Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Kościoły w Borętach.
Autor Wiadomość
Dostojny Wieśniak 


Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 3885
Wysłany: Pią Gru 21, 2012 11:28 pm   

Nie chciałbym Ci psuć nastroju przed Świętami. :wink: Jednak były to inne, jak piszesz, wspólnoty i inne parafie. Choć w tym samym miejscu. :P
_________________
Poldergeist
 
Wiercipietek 


Dołączył: 03 Lut 2010
Posty: 575
Wysłany: Sob Lut 16, 2013 5:54 pm   

Czy Dostojny mógłby się podzielić jakąś fotką belki podwalinowej pod ścianą południową (archiwalną, z czasów okołoremontowych)? Tudzież innych efektownych destruktów konstrukcji? Uprzejmie pilzz.
 
Dostojny Wieśniak 


Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 3885
Wysłany: Nie Lut 17, 2013 1:46 am   

A proszę bardzo.
Stan drewnianych elementów konstrukcyjnych i samych ścian ryglowych w Borętach, to tragedia. To co dzisiaj sfocisz, nie będzie się jakoś bardzo różnić od stanu sprzed trzech lat. Mówisz, że się jakoś tam znasz... Mam nadzieję, że wiesz w co wchodzisz. :wink:

78.jpg
Plik ściągnięto 16454 raz(y) 104,84 KB

_________________
Poldergeist
 
Wojtas 

Dołączył: 17 Lut 2013
Posty: 7
Wysłany: Nie Lut 17, 2013 10:52 pm   

Witam wszystkich forumowiczów. Znam ten kościół i wiele innych świątyń żuławskich, z racji spędzenia swojego dotychczasowego życia na tym terenie. Padło stwierdzenie że marny stan obiektów sakralnych to wina gospodarza słabego. Może i tak, ale czy my jakby współgospodarze tych świątyń nie powinniśmy dokładać starań aby zachować je jak najdłużej w nienagannym stanie?
 
Dostojny Wieśniak 


Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 3885
Wysłany: Pon Lut 18, 2013 12:32 am   

Wojtas napisał/a:
Padło stwierdzenie że marny stan obiektów sakralnych to wina gospodarza słabego. Może i tak, ale czy my jakby współgospodarze tych świątyń nie powinniśmy dokładać starań aby zachować je jak najdłużej w nienagannym stanie?
Witaj Wojtasie. :) :arrow: Kliknij sobie. :wink: Chyba każdy kto chce, może pomóc. W nienagannym stanie nie da się niczego zachować, co nie wyklucza starań w tym kierunku. A stan obiektu to nie tyle wina gospodarza, co wyzwanie dla niego. I jak mawiają - krzyż pański. :roll:
_________________
Poldergeist
 
Wiercipietek 


Dołączył: 03 Lut 2010
Posty: 575
Wysłany: Pon Lut 18, 2013 5:53 pm   

Postępująca massssakra. Porównując do fotek nr 24 i 36, parę szczapek ubyło. Byłem tam w piątek, ale po ciemnicy i tylko trochę paluchem podłubałem. Z tego, co kiedyś było drewnem, nawet robaki nie będą miały uciechy.

Ja jestem od obrazków - niech się inne człowieki głowią, jakiej to wymaga inetrwencji. Ale wygląda na to, że temat ścian wypłynie w tym sezonie.
Akurat mam też na tapecie inna rozpadówę : stary most kolejowy w Bytowie.
 
ruda 
Mierzeja


Dołączyła: 24 Cze 2007
Posty: 1792
Wysłany: Wto Lut 19, 2013 6:52 pm   

Wiercipietek napisał/a:
Ale wygląda na to, że temat ścian wypłynie w tym sezonie.

Będzie remont :== ?
_________________
„Chamstwu w życiu należy się przeciwstawiać siłom i godnościom osobistom”.
 
 
Wiercipietek 


Dołączył: 03 Lut 2010
Posty: 575
Wysłany: Sro Lut 20, 2013 9:55 pm   

Proszę nie nadinterpretowywać moich słów. "Wypłynie" to daleko od "będzie".
 
Dostojny Wieśniak 


Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 3885
Wysłany: Sro Lut 20, 2013 11:53 pm   

Wyżej to pytanie, nie interpretacja. :wink:
Wiercipietek napisał/a:
Proszę nie nadinterpretowywać moich słów. "Wypłynie" to daleko od "będzie".
To ja nieśmiało poproszę o autorską interpretację terminu "wypłynie". Na czym to ma polegać?
Bo wiesz albo nie wiesz, z tym wypływaniem w Borętach to się cuda wianki działy. A może ciągle się dzieją? :???:
_________________
Poldergeist
 
Wiercipietek 


Dołączył: 03 Lut 2010
Posty: 575
Wysłany: Czw Lut 21, 2013 1:55 pm   

Wypłynie = gadanie + kilka ruchów + zapowiadana kupa ruchów o nieznanym prawdopodobieństwie zaistnienia.
Skoro ani Nibiru, ani ostatnia asteroida nie trafiły w Ziemię i kręci się ona po staremu, nie ma powodu spodziewać sie rewolucji w temacie "cuda-wianki w Borętach". Ale... może ...
Na razie mam przgotować inwentaryzację, z tego będzie program prac konserwatorskich. To pewne. Potem powinien być projekt, wnioski tralalala ....
 
Dostojny Wieśniak 


Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 3885
Wysłany: Czw Lut 21, 2013 6:51 pm   

Ale to wszystko już było całkiem niedawno. 8)) Do ścian robione były co najmniej dwa podejścia. Ostatnie bodaj w 2010 roku.
Powodzenia życzymy. :ok:
_________________
Poldergeist
 
ruda 
Mierzeja


Dołączyła: 24 Cze 2007
Posty: 1792
Wysłany: Pią Lut 22, 2013 8:26 am   

Wiercipietek napisał/a:
mógłby się podzielić jakąś fotką belki podwalinowej pod ścianą południową (archiwalną, z czasów okołoremontowych)? Tudzież innych efektownych destruktów konstrukcji? Uprzejmie pilzz.


Zajrzyj do dokumentacji ścian i stolarki przygotowanej w 2010 roku. Będziesz miał materiał porównawczy. :zgooda:
_________________
„Chamstwu w życiu należy się przeciwstawiać siłom i godnościom osobistom”.
 
 
Wiercipietek 


Dołączył: 03 Lut 2010
Posty: 575
Wysłany: Pią Lut 22, 2013 10:07 am   

2010? To wczoraj było....
Niby jestem tylko od roboty (spadanie z wieży, tarzanie się postrychu itp), ale żeby nie okazało się, że nikt mi nie zapłaci za niepotrzebną, zdublowaną pracę :evil:
 
Dostojny Wieśniak 


Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 3885
Wysłany: Pią Lut 22, 2013 11:12 am   

Wiercipietek napisał/a:
Niby jestem tylko od roboty (spadanie z wieży, tarzanie się postrychu itp), ale żeby nie okazało się, że nikt mi nie zapłaci za niepotrzebną, zdublowaną pracę :evil:
Psia dola, co? :mrgreen:
_________________
Poldergeist
 
ruda 
Mierzeja


Dołączyła: 24 Cze 2007
Posty: 1792
Wysłany: Pią Lut 22, 2013 11:53 am   

Poprzednia dokumentacja została wykonana na zlecenie ks. proboszcza Zielińskiego, czyli przedwczoraj :hihi:
_________________
„Chamstwu w życiu należy się przeciwstawiać siłom i godnościom osobistom”.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk