Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
my z Żabianki :)
Autor Wiadomość
renekk 

Dołączył: 25 Lis 2006
Posty: 868
Wysłany: Sob Gru 30, 2006 12:15 am   

Cytat:
buda dla psa na Orunii

Czy ta fraza to stopień najwyższy od "dziadowski"? :-(((
Co do szaf na Pomorskiej, to niestety/stety (niepotrzebne skreślić) ich konstrukcja jest przewidziana nawet na sto lat użytkowania, natomiast instalacje wewnętrzne na 30-40 lat. Żelbet jest bardzo trwały, nawet w wersji wielkiej płyty. Polecam ciekawy artykuł pt. "Mieszkać w szafie" w tygodniku "Czas" nr 43 z 1981 roku.
 
seestrasse 
Zesztrasia z Szafy


Dołączyła: 13 Kwi 2004
Posty: 6586
Wysłany: Sob Gru 30, 2006 12:17 am   

a czy ten artykuł jest gdzieś dostępny? w necie, bądź u Ciebie? :bejbi:
Zesztraś z szafy chętnie by przeczytał!
 
renekk 

Dołączył: 25 Lis 2006
Posty: 868
Wysłany: Sob Gru 30, 2006 5:28 pm   

Cytat:
a czy ten artykuł jest gdzieś dostępny? w necie, bądź u Ciebie?

Artykuł wysłałem na PW, żeby nie zaśmiecać wątku. Na okrasę wrzucam zdjęcie szaf z uroczego dziełka na 25-lecie gdańskiego "Miastoprojektu" (1973 rok).
A swoją drogą, ta dzisiejsza młodzież bla bla bla poza netem świata nie widzi bla bla bla za moich czsów bla bla bla itd itp... Pozdrawiam ;-)
 
renekk 

Dołączył: 25 Lis 2006
Posty: 868
Wysłany: Sob Gru 30, 2006 5:31 pm   

Oczywiście zapomniałem o załączniku - to się zadarza starszym ludziom...

6.jpg
Plik ściągnięto 6923 raz(y) 75,89 KB

 
jayms 
dżejms


Dołączył: 16 Paź 2005
Posty: 1001
Wysłany: Sob Gru 30, 2006 6:22 pm   

A mi to wygląda na typowy "polski porządek" na budowie. :haha: Zresztą zauważalny na prawie każdym dzisiejszym placu robót. Jak widzę nie ma jeszcze pralni-rotundy,dzisiaj przebudowywanej na pawilon handlowy.
_________________
Bacz byś nie zgłupiał od mądrości swojej.
 
seestrasse 
Zesztrasia z Szafy


Dołączyła: 13 Kwi 2004
Posty: 6586
Wysłany: Sob Gru 30, 2006 10:06 pm   

wrzucę artykuł anonsowany przez renekk'a. przy okazji DZIĘKI!!! :D

1_138.jpg
Plik ściągnięto 6866 raz(y) 66,17 KB

2_141.jpg
Plik ściągnięto 6866 raz(y) 63,86 KB

3_194.jpg
Plik ściągnięto 6865 raz(y) 73,47 KB

4_189.jpg
Plik ściągnięto 6865 raz(y) 78,23 KB

5_164.jpg
Plik ściągnięto 6867 raz(y) 76,94 KB

 
villaoliva 
Olivaer


Dołączył: 23 Wrz 2004
Posty: 3300
Wysłany: Nie Gru 31, 2006 7:54 am   

Sing - Sing :hihi:
Pani Murawska bardzo awanturującą osobę jest :^^
Wniosek z artykułu jest jeden - podpalić lonty....
_________________
Ponury Zwracacz Uwagi na Wykraczających Poza Ramy


www.staraoliwa.pl
 
jayms 
dżejms


Dołączył: 16 Paź 2005
Posty: 1001
Wysłany: Nie Gru 31, 2006 10:06 am   

A ja uważam ,że artykuł jest trochę przeterminowany i w kilku punktach mija się z rzeczywistością.Owszem doskwiera ciasnota (szczególnie mojej czteroosobowej rodzinie),ale..."niesprawne technicznie stare windy"-zapraszam do mojej klatki-winda pięknie wyremontowana niczym nie różni się od tych z nowego budownictwa. "insekty,myszy,szczury,mrówki faraona"-mieszkam w szafie osiem lat i jedynym insektem (słownie:sztuk jeden)którego zauważyłem i unicestwiłem to był karaluch.
Oczywiście można wymieniać wiele wad i niedogodności,lecz nie znam tak ciepłego mieszkania jak moje.Zeszłej zimy kaloryfer włączyłem dwa razy,w pokoju dziecka i to bardziej z nadgorliwości niż rzeczywistej potrzeby.Do tego dochodzi piękny widok na zatokę i wzgórza morenowe (mieszkam na IX piętrze) i słońce...czy to lato czy zima mam słoneczne jasne mieszkanie...i być może z tego wynika mój optymistyczny pogląd na mieszkanie w szafach. :wink: :D
_________________
Bacz byś nie zgłupiał od mądrości swojej.
 
seestrasse 
Zesztrasia z Szafy


Dołączyła: 13 Kwi 2004
Posty: 6586
Wysłany: Nie Gru 31, 2006 2:09 pm   

artykuł jest z 1981 roku :D okazuje się, że czasy naprawdę były inne. moja Mama miała bliskie spotkania z myszami (też mieszkaliśmy na 9. piętrze), po myszach nadeszły mrówki faraona. karaluchy zdarzały się z powodu, iż w szafach mieszkało trochę marynarzy i stoczniowców. przynieść insekta do domu zapakowanego w robocze ciuchy do prania - to nie był żaden problem. sama widziałam :wink:
ćwierć wieku temu windy były takie, że dziękuję, pójdę schodami :hihi:

ale dziś, odwiedzając Koleżankę w bloku Jaymsa, po prostu jej zazdroszczę! widoku, ciepłego mieszkania (ona też nie włącza ogrzewania w Jeszcze Mniejszym Pokoju). tylko instalacja wod.-kan. jest do wymiany. rury zaczynają mięknąć...
viva Żabianka! :co_jest: :hihi:
 
BillyBoy 
Rockabilly man


Dołączył: 24 Cze 2006
Posty: 462
Wysłany: Sob Sty 06, 2007 10:17 pm   

Zerknąłem na współczesny plan Gdańska (wyd. Copernicus, 2001) i zastanawiam się :hmmm: :
czy Ty, droga Zesiu, w ogóle pochodzisz z Żabianki? Może przyznasz się, że tak naprawdę to jesteś z Wojnowa i tylko podszywasz się pod Żabiankę, żeby poprawić swój życiorys :hihi: :hihi: :hihi: :hiihihi: :hiihihi: :hiihihi:

planik.jpg
Plik ściągnięto 6723 raz(y) 78 KB

 
seestrasse 
Zesztrasia z Szafy


Dołączyła: 13 Kwi 2004
Posty: 6586
Wysłany: Sob Sty 06, 2007 10:47 pm   

Wojnowo to se może być, ale od Zamostka :<> :hihi:
to zresztą kolejna nazwa, która nie jest używana przez mieszkańców. właściwie na drugim brzegu Rzeczki jest już Przymorze :wink:
 
jayms 
dżejms


Dołączył: 16 Paź 2005
Posty: 1001
Wysłany: Sob Sty 06, 2007 11:24 pm   

Dzisiaj "zdjąłem" te zdjęcie z mojej klatki schodowej.Przedstawia (jak się domyślam) końcowy etap budowy nieparzystej strony ulicy Gospody.

Żabianka-m.jpg
Plik ściągnięto 6707 raz(y) 73,25 KB

_________________
Bacz byś nie zgłupiał od mądrości swojej.
 
BillyBoy 
Rockabilly man


Dołączył: 24 Cze 2006
Posty: 462
Wysłany: Sob Sty 06, 2007 11:45 pm   

jayms napisał/a:
Dzisiaj "zdjąłem" te zdjęcie z mojej klatki schodowej.Przedstawia (jak się domyślam) końcowy etap budowy nieparzystej strony ulicy Gospody.



Mylisz się, drogi Watsonie. To jest nieparzysta strona ulicy Orłowskiej. Z lewej strony widać dwa "śmietniki" (Wejhera 15 i 13), a na wprost blok Orłowska 5. W miejscu poletka chwastów na pierwszym planie obecnie są garaże.
A tak w ogóle, to bardzo ciekawa fotka :== :ok: Są tam w Twojej klatce schodowej jeszcze jakieś równie interesujące zdjątka?
 
seestrasse 
Zesztrasia z Szafy


Dołączyła: 13 Kwi 2004
Posty: 6586
Wysłany: Sob Sty 06, 2007 11:47 pm   

jayms napisał/a:
Dzisiaj "zdjąłem" te zdjęcie z mojej klatki schodowej

to u Ciebie na klatce wiszą historyczne zdjęcia??? rany, co za kultura! :== :hihi:

Cytat:
Przedstawia (jak się domyślam) końcowy etap budowy nieparzystej strony ulicy Gospody.

śliczny, nowy, jeszcze ciepły zmorek :wink:
 
jayms 
dżejms


Dołączył: 16 Paź 2005
Posty: 1001
Wysłany: Nie Sty 07, 2007 10:19 am   

BillyBoy napisał/a:

Mylisz się, drogi Watsonie. To jest nieparzysta strona ulicy Orłowskiej. Z lewej strony widać dwa "śmietniki" (Wejhera 15 i 13), a na wprost blok Orłowska 5. W miejscu poletka chwastów na pierwszym planie obecnie są garaże.
A tak w ogóle, to bardzo ciekawa fotka :== :ok: Są tam w Twojej klatce schodowej jeszcze jakieś równie interesujące zdjątka?


No właśnie.Po "przespaniu" się z tym zdjęciem,, stwierdziłem że nie może to być Gospody. Na szczęście nasze forum przeglądają czujne oczy forumowiczów ( :== BillyBoy :== )i wszystko staje się jasne :D .Co do zdjęć na klatce to chyba jest jeszcze jedno przedstawiające jakiś fragment bloku nocą.Przejdę się dzisiaj po budynku to może znajdę.A w oryginale to zdjęcie wygląda tak.

dbaj o czystość otoczenia m.jpg
Plik ściągnięto 6944 raz(y) 72,41 KB

_________________
Bacz byś nie zgłupiał od mądrości swojej.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk