na publikację i propagowanie tych map dotyczy tylko internetu?

uchylam się od odpowiedzi na zadane pytanie
 
kazik 


Dołączył: 08 Mar 2005
Posty: 158
Wysłany: Nie Sie 21, 2005 10:21 pm   

Z prawami autorskimi jest niezłe zamieszanie. Ale z tego co słyszałem, prawa autorskie trwają 70 lat. Arkusz Gdynia/Puck został wydany w 1931 roku. 2005-1931= 74 lata. Wydaje mi się, że z prawem autorskim nie powinno być problemu.
Inną sprawą jest prawo majątkowe do skanu. Jesli chcesz wykorzystać kogoś skan, to powinnaś uzyskać od niego zgodę [podobnie jak z fotografiami]. Tomek Pluciński daje błogoswławieństwo na wykorzystywanie skanów w niekomercyjnych celach. Ale najlepiej by było, gdybyś sama do niego napisała.
 
kotmonika 
latarnica


Dołączyła: 16 Sie 2005
Posty: 205
Wysłany: Nie Sie 21, 2005 10:28 pm   

Kazik! Dzięki za wpis. Oczywiście, że jeśli zajdzie taka potrzeba napiszę do własciciela mapy. Widać jesteś zorientowany w temacie. Pozdrawiam!
_________________

 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Pon Sie 22, 2005 12:02 am   

W przypadku mapy opracowanej przez Marka ("Industriegelandes") jest to nowy utwór w rozumienia prawa autorskiego. Jakiekolwiek jego rozpowszechnianie wymaga zgody autora - czyli właśnie Marka Z.
 
 
kazik 


Dołączył: 08 Mar 2005
Posty: 158
Wysłany: Pon Sie 22, 2005 12:48 am   

No i tu zaczyna się cała zabawa z prawem :) Faktycznie poprzez składanie skanu uzyskuje się unikatowe "dzieło", które jest chronione prawem autorskim. Ale zabawa w prawo autorskie osoby składającej mapę ma sens gdy mapa pochodzi z przed 70-ciu lat. Gdy zeskanuje i skleję młodszą mapę to i tak moje prawa autorskie szlag trafia, gdyż skanując - sam łamię czyjeś prawa autorskie. Nie mogę stać się w ten sposób właścicielem "kradzionej" rzeczy.
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Pon Sie 22, 2005 8:18 am   

A jak sądzisz? Ile lat może mieć mapa pokazująca przedwojenny gdański przemysł?
 
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Pon Sie 22, 2005 9:16 pm   

A wracając do tematu...
Czy Marek w końcu zgodził się na publikowanie i przekazywanie zaprzyjaźnionym portalom swojej mapy? Bo obawiam się że jego akurat nie zapytano...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk