Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
i jeszcze raz...
Autor Wiadomość
Zoppoter 
Wolny Prusak

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 3687
Wysłany: Pon Lis 20, 2006 9:33 am   

villaoliva napisał/a:
Czy sala przetrwała zawieruchę i trafiła np. w ręce FWP? :^^

Zwazywszy, że to Weichselmünde (czyli Wisłoujście), to smiem podejrzewac, ze zawieruchę wojenną przetrwała. Nie przetrwała za to czasów polskich, podobnie jak cała tamtejsza osada. W każdym razie nie kojarze, zeby to gdzieś stało. Mogę się mylic oczywiście.
 
Corzano 
bi-cyklista
z Północy


Dołączył: 18 Lis 2004
Posty: 4571
Wysłany: Pon Lis 20, 2006 9:36 am   

Zoppoter napisał/a:
Nie przetrwała za to czasów polskich

Trochę trudno się dziwić. Zwykła drewniana buda.
_________________
 
rispetto 


Dołączył: 11 Sty 2004
Posty: 1585
Wysłany: Pon Lis 20, 2006 10:24 am   

Corzano napisał/a:
Zoppoter napisał/a:
Nie przetrwała za to czasów polskich

Trochę trudno się dziwić. Zwykła drewniana buda.

To nic, że zwykła drewniana buda będąca "cudem architektonicznym", ale to Polacy ją zniszczyli :% :wink:
_________________
...........................................
Pomóż Hanusi jeśli możesz
http://dzieciom.pl/5002
...........................................
 
luanda 
lubię tu wpadać


Dołączył: 05 Sie 2006
Posty: 289
Wysłany: Pon Lis 20, 2006 4:53 pm   

rispetto napisał/a:
Polacy ją zniszczyli :% :wink:


Tak! Zrobiłem to z wujkiem Heńkiem i ciocią Krysią!
Zaczyna mnie irytować pojawiający się ostatnio ton wypowiedzi o polskich zaborcach oraz czytać o ranieniu uczuć...
JA TEŻ MAM UCZUCIA, chodciaż jestem tylko podrzędnym barbarzyńcą!
Nie do końca rozumiem, czemu mają służyć takie wypowiedzi?
Wydawało mi się, że już hasła w stylu Niemcy mordowali Żydów mamy za sobą!
 
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Pon Lis 20, 2006 5:03 pm   

ileż można, wiemy już od dawna kto z nas jakie ma poglądy, to samo tylko innymi słowami zostało powiedziane wawdzieścia razy, więc może nie zablablujcie już dalej saabowego wątku :%
 
villaoliva 
Olivaer


Dołączył: 23 Wrz 2004
Posty: 3300
Wysłany: Pon Lis 20, 2006 6:09 pm   

:==
_________________
Ponury Zwracacz Uwagi na Wykraczających Poza Ramy


www.staraoliwa.pl
 
Zoppoter 
Wolny Prusak

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 3687
Wysłany: Pon Lis 20, 2006 6:11 pm   

Corzano napisał/a:
Zoppoter napisał/a:
Nie przetrwała za to czasów polskich

Trochę trudno się dziwić. Zwykła drewniana buda.

Nie zlikwidowano jej z powodu jej drewnianości, tylko wraz z całą osada musiała ustapic miejsca fabryce siarki, która skutecznie zatruła tutejsze powietrze. Stało sie to w latach 70-ych XX wieku, więc w czasach polskich. Takie są fakty, jesli one kogos ranią, to juz nie moja wina. Nie wiem tez co tu maja z tym wspólnego takie, czy inne poglądy.

Tyle, że ja wciąz nie mam pewnosci, ze ta buda rzeczywiscie stała na terenie osady Wisłoujście. Nie mam tez pewności, ze ona przetrwała wojnę. Co zaznaczyłem od razu, kilka postów temu.

Luanda: mnie wiele spraw irytuje od dawna a nie dopiero "zaczyna irytować". I to nie ja wymysliłem gorzkie żale o "ranieniu uczuć". Ja je tylko powtórzyłem - tylko raz - i proszę ile od razu pouczeń, opinii o mojej głupocie, pretensji o nazwanie zaboru zaborem. Żadnej merytorycznej dyskusji tylko święte oburzenie. otóż ja tez mam prawo sie oburzać, powody mojego oburzenia moga byc zgoła inne niż Twoje i wciąz jeszcze mam prawo to oburzenie wyrazic słownie.

Mikołaj: Już Ci wiele razy mówiłem. Nie bedę poprawny politycznie - bedę pisac co myślę i co wiem. Jesli ktos ma ochotę robic z tego jakies patriotyczne demonstracje, jego wola. Tylko ze to nie ja zasmiecam wątek ideologią. I nie ja zmieniam tematyke kolejnych wątków przez atakowanie personalne adwersarzy.
Ostatnio zmieniony przez Zoppoter Pon Lis 20, 2006 6:29 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
Corzano 
bi-cyklista
z Północy


Dołączył: 18 Lis 2004
Posty: 4571
Wysłany: Pon Lis 20, 2006 6:24 pm   

Zoppoter napisał/a:
Nie zlikwidowano jej z powodu jej drewnianości

Tak czy inaczej nie ma za czym płakać, bo budynek nie był ani szczególnie urodziwy (bardzo delikatnie mówiąc), ani wartościowy.
A co do PRL-owskiej polityki industrializacji, to chyba wszyscy wiemy jak to niestety w niektórych wypadkach wyglądało. Dobrze, że PRL nie trwał dłużej, bo sporo jeszcze zostało do zniszczenia, np. urynnowienie Wisły na wzór rzek w Niemczech.
_________________
 
Zoppoter 
Wolny Prusak

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 3687
Wysłany: Pon Lis 20, 2006 6:34 pm   

Corzano napisał/a:
A co do PRL-owskiej polityki industrializacji, to chyba wszyscy wiemy jak to niestety w niektórych wypadkach wyglądało. Dobrze, że PRL nie trwał dłużej, bo sporo jeszcze zostało do zniszczenia, np. urynnowienie Wisły na wzór rzek w Niemczech.

Osobiscie jestem zdania, ze Wisła powinna byc ważnym i uczęśzczanym szlakiem towarowej zeglugi śródladowej, podobnie jak inne duze rzeki w całej Europie, nie tylko w Niemczech. Jej aktualny dziki stan jest powaznym marnotrawstwem, zwłaszcza w realiach polskich: czyli w warunkach zapchanej i zdewastowanej infrastruktury transportu lądowego.

No i nie wydaje mi się, żebym tu gdzies za tą buda płakał.

PS.: Jesli znowu zraniłem czyjes uczucia, lub utwirrdziłem kogos w przekonaniu o mojej antypolskosci, to trudno; nie moja wina, ze polska infrastruktura transportowa mimo 17 lat niepodległego państwa polskiego nie poprawia się, a wręcz przeciwnie.
 
Corzano 
bi-cyklista
z Północy


Dołączył: 18 Lis 2004
Posty: 4571
Wysłany: Pon Lis 20, 2006 6:44 pm   

Zoppoter napisał/a:
Osobiscie jestem zdania, ze Wisła powinna byc ważnym i uczęśzczanym szlakiem towarowej zeglugi śródladowej

OK, przyjmuję do wiadomości.
Zoppoter napisał/a:
No i nie wydaje mi się, żebym tu gdzies za tą buda płakał.

Nikt tak nie twierdził.
_________________
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Pon Lis 20, 2006 7:06 pm   

No i oczywiście tradycyjnie wszyscy mają w dupie moje prośby o nie zaśmiecanie "tematycznych" watków, na czele z Zoppoterem.

Jak po raz setny chcecie się posprzeczać o kwestie okołonarodowościowe itp to bardzo proszę, jest od tego bla bla, a nie wątki poświęcone zagdkom, pocztówkom, browarom.

Jak ktoś ma ochotę poczynić różne dygresje w ziązku z tym co pojawia się w owych wątkach "tematycznych", to niech zakłada nowy wątek wskazując, że nawiązuje do jakiegoś posta/wątku (link).
 
Zoppoter 
Wolny Prusak

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 3687
Wysłany: Pon Lis 20, 2006 7:21 pm   

Mikołaj napisał/a:
No i oczywiście tradycyjnie wszyscy mają w dupie moje prośby o nie zaśmiecanie "tematycznych" watków, na czele z Zoppoterem.
.

Na czele ze mną? Żartujesz sobie? To co, jesli mówię o latach 70-ych XX wieku w Gdańsku, to nie wolno mi powiedzieć "polskie czasy", zeby nie sprowokować awantury i Twoich zarzutów? Ludzie uprzedzeni do mnie dorabiają do tego chore ideologie, a potem to JA jestem winny? A jezeli ktos inny powie ze w niemieckich czasach stało sie cos tam, a ja wyrażę swoje oburzenie to oczywiscie tez bedzie MOJA wina, tak?

Widze że nic tu po mnie. Bawcie sie dalej w ten swój patriotyzm, wierzcie sobie dalej w cudowna Polskę, która byłaby wspaniała, tylko jej wciąz ktos przeszkadza i w złych Niemców, którzy tylko czekaja, zeby was obrazić, najechać, zawojowac i wymordować. Ja skończyłem własnie moje uczestnictwo w Forum Dawny Gdańsk. Kiedys było tu neutralnie - mówilismy po prostu prawdę lb dochodzilismy do prawdy. Teraz się skończyło: teraz nie wolno krytykowac niczego co polskie - wiec bawcie sie dalej w towarystwo wzajemnej adoracji.
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Pon Lis 20, 2006 8:23 pm   

Dla ścisłości, ja stoję po stronie Zoppcia. Uważam tylko, że historia napisana przez "Czterech pancernych" i "Kapitana Klossa" za bardzo przesłoniła prawdę więc nie ma sensu prowadzić takich dyskusji.
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
parker 


Dołączyła: 08 Wrz 2004
Posty: 4927
Wysłany: Pon Lis 20, 2006 9:14 pm   

No ja się tylko dziwię tym wszystkim obrońcom polskości, że brakuje im dystansu. Historia jest jaka jest i tego nie zmienimy. Gdańsk jest teraz polski, a kiedyś nie był. Ja jestem Polką i cieszę się, że mogłam tu trafić. Ale cieszę się nie z tego powodu, że "odebraliśmy" to miasto "obcym", tylko dlatego, że to miejsce wyjątkowe i podoba mi się tu. A obecni polscy mieszkańcy bronią się rękami i nogami przed każdym, kto ma inne zdanie zamiast udowodnić, że są na właściwym miejscu, że Miasto jest w dobrych rękach i że jak zawsze jest w nim miejsce dla każdego, komu na nim zależy.

Myślę, że Zoppoter i inni nie mają mi za złe tego, że jestem Polką, bo chyba widać, co jest dla mnie ważne. I nawet jeśli z mojej polskości żartują, to przecież się nie obrażam.
Zresztą jak chyba każdy w tej części Europy jestem "mieszańcem" i równie dobrze mogłabym przez przypadek mieszkać po zupełnie innej stronie granicy.
_________________
Czyż nie rozumie pan, że wszystko, co piękne w architekturze, osiągnięto już dawno temu? Zostało to autorytatywnie stwierdzone. (Ayn Rand "Źródło")
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Pon Lis 20, 2006 9:41 pm   

Zopp, wyczytałeś z mojego posta akurat to, czego tam nie napisałem.

Moja uwaga była formalna, a nie merytoryczna - o ile nikt nikogo nie obraża, pisz(cie) co tylko dusza zapragnie, byle co trzeci wątek np o pocztówkach, zagadkach itd. nie wymagał wyodrębniania z niego kolejnej prawie takie samej dyskusji sprowadzonej do narodowościowego mianownika.

Wkurzyłem się, bo masz (nie Ty jeden) gdzieś moje prośby, by w przypadku takich "zboczeń" dalej nie zaśmiecać wątków o ściśle określonej tematyce.

Czy to jest taki wielki problem rozpocząć nowy wątek (albo wybrać jeden z kilknastu poprzednich o tej samej tematyce :P ), skoro ewidentnie widać, że dyskusja dalej nie będzie dotyczyła tematu obecnego wątku?

Poza tym sam dobrze wiesz, że upatrywanie we mnie Polaka-patrioty tropiącego antypolskie wypowiedzi na forum to prawdziwe "semantyczne nadużycie" :hihi:
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk