Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
pobyt Hitlera w Gdańsku
Autor Wiadomość
jayms 
dżejms


Dołączył: 16 Paź 2005
Posty: 1001
Wysłany: Czw Gru 15, 2005 6:42 pm   

Kilka lat temu Dziennik Bałtycki pisał o pobycie Hitlera w Gdańsku i przytaczał legendę, o której mówi Dario B.Co nie znaczy oczywiście, że jest to prawdą, bo dziennikarze DB potrafią "naciagnąć" historię.
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Czw Gru 15, 2005 6:50 pm   

swoją drogą to co jest takiego interesującego w tym gdzie był, a gdzie nie? gdyby się to jeszcze wiązało z jakimiś ciekawymi lub ważnymi wydarzeniami, to rozumiem, ale tak? :???:
 
DarioB 

Dołączył: 22 Cze 2004
Posty: 1288
Wysłany: Czw Gru 15, 2005 7:08 pm   

Mikołaj napisał/a:
swoją drogą to co jest takiego interesującego w tym gdzie był, a gdzie nie? gdyby się to jeszcze wiązało z jakimiś ciekawymi lub ważnymi wydarzeniami, to rozumiem, ale tak? :???:


Miko tak nie mów, przecież dobrze wiesz że dla niektórych to są miejsca kultu ;)
_________________
www.DarioB.net - Kochasz Gdańsk? Zaglądaj na moją stronę :)
 
gringoi 
ciekawski

Dołączył: 04 Maj 2004
Posty: 17
Wysłany: Sob Gru 17, 2005 3:44 pm   

DarioB ! dzieki !moze to wlasnie o to miejsce chodzilo, bo jescze pare osob o tym tez mowiło.
Ponoc a.h miał tam kochanke.



Cytat:
swoją drogą to co jest takiego interesującego w tym gdzie był, a gdzie nie? gdyby się to jeszcze wiązało z jakimiś ciekawymi lub ważnymi wydarzeniami, to rozumiem, ale tak?


Cytat:
"jeden lubi akwarium a drugi rybki"
 
 
pumeks 
Mottlauspucker


Dołączył: 22 Paź 2003
Posty: 7683
Wysłany: Czw Sty 26, 2006 11:19 am   

Hitler kochankę w Gdańsku? to chyba tylko platoniczną, bo nie widywali się zbyt często :wink: I co na to Eva Braun?
A czy to przypadkiem nie chodzi o ten sam schron?:
Schron ulubieńca Hitlera
Marcin Tymiński napisał/a:

Sobota, 21 stycznia 2006r.

Tajny hitlerowski schron dowodzenia i miejsce, w którym schowano unikatowe dokumenty z czasów ostatniej wojny, mamy szansę odnaleźć w Gdańsku.
Być może jesteśmy blisko rozwiązania zagadek związanych z Albertem Forsterem, nazistowskim gauleiterem Gdańska. Na trop prowadzący do rozwiązania tych tajemnic wpadli dziennikarze miesięcznika "Odkrywca". W najbliższym czasie na terenie wskazanym przez bardzo wiarygodnego zdaniem czasopisma informatora mają rozpocząć się prace badawcze.
- Skontaktowaliśmy się z mieszkającym w Niemczech synem gospodyni Forstera - opowiada Izabela Kwiecińska, redaktor naczelna "Odkrywcy". - Po naszych namowach ten zgodził się opowiedzieć o szczegółach dotyczących zarówno ukrycia dokumentów, jak i o miejscu, gdzie miało znajdować się nieznane do tej pory stanowisko dowodzenia gauleitera. Naszym zdaniem relacje tego świadka są na tyle cenne, że warto podjąć trud ich sprawdzenia.
Zarówno osoba Alberta Forstera, jak i rzekomo ukryte przez niego archiwalia, dzieła sztuki i dokumenty, owiane są legendą. W ciągu kilku ostatnich lat na podstawie różnych sygnałów podejmowano liczne próby znalezienia skrytek Forstera. Bez rezultatu.
Ekipa "Odkrywcy" stara się obecnie o uzyskanie w Gdańsku niezbędnych pozwoleń na badania. O postępach w tej sprawie na bieżąco będziemy informować w "Dzienniku Bałtyckim".


Tylko że z Hitlera zrobił się Forster, a z kochanki - gospodyni :hihi:
_________________
#MuremZaPolskimMundurem
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Czw Sty 26, 2006 9:55 pm   

Cytat:
Tylko że z Hitlera zrobił się Forster, a z kochanki - gospodyni

To drugie jest w miarę prawdopodobne, również proces odwrotny (z gospodyni kochanka) jest prawdopodobny :hihi:
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
jayms 
dżejms


Dołączył: 16 Paź 2005
Posty: 1001
Wysłany: Sob Lut 25, 2006 8:25 pm   

Przeglądałem dzisiaj moje "zbiory" wycinków prasowych i znalazłem ten o Adolfie w Gdańsku,o którym pisałem wyżej.Może da się go odczytać.

artykuł o Adolfie H. m.jpg
Plik ściągnięto 14096 raz(y) 75,71 KB

 
DarioB 

Dołączył: 22 Cze 2004
Posty: 1288
Wysłany: Sob Lut 25, 2006 8:55 pm   

jayms napisał/a:
Przeglądałem dzisiaj moje "zbiory" wycinków prasowych i znalazłem ten o Adolfie w Gdańsku,o którym pisałem wyżej.Może da się go odczytać.


Czyli to jest dom który mam pod oknem i o którym pisałem w swoim poście.
_________________
www.DarioB.net - Kochasz Gdańsk? Zaglądaj na moją stronę :)
 
pumeks 
Mottlauspucker


Dołączył: 22 Paź 2003
Posty: 7683
Wysłany: Pon Lut 27, 2006 9:24 am   

Ja bym tylko chciał wiedzieć, na jakich źródłach opiera się zdanie, że AH "lubił przyjeżdżać do Gdańska". I czy można podać jakiekolwiek daty tych przyjazdów, bo w historii zapisała się głównie wizyta z 19 września 1939 r. - wcześniej było tylko międzylądowanie na lotnisku we Wrzeszczu - więc dopóki nie poznam dat innych wizyt AH, to będę uważał całą tę historię za kolejną konfabulację P. Mazurka.
_________________
#MuremZaPolskimMundurem
 
Goldwasser 

Dołączył: 27 Wrz 2005
Posty: 104
Wysłany: Pią Mar 03, 2006 7:38 pm   

pumeks napisał/a:
Ja bym tylko chciał wiedzieć, na jakich źródłach opiera się zdanie, że AH "lubił przyjeżdżać do Gdańska". I czy można podać jakiekolwiek daty tych przyjazdów, bo w historii zapisała się głównie wizyta z 19 września 1939 r. - wcześniej było tylko międzylądowanie na lotnisku we Wrzeszczu - więc dopóki nie poznam dat innych wizyt AH, to będę uważał całą tę historię za kolejną konfabulację P. Mazurka.


Diabel tkwi w szczegolach. Gdanskie manczety wiele wyjasniaja.- przynajmniej jesli chodzi o przyjazdy AH do FSD w okresie jego trwania.

005.JPG
005
Plik ściągnięto 13991 raz(y) 78,05 KB

 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Pią Mar 03, 2006 8:23 pm   

a można prosić jakiś komentarz do tego zdjęcia, bo jak dla mnie to nic nie wyjaśnia :???:
 
pumeks 
Mottlauspucker


Dołączył: 22 Paź 2003
Posty: 7683
Wysłany: Sob Mar 04, 2006 3:09 pm   

Podpisuję się pod postem Mikołaja
_________________
#MuremZaPolskimMundurem
 
jayms 
dżejms


Dołączył: 16 Paź 2005
Posty: 1001
Wysłany: Sob Mar 04, 2006 3:22 pm   

Ja także :???:
 
danziger 
Korytarzanin


Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 4638
Wysłany: Sob Mar 04, 2006 3:31 pm   

A ja oprócz podpisywania się pod prośbami poprzedników prosiłbym również o zdjęcia lepszej jakości (najlepiej na email). :mrgreen:
_________________
da, da, da...
 
 
Goldwasser 

Dołączył: 27 Wrz 2005
Posty: 104
Wysłany: Sob Mar 04, 2006 4:33 pm   

Hitler zlozyl obietnice, ze nie odwiedzi Gdanska i bedzie nosil manczety do koszuli z gdanskimi lwami tak dlugo, az miasto zostanie wlaczone do III Rzeszy.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk