Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Mennonici w okolicy Gdańska
Autor Wiadomość
pawel.45 
z komódeczki

Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 781
Wysłany: Wto Lis 13, 2007 3:45 am   

Marcin napisał/a:
...Jeśli Poczta Polska nie zrabuje :wink: to jeszcze w tym tygodniu powinien dotrzeć do mnie również nieistniejący już holender z Wikrowa...

Obyś tego nie wykrakał :hihi: - jeśli jakiś wielbiciel żuławskich wiatraków (pracownik PP) wyczuje co zawiera przesyłka - to może zrobić Ci przykrość, bo na składzie JSC zabrakło tego pięknego modelu.Pozdrawiam.
 
knovak 
Wanoga


Dołączył: 21 Paź 2003
Posty: 1418
Wysłany: Wto Lis 13, 2007 7:07 am   

Wracając do (prawie meritum), czyli postu Marcina - myślę, że nie do końca masz rację. Co winna biedna doti, że w naszym kraju panuje psychoza ochrony danych osobowych (nawet w stosunku do oficerów z Katynia - przykład sprzed paru dni, gdy kancelaria prezydenta nie chciała przekazać listy awansów rodzinom katyńskim zasłaniając się ustawą) i proste pytanie "gdzie się uczysz?" nawet doświadczonym forumowiczom kojarzy się z "adresy, kontakty, nr pesel i buta, już!" ?
:hihi:
A tak serio - pod postem Marcina podpisuję sie obiema rękami, ta dyskusja sprawiła mi po prostu przykrość... :II

I jeszcze ad rem - wydaje mi się (niech mnie ktoś poprawi), że nie każde siedlisko mennonitów = dom podcieniowy, no i nie każdy dom podcieniowy był mennonicki.
_________________
"A ja sobie jeżdżę na motorowerze i nocą na szosie łapię w worek jeże..." (Jan Krzysztof Kelus)
 
 
parker 


Dołączyła: 08 Wrz 2004
Posty: 4927
Wysłany: Wto Lis 13, 2007 8:55 am   

Sabaoth napisał/a:
Kolejne osobiste wycieczki skończą się ostrzeżeniem.


Sabaoth, rozumiem, że za osobiste wycieczki dostaną ostrzeżenia również Fritzek i Marcin, jeśli takowe się powtórzą? (gdybyś miał problemy z odnalezieniem, patrz wątki o cmentarzu krematoryjnym i o głupich aukcjach). Zresztą nie widzę nic obraźliwego w tym, co napisałam.

Przepraszam, że nie w głównym temacie wątku (w tym się wypowiedziałam, ale niektórzy zdają się tego nie zauważać). Podtrzymuję zdanie, że nie ma obowiązku tłumaczenia się z takich szczegółowych informacji, w końcu fora internetowe mają to do siebie, że człowiek może być trochę anonimowy i nie spowiadać się każdemu ze wszystkiego, co ten chce wiedzieć. Zawsze pomagaliśmy/ście osobom, które szukały informacji przez to forum (bo przecież między innymi na tym polega jego działalność, a nie tylko na głaskaniu się wzjamnie po główkach moderatorów i ich sympatyków) i nie rozumiem, czemu w tym przypadku nagle potrzebne jest takie przesłuchanie.

Sabaoth napisał/a:
Wiele osób szukając na Forum pomocy przy poszukiwaniu materiałów do prac naukowych podaje wszystkie informacje mogące ułatwić podanie odpowiedz


Jeśli mógłbyś mi wskazać miejsca na forum, gdzie poszukujący informacji podawali nazwę uczelni, temat pracy i nazwisko promotora, zanim otrzymali jakiegolwiek informacje, bo nie przypominam sobie ich zbyt wielu, będę bardzo wdzięczna.
 
villaoliva 
Olivaer


Dołączył: 23 Wrz 2004
Posty: 3300
Wysłany: Wto Lis 13, 2007 1:01 pm   

Mam teraz dylemat czy wydzielić posty z tego tematu do bla bla czy dopisać się tu. :hmmm:

Myślę, że cały dym spowodował sposób i ton zadania pytania o uczelnie itp. a nie sama treść pytania.

O to samo można pytać na różne sposoby.
W stylu przesłuchania sugerującym złe intencje pytanego lub w stylu życzliwego zainteresowania i ciekawości.
Zastosowanie tych róznych sposobów ma prawo powodować odmienne reakcje u pytanego.

Spójrzcie na to z tej strony. Powściągnijmy emocje i bądźmy merytoryczni.
Skończmy te piaskownicowe kłotnie.
Jak ktoś nie chce pomagać i udzielać informacji to niech sie nie odzywa. Wszystkim nam przyda się chłodna głowa.
_________________
Ponury Zwracacz Uwagi na Wykraczających Poza Ramy


www.staraoliwa.pl
 
seestrasse 
Zesztrasia z Szafy


Dołączyła: 13 Kwi 2004
Posty: 6586
Wysłany: Wto Lis 13, 2007 1:07 pm   

:ok:
 
Marcin 


Dołączył: 14 Mar 2004
Posty: 4244
Wysłany: Wto Lis 13, 2007 1:38 pm   

Ależ Villa... :D
I właśnie wymagamy merytoryczności od doti (i jej podobnych) - i byłoby dobrze gdyby ona również powściągnęła emocje w swoich odpowiedziach na bardzo proste pytania w których nie ma naprawdę nic złego...
Cytat:
I jeszcze ad rem - wydaje mi się (niech mnie ktoś poprawi), że nie każde siedlisko mennonitów = dom podcieniowy, no i nie każdy dom podcieniowy był mennonicki.

Nie będę poprawiał. :wink:
Z mennonitami to równie mocno kojarzy się także inny typ domu (zagrody)...
_________________
Frakcja Miłośników Niewygodnych Kin
--------------------------------------------------------------------------
Až dojde moja poslední hodina, pochovajte mňa do bečky od vína
--------------------------------------------------------------------------
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Wto Lis 13, 2007 3:29 pm   

Dobra chłopaki i dziewczyny, dosyć bicia piany.
Każdy sobie we własnym zakresie wnioski wyciągnie z tego co napisano.

A teraz albo o Menonnitach albo wcale.
 
Struś 

Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 8
Wysłany: Sro Lis 28, 2007 1:07 am   

Na początku roku prowadziłem wycieczkę po szlaku "Domów podcieniowych". Jeśli chcesz obejrzeć parę zdjęć to zapraszam do relacji tutaj - http://www.babelki.pl/ind...7&str2=20070121
No i bardzo polecam odwiedzenie domu w Trutnowych i porozmawianie z panem Danielem Kuflem i panią Elżbietą Kufel. Myślę że to będzie dla Ciebie najlepsze rozwiązanie, bo ci ludzie mają wielką i "prawdziwą" wiedzę, którą chętnie się dzielą. No i blisko Gdańska
:hihi:
No i dzięki rozmowie z gospodarzami domu w Trutnowach dowiedzieliśmy się (co słusznie zauważył Krzysiek N.) że domy podcieniowe to nie są domy Mennonitów tylko bogatych chłopów. Sami Mennonici mieszkali z wyboru w znacznie gorszych warunkach.
Jeśli naprawdę szukasz prawdy o Mennonitach to zajrzyj do państwa Kufli (czyż nie miłe nazwisko? :D ) a dowiesz się wszystkiego i do tego podane w miły i przystępny sposób.
Nie zapomnij gospodarzy pozdrowić od Bąbelków :hiihihi: :co_jest:
 
Dostojny Wieśniak 


Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 3889
Wysłany: Pią Sty 04, 2008 11:28 pm   

Witam.

Przegapiłem taką smaczną awanturkę. Może też załapałbym się na jakiś fajny pasek. Ale było minęło.

Do meritum sprawy - fot. podcieniowego domu w Przemysławiu masz na otwarciu mojego wątku o podpatrywaniu Żuław. Wysiadasz z autobusu w Przemysławiu i idziesz w kierunku, w którym odjechał. Napotkasz strzałkę wyrzucającą na Izbiska. Idź przed siebie a trafisz do celu.

Możesz też wysiąść wcześniej w Żuławkach i pójść na początek albo koniec wsi. Na końcu, przed mostem znajdziesz jeden dom. Jeżeli pójdziesz w kierunku z którego przyjechałaś, dojdziesz do tablicy informującej o szkółce krzaczastej. Tam szybciej Cię wpuszczą do środka.

O ile szukasz domów podcieniowych. Bo możesz jeszcze spotkać na każdym kroku zagrody holenderskie i może o to Ci chodzi?

Powodzenia o ile temat aktualny.

P.S. Fajnie, że jakiś tajemniczy ktoś wymyśla Wam takie tematy.
 
Dostojny Wieśniak 


Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 3889
Wysłany: Nie Paź 05, 2008 2:29 am   

Właśnie się dowiaduję, że Doti broni się 10.10, chyba o 11.00 ... i tu ciekawostka dla Fritzka, o ile tu jeszcze zagląda... przy Targu Węglowym. :P
Powodzenia Doti :heej:
_________________
Poldergeist
 
pi 

Dołączyła: 08 Paź 2008
Posty: 106
Wysłany: Czw Lis 06, 2008 1:42 pm   

parker napisał/a:
obiecaj po prostu, że jak już zaprojektujesz, to się pochwalisz dokonaniami [...] Z pewnością wszyscy chętnie obejrzą.


Bardzo czekam na bliższe informacje o finale sprawy. Gratulacje Doti i pochwal się nam trochę!
 
doti 

Dołączyła: 07 Lis 2007
Posty: 9
Wysłany: Czw Lis 06, 2008 7:02 pm   

witam...praca powinna się niedługo pojawić w sieci, zamieszczę info.
dostojny- dzięki za dobre słowa, na szczęście poszło wszystko dobrze..
pi- mam nadzieje że mejl doszedł, dzięki za gratulacje
 
Dostojny Wieśniak 


Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 3889
Wysłany: Czw Lis 06, 2008 8:45 pm   

Ja tez gratuluje. Widzialem fragmenty Twojej pracy u zrodla, w NDG. Bajer. Wieszaj i pochwal sie swiatu. Chetnie naumialbym sie obslugi programow w jakich te bajery powstaly. :D
_________________
Poldergeist
 
DemonicznyGuzik 

Dołączyła: 12 Lis 2008
Posty: 4
Wysłany: Sro Lis 12, 2008 6:55 pm   

HA ! Jestem tu nowa, ale o domu Państwa Kufli (owszem miłe nazwisko) coś powiem - chata świetna, Doti koniecznie powinnaś zajrzeć, jednak Pan Kufel ma swój własny pogląd na dzieje domu,( nie mennonicki, polski) - uwierzyliśmy mu, owszem, acha, jeszcze naopowiadał o mennonitach mnóstwo niepochlebnych brzydkości - ale potem znalazłam w necie że pan Kufel siedział w pace za podrabianie 20-złotowych banknotów (bowiem jest jako ja jestem ,,plastykiem" Buhaha.... Zatem czy wiarygodnym jest on ? :)
Swoją drogą chałupa w Trutnowych jest fenomenalna, i niewątpliwie warto obejrzeć, słowa Gospodarza traktować z przymrużeniem oka - polecam !!!
_________________
I'm bad, bad, badly bad Guzik !
 
Irek 
Irek Nowak


Dołączył: 11 Wrz 2008
Posty: 12
Wysłany: Sro Lis 12, 2008 8:40 pm   

Tutaj odnowiony dom podcieniowy we wsi Kolnik kolo Pszczolek.Tez sluzy jako Instutucja charytatywna.Rok budowy szacowany na 18 wiek.

obraz 335.jpg
Plik ściągnięto 15221 raz(y) 57,23 KB

obraz 340.jpg
Plik ściągnięto 15221 raz(y) 73,96 KB

_________________

 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk