Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Tajemniczy pianin Frysi
Autor Wiadomość
pawel.45 
z komódeczki

Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 781
Wysłany: Sob Lut 02, 2008 1:58 am   

Śledząc przebieg dyskusji doszedłem do wniosku, że profesjonalista nie może(nie powinien)
kolekcjonowac przedmiotów związanych ze swym zawodem czy uprawianą działalnością.
Bo jeśli listonosz przemyśli sprawę, to powinien kolekcję znaczków wylizac i okleic nimi koperty, albo widokówki - do tego służą. Szermierz poszczerbi kolekcję pięknie utrzymanej zabytkowej białej broni - bo jej przeznaczenie jest takie! 8O . Nie. Zagalopowałem się jednak :hihi:
Dodam jednak: chwała tym, co przywracają - jesli nie do pełnej sprawności użytkowej - to
chociaż do dawnego wyglądu piękne, lecz zniszczone wytwory dawnych mistrzów.
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez pawel.45 Sob Lut 02, 2008 2:12 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
Dostojny Wieśniak 


Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 3888
Wysłany: Sob Lut 02, 2008 2:08 am   

Cytat:
Śledząc przebieg dyskusji doszedłem do wniosku, że profesjonalista nie może(nie powinien)
kolekcjonowac przedmiotów związanych ze swym zawodem czy uprawianą działalnością.


:== :== :== Dobre!
_________________
Poldergeist
 
seestrasse 
Zesztrasia z Szafy


Dołączyła: 13 Kwi 2004
Posty: 6586
Wysłany: Sob Lut 02, 2008 2:49 am   

pawel.45 napisał/a:
Śledząc przebieg dyskusji doszedłem do wniosku, że profesjonalista nie może(nie powinien) kolekcjonowac przedmiotów związanych ze swym zawodem czy uprawianą działalnością

a ja, że gdy do grona hobbystów dołączają profesjonaliści, ci pierwsi często twierdzą, że ci drudzy nie powinni się wtrącać :wink:

Cytat:
Dodam jednak: chwała tym, co przywracają - jesli nie do pełnej sprawności użytkowej - to chociaż do dawnego wyglądu piękne, lecz zniszczone wytwory dawnych mistrzów

nie chcę atrap. piękne to, ale puste w środku. tyle tylko, by popatrzeć. bibelota postawić.

Frysia, noż qrczę! bierz się aby szybko do tego remontu wnętrza :D dołożę Ci stówę, może jeden klawisz (może być czarny, by się o handel kością słonia nie potykać) będzie nosić me imię :wink:
 
Dostojny Wieśniak 


Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 3888
Wysłany: Sob Lut 02, 2008 4:37 am   

Cytat:
nie chcę atrap. piękne to, ale puste w środku. tyle tylko, by popatrzeć. bibelota postawić.

Frysia, noż qrczę! bierz się aby szybko do tego remontu wnętrza dołożę Ci stówę, może jeden klawisz (może być czarny, by się o handel kością słonia nie potykać) będzie nosić me imię


Seestrasiu! Twoje posty w tym wątku są jak stare wino... Nałgałem, nie spadłem i podglądam bezwstydnie problemy miasta. Podejmę się chętnie wydrapania imienia.
_________________
Poldergeist
 
parker 


Dołączyła: 08 Wrz 2004
Posty: 4927
Wysłany: Sob Lut 02, 2008 7:33 am   

seestrasse napisał/a:

a ja, że gdy do grona hobbystów dołączają profesjonaliści, ci pierwsi często twierdzą, że ci drudzy nie powinni się wtrącać :wink:


Bingo :hihi:
Ale czy to Cię jeszcze dziwi? Przecież żyjemy w państwie, gdzie każdy wie lepiej od lekarza, jak należy leczyć, lepiej od architekta, jak należy projektować, ustanawianiem prawa zajmują się często rolnicy... długo by wymieniać.
 
gargoyle dfl 
Mottlauspucker


Dołączyła: 11 Kwi 2005
Posty: 926
Wysłany: Sob Lut 02, 2008 8:06 am   

Wielka Orkiestra Frysiowej Pomocy!!!
_________________
"...robala co mnie zzera wciaz zalewam sam..."
 
 
Dostojny Wieśniak 


Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 3888
Wysłany: Sob Lut 02, 2008 1:18 pm   

Cytat:
Bingo
Ale czy to Cię jeszcze dziwi? Przecież żyjemy w państwie, gdzie każdy wie lepiej od lekarza, jak należy leczyć, lepiej od architekta, jak należy projektować, ustanawianiem prawa zajmują się często rolnicy... długo by wymieniać.


Długo to trwało ale w końcu doszliśmy do konstruktywnych wniosków. Lekarze do leczenia, architekci do desek, rolnicy do pługa, Frysia do remontu (pianina)!

Cytat:
Wielka Orkiestra Frysiowej Pomocy!!!


Do pierwszego koncertu a może i dłużej!
_________________
Poldergeist
 
ruda 
Mierzeja


Dołączyła: 24 Cze 2007
Posty: 1792
Wysłany: Sob Lut 02, 2008 1:54 pm   

Cytat:
Długo to trwało ale w końcu doszliśmy do konstruktywnych wniosków. Lekarze do leczenia, architekci do desek, rolnicy do pługa, Frysia do remontu (pianina


Mimo wszystko społeczna szkodliwość czynu :P w przypadku architektonicznego koszmarka jest dużo większa niż w przypadku dysharmonii pianina. Pozdrawiam sąsiadów Frysi! :co_jest:
 
 
parker 


Dołączyła: 08 Wrz 2004
Posty: 4927
Wysłany: Sob Lut 02, 2008 2:50 pm   

Dostojny Wieśniak napisał/a:

Długo to trwało ale w końcu doszliśmy do konstruktywnych wniosków. Lekarze do leczenia, architekci do desek, rolnicy do pługa, Frysia do remontu (pianina)!


Sądząc po doborze artefaktów, brakuje jeszcze tylko Króla Ćwieczka do rządzenia...
:hihi:
 
feyg 


Dołączył: 23 Kwi 2007
Posty: 1166
Wysłany: Sob Lut 02, 2008 3:15 pm   

Post: Pon Paź 08, 2007 2:24 pm
fritzek napisał/a:
10 miesięcy była robiona skrzynia. Bebechy będą robione w przyszłym roku przez Marka Wasielewskiego. Po remoncie sama będziesz mogła ocenić jego brzmienie.

Dajmy trochę czasu dla Frysi i Pana Marka PLIIIIIZ :wink:
_________________
Pozdrowienia z Małego Kacka
 
seestrasse 
Zesztrasia z Szafy


Dołączyła: 13 Kwi 2004
Posty: 6586
Wysłany: Sob Lut 02, 2008 3:16 pm   

toteż daję czas :D i stówę aby proces naprawczy uległ radykalnemu przyspieszeniu :wink:
 
feyg 


Dołączył: 23 Kwi 2007
Posty: 1166
Wysłany: Sob Lut 02, 2008 3:20 pm   

seestrasse napisał/a:
toteż daję czas :D i stówę aby proces naprawczy uległ radykalnemu przyspieszeniu :wink:

A czarny klawisz? :hiihihi:
_________________
Pozdrowienia z Małego Kacka
 
villaoliva 
Olivaer


Dołączył: 23 Wrz 2004
Posty: 3300
Wysłany: Sob Lut 02, 2008 3:22 pm   

Jakoś myślę, że 100 radykalnie nic nie przyspieszy.
Chyba, że miejscówkę do Warszawy w ekspresie :hihi:
_________________
Ponury Zwracacz Uwagi na Wykraczających Poza Ramy


www.staraoliwa.pl
 
parker 


Dołączyła: 08 Wrz 2004
Posty: 4927
Wysłany: Sob Lut 02, 2008 5:30 pm   

Jeżeli komuś się wydaje, że rozwiązanie opisane przez Rycha40 tutaj zadowoli jakiegokolwiek muzyka... to jest w wielkim błędzie.
Czekam na dalszy rozwój procesu renowacji, który mam nadzieję nastąpi. Może trochę trudniej będzie się tym dźwiękiem chwalić na forum niż zdjęciami mebla, ale będzie wiadomo, że instrument został przywrócony do życia.
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Sob Lut 02, 2008 5:54 pm   

Ja tak nie bardzo w temacie i nie wiem, jak są opisane klawisze w pianinie ale jakby tak spróbować Ctrl+Alt+Del i zresetować to pianino... Może pomoże :hmmm:
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk