Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Gdyński Rajd Historyczny 11-12.08.2012 r.
Autor Wiadomość
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Wto Lip 31, 2012 1:05 pm   Gdyński Rajd Historyczny 11-12.08.2012 r.

11-12 sierpnia zapraszam miłośników klasycznej motoryzacji, historii i architektury na Gdyński Rajd Historyczny
Szczegóły i zapisy na http://touringklub.pl/?page_id=1021
Patronat trojmiasto.pl http://moto.trojmiasto.pl...-imp303693.html

Sobotni rajd turystyczny z zadaniami na trasie jest otwarty dla wszystkich i nieodpłatny, start o 10.00 przed Akwarium Gdyńskim, gorąco zapraszam. Ponad 50 km po Gdyni, od Oksywia po Kolibki, zwiedzanie 2 wystaw, będą zagadki historyczne związane ze starymi pocztówkami i mapami.
Zapraszamy również na komentowany przez architekta lub przewodnika rejs po porcie o godz. 18 w wyjątkowej cenie 10 zł.

Polecam wyjątkowe filmowe zaproszenie:
http://www.youtube.com/watch?v=x5EdfivOcrE
https://vimeo.com/46675717 (lepsza jakość)

PROGRAM
Dzień I sobota 11.08.2012 r.

1. 10.00-15.00 Rajd turystyczny - Jazda na orientację i konkurs wiedzy (itinerer szlakiem historyczno/architektonicznym – zagadki dotyczące historii Gdyni i architektury modernistycznej z wykorzystaniem archiwalnych fotografii i map, zwiedzanie Gdyńskiego Muzeum Motoryzacji)
2. 15.00-18.00 Konkurs elegancji na placu przy Akwarium Gdyńskim, al. Jana Pawła II 1 prezentacja aut oraz ich właścicieli komentowana przez prowadzącego, równocześnie przerwa obiadowa
3. 18.00-19.00 Rejs statkiem po porcie z przewodnikiem / architektem
4. 20.00-22.00 Wspólna kolacja
5. 22.00 Dla chętnych -Nocne krążenie po mieście z opuszczonymi szybami

Dzień II niedziela 12.08.2012 r.
1. 10.00-15.00 Jazda sprawnościowa na ul. Polskiej, slalom, wyścig z szykanami
2. 10.00 -15.00 Jazda sprawnościowa na parkingu przy ul. Chrzanowskiego manewry na placu; czasowo pokrywa się z jazdą sprawnościową na sąsiedniej ul. Polskiej
3. 15.00-17.00 Spacer szlakiem modernizmu
4. 17.00-18.00 Zakończenie imprezy w Dworcu Morskim


materiały prasowe:

Gdyński Rajd Historyczny

Po udanym Pościgu za balonem w Chmielnie stowarzyszenie Polski Touring Klub nie zasypia gruszek w popiele. Na 11 i 12 sierpnia przygotowywany jest Gdyński Rajd Historyczny, impreza mocno osadzona w realiach historycznych i architektonicznych Gdyni.

Stowarzyszenie organizujące ten rajd za punkt honoru wzięło sobie przywracanie tradycji polskiego automobilizmu oraz ukazywanie piękna i wyjątkowości swego miasta. Stąd przygotowywana specjalnie mosiężna, malowana plakieta, wykorzystanie przestrzeni miejskich odnoszących się do historii Gdyni i trasa rajdu turystycznego pokazująca rozwój miasta od wioski rybackiej po perłę modernizmu. Uczestnicy będą się ścigali wśród zabytkowych magazynów, a rozdanie nagród odbędzie się w budynku Dworca Morskiego o symbolicznym adresie Polska 1. W planach jest rejs statkiem po porcie i spacer szlakiem modernizmu z przewodnikiem i architektem. Organizatorzy mają jednak świadomość, że żyją w czasie facebooka oraz youtuba i wyprodukowali filmowe zaproszenie na imprezę z Ferrari Daytona pędzącym po portowych nabrzeżach w roli głównej. Film będzie można zobaczyć na stronie internetowej klubu.

Partnerami organizacyjnymi jest szereg gdyńskich przedsiębiorstw i instytucji, w tym Automobilklub Morski i Gdyńskie Muzeum Motoryzacji. Głównym sponsorem jest Auto-Mobil sp. z o.o., dealer Fiata i Alfy Romeo z salonami w Gdyni i Wejherowie, który zapewni ciągłą asystę lawety i mechaników.

Przewidziane są dwie klasyfikacje w kategoriach youngtimer do roku 1997 włącznie oraz classic do roku 1987 włącznie. Organizatorzy, po wcześniejszym uzgodnieniu, biorą pod uwagę możliwość dopuszczenia do udziału w imprezie innych ciekawych i zachowanych w oryginalnym stanie samochodów. Szczególnie mile widziane będą włoskie samochody i skutery. Pierwszego dnia o 10.00 z parkingu przed Akwarium Gdyńskim wystartuje rajd turystyczny z itinererem śladem atrakcji historycznych i architektonicznych Gdyni, czyli rodzaj gry miejskiej dla zmotoryzowanych. W tej zabawie, choć poza konkursem, będzie mógł wziąć udział każdy.

Dla widzów największą atrakcją pierwszego dnia imprezy będzie konkurs elegancji o puchar Prezydenta Gdyni, który rozpocznie się o godzinie 15.00 na parkingu przed Akwarium Gdyńskim, gdzie zobaczyć będzie można zabytkowe Mercedesy, Citroeny, Jaguary, Mini Morrisy, Alfy Romeo, ale też wartą około miliona złotych legendę rajdów z lat 70. - Lancię Stratos. Drugiego dnia te samochody będzie można zobaczyć w akcji podczas wyścigów i jazd sprawnościowych na zamkniętym fragmencie ul. Polskiej i na pobliskim parkingu przy ul. Chrzanowskiego. 11 sierpnia na parkingu przed Akwarium Gdyńskim osobom nie zainteresowanym klasyczną motoryzacją od rana do wieczora atrakcje zapewnią Adventure Park ze ścianką wspinaczkową oraz Fundacja Darka Michalczewskiego "Równe szanse", która zorganizuje zajęcia sportowe i zabawy dla najmłodszych.
Zapisy i szczegółowe informacje na http://www.touringklub.pl

grh_842.jpg
Plik ściągnięto 11908 raz(y) 175,43 KB

 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Wto Lip 31, 2012 1:12 pm   

Przy okazji polecam temat Wyścigi samochodowe - Gdańsk i okolice oraz Polski Touring Klub
 
princessita 

Dołączyła: 27 Lis 2005
Posty: 441
Wysłany: Wto Lip 31, 2012 2:38 pm   

Eh, szkoda ze tylko dla tych z samochodami ... jak byloby mozna chetnie na wycieczke statkiem, z przewodnikiem i na elegencje sie bym wybrala ale czy mozna? Ja nie mam samochodu.
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Wto Lip 31, 2012 4:58 pm   

Konkurs elegancji będzie dla widzów całkowicie otwarty (to konkurs elegancji samochodów, wyjaśnię na wszelki wypadek, liczy się oryginalność, stan zachowania, wyjątkowość modelu itp.)

Rejs statkiem - zapraszam. Płacimy za bilety 10 zł i tyle będzie Cię to kosztowało. Potrzebna mi tylko 100% deklaracja, a najlepiej przelew, bo muszę wiedzieć, czy mamy odpowiednio liczną grupę. Godzina się może jeszcze zmienić, w każdym razie będzie to ok 16-18.
 
Ampersand 
Łukasz

Dołączył: 19 Sty 2012
Posty: 85
Wysłany: Wto Lip 31, 2012 8:55 pm   Re: Gdyński Rajd Historyczny 11-12.08.2012 r.

Mikołaj napisał/a:
Sobotni rajd turystyczny z zadaniami na trasie jest otwarty dla wszystkich i nieodpłatny
Czyli że trzeba czy nie trzeba się zapisywać, a tylko wystarczy wydrukować ten intymeter z internetu i sobie potem śmigać incognito wśród old- i youngtimerów?
Mikołaj napisał/a:
Potrzebna mi tylko 100% deklaracja, a najlepiej przelew
Czy to będzie statek typu OLT Express?
princessita napisał/a:
sie bym wybrala ale czy mozna? Ja nie mam samochodu.
To ja zapraszam bo dysponuję wolnym miejscem w aucie ( a jak w końcu posprzątam z tyłu to nawet trzema) (niestety nie jest to ani old- ani youngtimer, więc nie wiem czy będę mógł wziąć udział dopóki P.T. prezes się nie wyklaruje w kwestii powyższej) (ale mogę zrobić ten przelew raz kozie śmierć), zapraszam zarówno old- i youngtimerki (pw)
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Czw Sie 02, 2012 1:23 am   

Nie nie, itinerera przed imprezą nigdzie nie udostępnię. Trzeba przyjechać powiedzmy o 9.30 na tzw szpanerplac czyli parking przed Akwarium Gdyńskim i się zapisać. Start o 10.
Po imprezie mogę udostępnić, czemu nie.

Ampersand napisał/a:
OLT Express?

Tak, 10 zł to rejs do portu, za powrót kasujemy 100. :lol:
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Czw Sie 02, 2012 11:55 pm   

princessita napisał/a:
Ja nie mam samochodu.

mam kolegę, który szuka pilotki na rajd turystyczny, bez celów matrymonialnych
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Pon Sie 06, 2012 2:17 am   

...

plakat_04_800.jpg
Plik ściągnięto 9963 raz(y) 193,34 KB

 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Nie Cze 02, 2013 3:29 am   

Wstępnie zapowiadam kolejną edycję:

II Gdyński Rajd Historyczny / IX Edycja Turystycznego Pucharu Polski PZMot, 27-28 lipca 2013

Sobota 27 lipca 2013
10.00 Próby sprawnościowe – parking przy ul. Chrzanowskiego
12.00 Rajd turystyczny z itinererem – Gdynia i powiat kartuski

Niedziela 28 lipca 2013
10.00 Konkurs elegancji – parking przed Akwarium Gdyńskim
14.00 Design w motoryzacji – wykład Janusza Kaniewskiego i inne prezentacje – Centrum Designu Gdynia, Pomorski Park Naukowo-Technologiczny

probne_03_600.jpg
Plik ściągnięto 8291 raz(y) 142,26 KB

banner_02_fb.jpg
Plik ściągnięto 8291 raz(y) 130,1 KB

 
Colonel 

Dołączył: 25 Lip 2011
Posty: 184
Wysłany: Pią Cze 07, 2013 2:51 pm   

A moze nowy temat albo dostosowanie tytułu?
_________________
Polemika z durniem albo chamem jest bezcelowa, najpierw ściągnie cię na swój poziom, a potem pokona doświadczeniem.
Colonel

www.armator-i-skipper.pl
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Pią Cze 07, 2013 3:32 pm   

gdzie jest admin ja się pytam!
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk