Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Uratować romańskie piwnice!
Autor Wiadomość
fritzek 
THE BEST-IA


Dołączyła: 20 Sie 2004
Posty: 1078
Wysłany: Czw Gru 06, 2007 6:19 pm   

No niestety było to wszystko montowane na szybko. Mój post pojawił się tuż po telefonie od Gruna.
Ja nie mogłam pojechać, bo mam strasznie rozbabrną robotę :II
_________________

 
 
villaoliva 
Olivaer


Dołączył: 23 Wrz 2004
Posty: 3300
Wysłany: Czw Gru 06, 2007 6:25 pm   

Skąd taka nagła akcja? Czy to dziś lub jutro zasypują?
_________________
Ponury Zwracacz Uwagi na Wykraczających Poza Ramy


www.staraoliwa.pl
 
gosia 


Dołączyła: 30 Mar 2006
Posty: 4
Wysłany: Czw Gru 06, 2007 6:53 pm   

Za późno odczytałam wiadomość. Ale bardzo proszę o relacje z tego protestu w tym wątku. Może trzeba będzie powtórzyć akcję, choć bardzo bym chciała, żeby dzisiaj wszystko się rozstrzygnęło...
_________________
nie dla psa kiełbasa...
 
rychu40 


Dołączył: 19 Lis 2007
Posty: 279
Wysłany: Czw Gru 06, 2007 9:05 pm   Teraz odebrałem mail

Selin przed wyborami był taki chętny. A jakie jest stanowisko naszego konserwatora. Z Poznania nami rządzą? Niech coś wyrazi bo nie wiadomo, jakieś inne argumenty. Nawet jeżeli jest odsunięty. Akcja demonstracyjna niestety nie zorganizowana. Trudno winić tu kogoś. Niestety zbyt wielu miłośników starego Gdańska, starych murów - nie ma. Po tych wcześniejszych deklaracjach ta decyzja zasypania to zaskoczenie? :II
 
parker 


Dołączyła: 08 Wrz 2004
Posty: 4927
Wysłany: Czw Gru 06, 2007 9:13 pm   

Słuchałam w radiu, byłam jeszcze w pracy. Wygląda na to, że nic nowego się w sprawie przez ten cały długi czas nie wydarzyło... ? A dobrymi chęciami różnych urzedników piekło jest brukowane. :II
 
ruda 
Mierzeja


Dołączyła: 24 Cze 2007
Posty: 1792
Wysłany: Czw Gru 06, 2007 10:32 pm   

Jak tu poprzeć protest?
Dziś pracowałam więc ubolewam że nie mogłam się przyłączyć, ale do liczby obecnych można i mnie zaliczyć . Ja tam też byłam!

A gdzie nasz premier tak kochający Gdańsk, takie ładne książki piszący ???
 
 
adzygmunt 
A capriccio


Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 255
Wysłany: Czw Gru 06, 2007 11:00 pm   

Dzisiaj dostałem zawiadomienie o proteście w sprawie ratowania romańskiej piwnicy JEDYNEJ w Gdańsku. Protest ma być w niedzielę 16tego pod Basztą Jacek.
Mieszkam 650 km od Gdańska i tam nie będę. Ale jako Gdańszczanin z wychowania z zamiłowania i z nawyku, i z szacunku do starej architektury namawiam wszystkich, idźcie tam. Niech będzie Was wielki tłum, wrzaśnijcie RAZEM tak bym usłyszał w Krakowie: "piasek won od piwnic"!!!
Ludzie Gdańska, weźcie przykład z centusiów krakowskich /chwalebny/ i szanujcie Wasze dobro, chrońcie je.
Jaki przykład? napisz w wyszukiwarce "piwnice w Krakowie" to gały Wam wyjdą z orbit !!!!!
Z nadzieją lepszych wieści, adz.
_________________
Kłaniam się
Tylko ten może zmieniać poglądy, kto je posiada.
Ostatnio zmieniony przez adzygmunt Pią Gru 07, 2007 9:37 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Saiph 

Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 10
Wysłany: Czw Gru 06, 2007 11:25 pm   

Po raz kolejny całkowicie tracę zaufanie do władzy, która ma w głębokim poważaniu cel swojego istnienia, kierując się jedynie indywidualnymi korzyściami. Bo jak inaczej można wytłumaczyć ignorancję względem opinii ekspertów?
Wydawało mi się, że zachowanie tego rodzaju odkrycia nie powinno budzić żadnych wątpliwości, że nikomu przez myśl by nie przeszło, by je zniszczyć/zasypać. A tymczasem nie tylko jest inaczej niż myślałem - jest wręcz skrajnie przeciwnie. Ten chory pomysł popiera sam konserwator zabytków, działając wbrew społeczeństwu, które obdarzyło go zaufaniem, powierzając mu cel ochrony zabytków, a nie likwidacji.
Dziękuję, droga Akademio Rzygaczy, za Waszą działalność, którą w pełni popieram i będę starał się wspierać, choćby swoją obecnością na niedzielnym proteście.
_________________
A computer lets you make more mistakes faster than any invention in human history - with the possible exceptions of handguns and tequila.
- Mitch Ratliffe
 
villaoliva 
Olivaer


Dołączył: 23 Wrz 2004
Posty: 3300
Wysłany: Pią Gru 07, 2007 12:56 am   

Może nie wszyscy jeszcze przeczytali ze strony ARz o audycji i piwnicach
_________________
Ponury Zwracacz Uwagi na Wykraczających Poza Ramy


www.staraoliwa.pl
 
Dostojny Wieśniak 


Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 3885
Wysłany: Pią Gru 07, 2007 3:27 am   

Cytat:
Po raz kolejny całkowicie tracę zaufanie do władzy, która ma w głębokim poważaniu cel swojego istnienia,


No co Ty? A ile razy można tracić zaufanie?

Też coś późno dotarło do mnie ogłoszenie
 
feyg 


Dołączył: 23 Kwi 2007
Posty: 1166
Wysłany: Pią Gru 07, 2007 9:08 am   

Dostojny Wieśniak napisał/a:
Cytat:
Po raz kolejny całkowicie tracę zaufanie do władzy, która ma w głębokim poważaniu cel swojego istnienia,


No co Ty? A ile razy można tracić zaufanie?

Też coś późno dotarło do mnie ogłoszenie

Do mnie też dotarło późno, niestety zdołałem dotrzeć pod Jacka dopiero 17:05. Czy ewentualny termin niedzielny jest aktualny? Może jakieś hasła na płot przygotować?
_________________
Pozdrowienia z Małego Kacka
 
Saiph 

Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 10
Wysłany: Pią Gru 07, 2007 10:57 am   

Dostojny Wieśniak napisał/a:
Cytat:
Po raz kolejny całkowicie tracę zaufanie do władzy, która ma w głębokim poważaniu cel swojego istnienia,

No co Ty? A ile razy można tracić zaufanie?

Dokładnie tyle samo, co można go nabierać (ew. tyle samo - 1, jeżeli miało się zaufanie w stanie początkowym) :wink:
_________________
A computer lets you make more mistakes faster than any invention in human history - with the possible exceptions of handguns and tequila.
- Mitch Ratliffe
 
kkamila 


Dołączyła: 13 Maj 2007
Posty: 60
Wysłany: Pią Gru 07, 2007 1:26 pm   buuuu

niezbyt dużo tu (forum)się udzielam ale przyłączam się do Was i jeśli ta akcja niedzielna rzeczywiście ma się stać to możecie liczyć na moje wsparcie, podziwiam Was ludzie za tak wielkie zamiłowanie do historii i kultury naszego miasta, macie wielkie serca i ktoś powinien Wam to jakoś wynagrodzić :== :== :== :co_jest:
 
 
Dostojny Wieśniak 


Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 3885
Wysłany: Pią Gru 07, 2007 2:42 pm   

Cytat:
Dostojny Wieśniak napisał:
Cytat:
Po raz kolejny całkowicie tracę zaufanie do władzy, która ma w głębokim poważaniu cel swojego istnienia,

No co Ty? A ile razy można tracić zaufanie?

Dokładnie tyle samo, co można go nabierać (ew. tyle samo - 1, jeżeli miało się zaufanie w stanie początkowym)


No co Ty? Celem istnienia Władzy jest władza i Władza ma głęboki szacunek dla celu swojego istnienia. Każda Władza zabytkami zajmuje się na tyle na ile musi. I ani trochę więcej. :evil:
A wracając do tematu. Coś czego nie pokaże TV, nie istnieje. Koszmarne czasy. Czy ktoś pomyślał o ściągnięciu ekipy choćby Panoramy? Chętni są przecież. :P
 
kkamila 


Dołączyła: 13 Maj 2007
Posty: 60
Wysłany: Pią Gru 07, 2007 5:38 pm   co mnie gryzie

Apropos panoramy...kiedyś w każdy czwartek przed Krewetką stała ekipa z "Co mnie gryzie?", może gdybyśmy się tak wybrali całą ekipą to coś byśmy poruszyli?? 8)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk