Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
ulica Mazurska
Autor Wiadomość
Tangens 

Dołączył: 28 Sty 2007
Posty: 65
Wysłany: Sro Lut 07, 2007 9:41 am   

Corzano napisał/a:
Tangens napisał/a:
A na odcinku łączącym końce (?) Południowej to i rower miałby kłopoty.

Domyślam się, że chodzi o odcinek torowiska między Południową i Zdrojową - tam nie ma ulicy.
Skoro jeździ tramwaj, a nawet od biedy rower, to znaczy, że jest. A precyzyjniej: chodzi o odcinek torowiska między I. Krasickiego a Południową, w kierunku Wrzeszcza.
 
Corzano 
bi-cyklista
z Północy


Dołączył: 18 Lis 2004
Posty: 4571
Wysłany: Sro Lut 07, 2007 9:52 am   

Tangens napisał/a:
Skoro jeździ tramwaj, a nawet od biedy rower, to znaczy, że jest.

Może i jest, ale nie Mazurska. :hihi:
_________________
 
Tangens 

Dołączył: 28 Sty 2007
Posty: 65
Wysłany: Sro Lut 07, 2007 10:44 am   

Czepiasz się drobiazgów. W tym miejscu zbiegają się 4 ulice + Mazurska i są trzy przystanki tramwajowe i dwa autobusowe. Myślisz, że tak łatwo sie połapać?
 
Corzano 
bi-cyklista
z Północy


Dołączył: 18 Lis 2004
Posty: 4571
Wysłany: Sro Lut 07, 2007 10:56 am   

Tangens napisał/a:
W tym miejscu zbiegają się 4 ulice + Mazurska i są trzy przystanki tramwajowe i dwa autobusowe.

I postój taksówek. :wink:
_________________
 
Tangens 

Dołączył: 28 Sty 2007
Posty: 65
Wysłany: Sro Lut 07, 2007 11:31 am   

O, o - właśnie!
A szalet przy pergoli jeszcze czynny?
 
Corzano 
bi-cyklista
z Północy


Dołączył: 18 Lis 2004
Posty: 4571
Wysłany: Sro Lut 07, 2007 11:34 am   

Tangens napisał/a:
A szalet przy pergoli jeszcze czynny?

Szalet i pergola są przeszłością. Z pergoli zostały jedynie resztki.
_________________
 
seestrasse 
Zesztrasia z Szafy


Dołączyła: 13 Kwi 2004
Posty: 6586
Wysłany: Sro Lut 07, 2007 12:30 pm   

Tangens napisał/a:
He, widzę, że nas wyeksmitowano. Nie znałem jeszcze tutejszych zwyczajów, założę się o 2 piwa, że to robota Seestrasse

skierowałam Was po prostu na właściwe tory :P
 
jacko 


Dołączył: 21 Maj 2006
Posty: 26
Wysłany: Sro Lut 07, 2007 2:54 pm   

seestrasse napisał/a:
Tangens napisał/a:
He, widzę, że nas wyeksmitowano. Nie znałem jeszcze tutejszych zwyczajów, założę się o 2 piwa, że to robota Seestrasse

skierowałam Was po prostu na właściwe tory :P
Bo od tego ona jest. Od tego jest ona. Od tego jest. :OO
_________________
 
 
knovak 
Wanoga


Dołączył: 21 Paź 2003
Posty: 1418
Wysłany: Sro Lut 07, 2007 5:27 pm   

Tangens napisał/a:
Czepiasz się drobiazgów. W tym miejscu zbiegają się 4 ulice + Mazurska i są trzy przystanki tramwajowe i dwa autobusowe. Myślisz, że tak łatwo sie połapać?

To po co drążysz temat? Popatrz na plan Gdańska, gdzie Rzym, gdzie Krym, gdzie Mazurska a gdzie obwodnica Południowej :hihi:
Zresztą ten zbieg ulic jest 100 metrów od końca Mazurskiej (Zdrojowa, Krasickiego, Południowa, Gdańska i Chodkiewicza - to 5 nie 4) i Mazurska nie ma z nim nic wspólnego.

Podoba mi się natomiast teoria, że gdzie tramwaj tam musi być ulica (z chodnikami!). Proponuję zbudować stosowne elementy przy torach tramwaju między skrzyżowaniem Wita Stwosza i Obrońców Westerplatte a oliwską petlą tramwajową - tam też nie ma chodnika, o asfalcie nie wspominając...
:mrgreen:
_________________
"A ja sobie jeżdżę na motorowerze i nocą na szosie łapię w worek jeże..." (Jan Krzysztof Kelus)
 
 
Tangens 

Dołączył: 28 Sty 2007
Posty: 65
Wysłany: Czw Lut 08, 2007 10:36 am   

Chodkiewicza? Chyba Korzeniowskiego skoro już.
A do jakiej ulicy należy wspomniany odcinek torów?
 
knovak 
Wanoga


Dołączył: 21 Paź 2003
Posty: 1418
Wysłany: Czw Lut 08, 2007 5:11 pm   

Korzeniowskiego to ulica równoległa do Mazurskiej, dwie przecznice od niej na południe. A chodziło mi o Gałczyńskiego (nie Chodkiewicza) - ulicę która biegnie od skrzyżowania na południowy-wschód.
Polecam plan Gdańska, może zajrzyj tutaj - na tej mapce widać, że odcinek torów pomiędzy Południową a placykiem przy pętli "trzynastki" i Zdrojową prowadzi przez kawałek parku zdrojowego (zresztą bardzo zapuszczony). Natomiast chodnik komunikacyjny dla pieszych maszerujących od pętli do Mazurskiej biegnie przy Południowej, chyba że ktoś woli skróty i drałuje po torach lub przez błocka i kałuże przy torowisku...
_________________
"A ja sobie jeżdżę na motorowerze i nocą na szosie łapię w worek jeże..." (Jan Krzysztof Kelus)
 
 
Tangens 

Dołączył: 28 Sty 2007
Posty: 65
Wysłany: Czw Lut 08, 2007 8:52 pm   

O Gałczyńskiego to zapomniałem zupełnie. To już czasy nowożytnie. Zatem mamy już na tym zbiegu szóstą ulicę bez ronda. Prawdziwy cud!
Co ty z tym planem miasta? Fakt, że 21 lat nie mieszkam już w Gdańsku, ale to miejsce akurat znam na pamięć i wiem, że zmienia się w bardzo żółwim tempie i szczerze mówiąc od moich czasów niewiele zmieniło swój wygląd. Nie zrozumiałeś żartu, czy co? Insynuowałem, że miejsce w którym przebiega tor tramwajowy (król pojazdów) ma status ulicy. A że podobno każdy obiekt w mieście ma swój adres to i zapytałem do jakiej należy ulicy. Ponieważ w co najmniej połowie długości biegnie wzdłuż ulicy Mazurskiej i to do jakiej niby go przypisać?
Dobra, dość o tym. Temat powstał przypadkowo. Na skutek jednego zdania spośród chyba tysiąca jakie tego dnia napisałem na tym forum na zupełnie inny temat. W życiu bym nie pomyślał, ze akurat to zdanie wywoła najwięjszy oddźwięk.
 
Corzano 
bi-cyklista
z Północy


Dołączył: 18 Lis 2004
Posty: 4571
Wysłany: Czw Lut 08, 2007 9:04 pm   

Tangens napisał/a:
W życiu bym nie pomyślał, ze akurat to zdanie wywoła najwięjszy oddźwięk.

Z Brzeźniakami nie zadzieraj! :wink: :hiihihi:
_________________
 
heniek 

Dołączył: 29 Sty 2007
Posty: 7
Wysłany: Pią Lut 09, 2007 2:09 am   

Corzano napisał/a:
Tangens napisał/a:
W życiu bym nie pomyślał, ze akurat to zdanie wywoła najwięjszy oddźwięk.

Z Brzeźniakami nie zadzieraj! :wink: :hiihihi:
Chłopaki idę na pomoc ---Heniek :juhu:

W NP też mamy taką ulicę, mianowicie -Szkolna. Kiedyś kierowca TIRa zaczepił mnie na Parafialnej ;) że mam go ratować , bo dwie godziny jeżdzi po Porcie i nikt nie wie o tej ulicy .Objechał wszystkie szkoły i nic. Więc wsiadłem razem z nim i jakie było jego zdziwienie, że jest adres a nie ma ulicy. :hmmm:
 
knovak 
Wanoga


Dołączył: 21 Paź 2003
Posty: 1418
Wysłany: Pią Lut 09, 2007 7:22 am   

Tangens napisał/a:

Co ty z tym planem miasta?

Cytat:
Polecam plan Gdańska, może zajrzyj tutaj
_________________
"A ja sobie jeżdżę na motorowerze i nocą na szosie łapię w worek jeże..." (Jan Krzysztof Kelus)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk