Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Gdańska PL-ka
Autor Wiadomość
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Pią Gru 23, 2005 9:52 pm   

Wystarczy, że dodasz do tego np. herb Gdańska i już nie będzie to oznaczenie państwa. Takie coś z herbem pewnie mogłoby przejść.
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
danziger 
Korytarzanin


Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 4638
Wysłany: Pią Gru 23, 2005 9:57 pm   

Sabaoth napisał/a:
Wystarczy, że dodasz do tego np. herb Gdańska i już nie będzie to oznaczenie państwa. Takie coś z herbem pewnie mogłoby przejść.

A czy ktos potrafiłby wskazać przepis wyraźnie zabraniający pod groźbą jakiejś sankcji naklejania nalepek z oznaczeniami identyfikacyjnymi państw lub podobnymi do nich?
_________________
da, da, da...
 
 
Zoppoter 
Wolny Prusak

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 3687
Wysłany: Pią Gru 23, 2005 10:01 pm   

Sabaoth napisał/a:
Wystarczy, że dodasz do tego np. herb Gdańska i już nie będzie to oznaczenie państwa. Takie coś z herbem pewnie mogłoby przejść.


Teoretycznie tak to powinno być. Wszystkie PeeLki o niewłasciwych wymiarach (Z reguły mniejsze niż powinny być), z ozdobnikami typu orzełek, polska flaga, portret Kaczyńskiego, ozdobny krój liter, gwiazdki UE, kaczorek, tło inne niz białe, litery inne niz czarne - nie sa w rozumieniu prawa oznaczeniem państwa rejestracji pojazdu. Kłopot w tym ze sa za takie uważane przez policje i słuzby graniczne... I to nie tylko w Polsce.
 
villaoliva 
Olivaer


Dołączył: 23 Wrz 2004
Posty: 3300
Wysłany: Sob Gru 24, 2005 12:03 am   

Ja mam od kilku lat na tablicy rejestracyjnej herb Gdańska i do tej pory nikt mnie nie ścigał.
A poza tym byłaby to naklejka czegoś co w praktyce nie istnieje, więc chyba nie ma problemu jak w przypadku posiadania polskich tablic i naklejki np. NL.
_________________
Ponury Zwracacz Uwagi na Wykraczających Poza Ramy


www.staraoliwa.pl
 
danziger 
Korytarzanin


Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 4638
Wysłany: Sob Gru 24, 2005 12:16 am   

villaoliva napisał/a:
więc chyba nie ma problemu jak w przypadku posiadania polskich tablic i naklejki np. NL.

Widuję często (no, może od czasu do czasu) samochody z polską rejestracją i nalepkami NL, D, GB czy innymi - niektórzy mają obok nich jeszcze PL - i chyba nikt im nic za to nie robi...
Dlatego ponawiam pytanie - czy ktos zna konkretny przepis zabraniający tego i przewidujący za niestosowanie się do niego jakąś sankcję?
_________________
da, da, da...
 
 
Zoppoter 
Wolny Prusak

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 3687
Wysłany: Sob Gru 24, 2005 6:33 am   

To że polska policja nie interwnieuje w jakiejs sprawie nie oznacza, ze ta sprawa jest zgodna z prawem. Nie wiem skąd takie skojarzenie.

Zabronione jest zarówno ozdabianie tablic rejestracyjnych czymkolwiek jak uzywanie wyróżników państw innych niz kraj rejestracji pojazdów. Co jakis czas przypominaja o tym rozmaite pisma motoryzacyjne, podając stosowne akty prawne. Ja teraz nie moge sie do tych przepisów dokopać, bo to jest jakieś oddzielne rozporządzenie, a ja nie bardzo mam czas. Ale na pewno są takie przepisy.

Jak trafię ten przepis to podam go tutaj.
 
turecki 
Motorniczy
ech te....


Dołączył: 21 Wrz 2005
Posty: 826
Wysłany: Sob Gru 24, 2005 12:26 pm   

Ja proponuję wariant z herbem pomorza z jednej i Gdańska z drugiej strony-będzie bezkarny"peelek"


to prawda-nie wolno naklejać na tablice rejestracyjne cudeniek-mandat ok 100zł
co do oznaczeń państwowych to raczej naklejane gdzie indziej niż z tyłu auta są bezkarne
a co do Łodzi-na pętlę mówią "krańcówka"
_________________

 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Sob Gru 24, 2005 12:56 pm   

Cytat:
Ja proponuję wariant z herbem pomorza z jednej i Gdańska z drugiej strony

To już lepiej herb Prus Zachodnich z jednej, a Gdańska z drugiej. Bo herb Pomorza raczej się w kontekście przedwojennego Gdańska nie pojawiał.
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
danziger 
Korytarzanin


Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 4638
Wysłany: Sob Gru 24, 2005 1:26 pm   

Sabaoth napisał/a:
Bo herb Pomorza raczej się w kontekście przedwojennego Gdańska nie pojawiał.

Oczywiście - herb Pomorza mógł się co najwyżej pojawiać "w kontekście" Szczecina.
Czegos takiego jak "herb Pomorza" w odniesieniu do Pomorza Gdańskiego (Prus Królewskich, Westpreussen, Pomerellen) niestety nie ma.
Tzn. owszem - jest herb województwa pomorskiego, ale nie ma on nic wspólnego z prawdziwą tradycją heraldyczną naszych terenów.
Także faktycznie orzeł Prus Królewskich byłby znakiem najodpowiedniejszym.
_________________
da, da, da...
 
 
villaoliva 
Olivaer


Dołączył: 23 Wrz 2004
Posty: 3300
Wysłany: Sob Gru 24, 2005 1:29 pm   

:hmmm: no to trzeba by poszukać firmy co drukuje na folii samoprzylepnej.

A może z logiem naszym?
_________________
Ponury Zwracacz Uwagi na Wykraczających Poza Ramy


www.staraoliwa.pl
 
turecki 
Motorniczy
ech te....


Dołączył: 21 Wrz 2005
Posty: 826
Wysłany: Sob Gru 24, 2005 1:43 pm   

macie słuszność co do pomorza-chodziło mi o przestrzeń-ja i tak chętniej umieściłbym czarnego orła,który był swego czasy na avatarze u mnie-ex dś.....
_________________

 
beaviso 


Dołączył: 24 Lip 2005
Posty: 182
Wysłany: Nie Gru 25, 2005 2:29 am   

A ja zaproponuję przeprowadzkę do innego miasta i zarejestrowanie tam swojego samochodu!
I tak:

- do Wrocławia
DW nnnnn = Danzig-Westpreussen, rej. cywilna 1939-1945
- do Warszawy
WH (10000-19999) = Wehrmacht, okręg Królewiec (w tym Gdańsk)
- do Legionowa
WL (10000-19999) = Luftwaffe, okręg Królewiec (w tym Gdańsk)
- do Mińska Maz.
WM (10000-29999) = Kriegsmarine, bazy bałtyckie (w tym Gdańsk)
 
villaoliva 
Olivaer


Dołączył: 23 Wrz 2004
Posty: 3300
Wysłany: Nie Gru 25, 2005 4:28 pm   

To z tych mnie najbardziej pasuje DW :hiihihi:
_________________
Ponury Zwracacz Uwagi na Wykraczających Poza Ramy


www.staraoliwa.pl
 
Pepo 
PDW

Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 359
Wysłany: Nie Gru 25, 2005 5:55 pm   

...jeśli już jesteśmy w tym temacie, to przypomniała mi się taka mała historyjka, jak to wmówiliśmy (tzn. mój tata i ja) raz pewnemu znajomemu z Trójmiasta, że rejestracja zaczynająca się na HG samochodu służbowego mojego taty (pojazd zarejestrowany w Hesji, litery złożone jeśli dobrze pamiętam, od miejscowości Bad Homburg, ale pewien nie jestem, nieważne :) są od ... Gdańska, a dokładniej od zwrotu : Hanzeatycki Gdańsk. Że niby to taka analogia do praktykowanego nazewnictwa na tablicach rejestracyjnych w Niemczech... Bowiem jak pewnie wielu z Was wie, niektóre z miast w Niemczech, które niegdyś należały do Hanzy, mają w "swoich" rejestracjach tego ślad, i dlatego np. samo "H" na niemieckiej tablicy nie jest od Hamburgu, tylko od Hannoveru, a od Hamurgu jest "HH" - Hansestadt Hamburg. Podobnie inne: np. Brema (HB). Nie jest to regułą (np. Kolonia, mimo że należała do Hanzy, ma samo "K").
W każdym razie niewinny żart się przyjął, tym bardziej, że było to jakoś tuż przed wprowadzeniem w Polsce nowych, białych tablic. Znajomy się przejął i ucieszył, że będzie wzmianka na tablicach o hanzeatyckiej przeszłości Gdańska :) Aż żal było to prostować...
_________________
www.jandaniluk.pl
 
 
pumeks 
Mottlauspucker


Dołączył: 22 Paź 2003
Posty: 7686
Wysłany: Wto Gru 27, 2005 11:04 am   

Tak, po 1990 nawiązał do tej samej tradycji Hansestadt Rostock (HRO). Ale z "Hansestadt Danzig" byłby problem, bo HD już zdaje się zajęte przez Heidelberg - trzeba by trzyliterowe HDA albo HDZ.
_________________
#MuremZaPolskimMundurem
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk