Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Wróblewo
Autor Wiadomość
ruda 
Mierzeja


Dołączyła: 24 Cze 2007
Posty: 1792
Wysłany: Pią Lut 19, 2010 10:02 am   

Bardzo fajnie Forum pruszczańskie rozwija się :== . A Wróblewo fakt, ciekawie opisane.
_________________
„Chamstwu w życiu należy się przeciwstawiać siłom i godnościom osobistom”.
 
 
groszek 


Dołączyła: 15 Lis 2007
Posty: 995
Wysłany: Pią Lut 19, 2010 11:35 am   

Dandola,jeśli posiadasz wymienione przez Ciebie fotki to proszę wrzuć je tutaj,bo i tu może się temat Wróblewa rozwijać. Zakon be?(auto cenzura coby nie narażać moderatora na stres) :mrug: Przecież wiadomo ze to wroga propaganda...której należy się przeciwstawiać godnością osobistą i wiedzą :karate: :bejsbol: .Mam nadzieję otworzyć wątek dotyczący pozytywnego wpływu Zakonu na gospodarkę Zuław i liczę na pomoc zwłaszcza Kasi :mrgreen: .
_________________
mały kot na wielkiej drodze...
 
dandola 

Dołączył: 30 Paź 2009
Posty: 1092
Wysłany: Pią Lut 19, 2010 8:48 pm   

Wszystko jest i jeszcze będzie na www.starypruszcz.pl
 
 
danziger 
Korytarzanin


Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 4638
Wysłany: Sob Lut 20, 2010 12:55 am   

Nie każdy ma czas i ochotę śledzić kilka, czy kilkanaście for jednocześnie.
Dlatego to, że jakiś temat poruszono na innym forum, nie jest przeszkodą do pisania o nim również u nas. Wręcz przeciwnie - dobrze jest wklejać u nas wszelkie zdjęcia, czy informacje związane z tematyką FDG.
_________________
da, da, da...
 
 
Dostojny Wieśniak 


Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 3885
Wysłany: Sob Lut 20, 2010 3:01 am   

danziger napisał/a:
Nie każdy ma czas i ochotę śledzić kilka, czy kilkanaście for jednocześnie.

Jasne że tak. Tylko po co dublować temat bardzo dobrze rozpracowany u sąsiadów? Moim zdaniem link w zupełności wystarczy. Powtórzę się – nasze pasje to nie wyścigi. Początkowe posty Groszka zabrzmiały jak deprecjonowanie ciężkiej pracy Dandoli na sąsiednim forum. :II
Jeżeli są ludzie, którzy chcą i mogą pisać o przeszłości, nawet na sąsiednich forach, to nie zmuszajmy ich do kopiowania postów tutaj. Miło jest, że chce Im się gościć u nas. No qrcze, to nie są zawody. No co my orły zwisłe? ( dla nie zorientowanych -> orzeł zWisły :wink: ).
_________________
Poldergeist
 
danziger 
Korytarzanin


Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 4638
Wysłany: Sob Lut 20, 2010 1:42 pm   

Dostojny Wieśniak napisał/a:
Tylko po co dublować temat bardzo dobrze rozpracowany u sąsiadów?

Po co - to już mniej więcej napisałem w poprzednim poście, ale mogę wymienić jeszcze inne powody - otóż po pierwsze skład osobowy różnych for jest różny. A to wiąże się nie tylko z wygodnictwem moim, czy innych userów, którzy siedzą tylko (czy głównie) na FDG, ale tez i z tym, że np. u nas może ktoś podać informacje, jakich nikt na konkurencyjnym forum by nie podał (i vice versa). Po drugie - nasze forum istnieje już bardzo długo, na standardy internetowe jest wręcz matuzalemem :wink: Natomiast inne fora mogą się pojawiać i... znikać. Kto nam zaręczy, że świetnie opracowany gdzieś tam temat nagle nie wyparuje?

Dostojny Wieśniak napisał/a:
Powtórzę się – nasze pasje to nie wyścigi. Początkowe posty Groszka zabrzmiały jak deprecjonowanie ciężkiej pracy Dandoli na sąsiednim forum. :II

Nie wiem, ja tam żadnych podtekstów w poście Groszka nie wyczułem, no ale ja na Starym Pruszczu nie jestem zarejestrowany i pewnie nigdy nie będę - czas jest ograniczony, wszystkich for się nie odwiedzi, trzeba wybierać.

Dostojny Wieśniak napisał/a:
Jeżeli są ludzie, którzy chcą i mogą pisać o przeszłości, nawet na sąsiednich forach, to nie zmuszajmy ich do kopiowania postów tutaj.

Absolutnie o to nie chodziło - w takich przypadkach, jak sam pisałeś:
Dostojny Wieśniak napisał/a:
Moim zdaniem link w zupełności wystarczy.

Choć jeśli wątek będzie ciekawy i sensowny, to nie widzę przeszkód, by ktoś otworzył taki sam temat u nas, jak i u "konkurencji".

Natomiast zdecydowanie jestem przeciwny postom typu "po co zaczynasz ten temat, na forum x jest on już dobrze rozwinięty przez kogoś innego". W przypadku, gdy widzimy, że ktoś "wyważa otwarte drzwi" dobrze jest podać linka do dobrze opracowanego tematu (ale nie ogólnego linka do innego forum jak w tym przypadku zrobił Dandola :dziadek: ), niemniej podanie owego linka nie powinno zamykać dyskusji u nas.
Jeśli ktoś chce o czymś pisać właśnie u nas, to niech pisze. I niech nikt mu ust nie zamyka tekstami, że gdzieś tam ktoś inny już o tym pisał. Na tej zasadzie o połowie tematów nie powinno się pisać, bo gdzieś ktoś już kiedyś je poruszył.
:szabelka:
_________________
da, da, da...
 
 
dandola 

Dołączył: 30 Paź 2009
Posty: 1092
Wysłany: Sob Lut 20, 2010 5:23 pm   

Ogólny link owszem, ale jest jeszcze opcja Szukaj (w domyśle Wróblewo). Nie mogłem podać konkretnego linka ze względu na porządki na forum. Kto wie, czy on się nie zmieni i po co wprowadzać w błąd.
 
 
Grażyna M.L 
Sapere aude


Dołączyła: 13 Sty 2010
Posty: 77
Wysłany: Sob Lut 20, 2010 7:25 pm   

To nie jest informacja dotycząca dokładnie tematu Wróblewo, ale nie doszukałam się tutaj konkretnego wątku dotyczącego Pruszcza. Wiem, że istnieje strona poświęcona staremu Pruszczowi, ale nie jestem tam zalogowana.
Natrafiłam na ciekawą stronę DANZIG PRAUST, DANZIGER HOEHE... konkretnie na bardzo ciekawe wspomnienia nieżyjącej już mieszkanki Pruszcza pani Magdy Bils-Trojahn. Polecam ją tym, którzy znają niemiecki. Pani Trojahn relacjonuje wydarzenia z okresu rozpoczęcia wojny, a pózniej z ostatnich miesięcy jej trwania. Ta relacja, mimo że subiektywna z punktu widzenia młodej dziewczyny jaką wtedy była, nie jest nacechowana nienawiścią, wręcz przeciwnie, to raczej spokojna, wyważona relacja.
Dla zainteresowanych link:
http://www.katins.com/pra...t_trojahn_2.asp
 
groszek 


Dołączyła: 15 Lis 2007
Posty: 995
Wysłany: Sob Lut 20, 2010 10:50 pm   

Dzięki Danzi... ja z przyczyn ode mnie nie zależnych nie zawsze mogę siedzieć na necie i "mykac" po forach.Do miana orła,sokoła a nawet bażanta nie pretenduję co najwyżej kokoszy co z braku wiedzy,materiałów,sprzętu nic sensownego na forum nie wnosi tylko kogel-mogel kręci... chciałam otworzyć nowy temat bo wydał się ciekawy...o moim ulubionym Zakonie chciałam napisać ale jako amator zapewne nic konstruktywnego nie napiszę a zawsze jakiś oblatany user p...... parę linków i wyjdę na... .P. S. Dandola nic osobistego do Ciebie tak więc nie stresuj się a i de...coś tam tfu też nie było moim zamierzeniem
_________________
mały kot na wielkiej drodze...
 
dandola 

Dołączył: 30 Paź 2009
Posty: 1092
Wysłany: Nie Lut 21, 2010 8:56 pm   

Raczej bym bardzo ostrożnie podchodził do materiałów zawartej na wzmiankowej przez Grażynę stronie, która redagowana jest przez potomka dawnego pruszczanina nie urodzonego nawet w Pruszczu. Większość wspomnień i informacji zawiera, jak się wielokrotnie przekonaliśmy znaczne błędy i nieścisłości. Ponadto są tam bardzo restrykcyjne prawa autorskie.
 
 
Dostojny Wieśniak 


Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 3885
Wysłany: Pon Lut 22, 2010 1:39 am   

danziger napisał/a:
Natomiast zdecydowanie jestem przeciwny postom typu "po co zaczynasz ten temat, na forum x jest on już dobrze rozwinięty przez kogoś innego". W przypadku, gdy widzimy, że ktoś "wyważa otwarte drzwi" dobrze jest podać linka do dobrze opracowanego tematu (ale nie ogólnego linka do innego forum jak w tym przypadku zrobił Dandola :dziadek: ), niemniej podanie owego linka nie powinno zamykać dyskusji u nas.
Jeśli ktoś chce o czymś pisać właśnie u nas, to niech pisze. I niech nikt mu ust nie zamyka tekstami, że gdzieś tam ktoś inny już o tym pisał. Na tej zasadzie o połowie tematów nie powinno się pisać, bo gdzieś ktoś już kiedyś je poruszył.
:szabelka:

Zmieniłem zdanie, skomentuję to jednak. -
- Żyłem w przekonaniu, że żabką (z uwzględnieniem tej rządzącej) pływa się na płytszych wodach. :jezyk:
P.S. Cała reszta to nie konkurencja, to wartościowe uzupełnienie naszego forum. :dziadek: Porzućmy żabią perspektywę. :wink:
_________________
Poldergeist
 
ruda 
Mierzeja


Dołączyła: 24 Cze 2007
Posty: 1792
Wysłany: Pon Lut 22, 2010 9:51 am   

Wątki mogą się powtarzać - zawsze może ktoś coś ma nowego, będą się różnić i uzupełniać.
I chyba przedmiotem sporu jest kopiowanie treści postów wątków - to nie ma sensu. Wystarczy podać linka. A dyskusja na temat wartości tych postów, ewentualnych nieścisłości to jak najbardziej właściwa rzecz, o ile jest podparta rzeczowymi argumentami. :zgooda:
_________________
„Chamstwu w życiu należy się przeciwstawiać siłom i godnościom osobistom”.
 
 
danziger 
Korytarzanin


Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 4638
Wysłany: Pon Lut 22, 2010 5:52 pm   

Dostojny Wieśniak napisał/a:
Zmieniłem zdanie, skomentuję to jednak. -
- Żyłem w przekonaniu, że żabką (z uwzględnieniem tej rządzącej) pływa się na płytszych wodach. :jezyk:
P.S. Cała reszta to nie konkurencja, to wartościowe uzupełnienie naszego forum. :dziadek: Porzućmy żabią perspektywę. :wink:

Niestety, nie zrozumieliśmy się. Ale dalszy ciąg tej dyskusji to już nie tutaj.
_________________
da, da, da...
 
 
ruda 
Mierzeja


Dołączyła: 24 Cze 2007
Posty: 1792
Wysłany: Pon Lut 22, 2010 8:45 pm   

O wschodzie słońca, na polance.... :hihi: A sekundanci już wybrani?
_________________
„Chamstwu w życiu należy się przeciwstawiać siłom i godnościom osobistom”.
 
 
Dostojny Wieśniak 


Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 3885
Wysłany: Sro Wrz 15, 2010 12:11 am   

Tutaj trochę o Wróblewie Na jednym z budynków zachowała się nawet kolorowa tabliczka. Wspomniana przez AnWe "wróblówka" tak wygląda:

10.09.07 A 087.jpg
Plik ściągnięto 13397 raz(y) 43,61 KB

10.09.07 A 090.jpg
Plik ściągnięto 13397 raz(y) 32,38 KB

10.09.07 A 107.jpg
Plik ściągnięto 13397 raz(y) 40,95 KB

10.09.07 A 109.jpg
Plik ściągnięto 13397 raz(y) 78,28 KB

_________________
Poldergeist
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk