Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Encyklopedia Gdańska
Autor Wiadomość
renekk 

Dołączył: 25 Lis 2006
Posty: 868
Wysłany: Czw Gru 13, 2012 5:14 pm   

Mikołaj napisał/a:
Propozycje internautów będą weryfikowane merytorycznie przez powołaną 24 listopada Ławę Encyklopedystów Gdańskich. W jej skład weszli dotychczasowi autorzy haseł.

To znaczy, że jak taki encyklopedysta popełnił wierutne bzdury, to będzie oceniał propozycje sprostowania?????
 
Hochstriess 
von Hochstriess

Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 834
Wysłany: Pią Gru 14, 2012 11:03 am   

No tak i wszystko będzie cacy :hiihihi:
 
Piotr A. 


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 113
Wysłany: Pią Gru 14, 2012 12:05 pm   Odpowiedź Fundacji

Kilka dni temu wysłałem kilka pytań do Fundacji - oto główna część odpowiedzi. »

cyt: "Szanowny Panie,


w nawiązaniu do otrzymanej korespondencji pragnę poinformować, że przygotowujemy się do uruchomienia wersji internetowej Encyklopedii Gdańska, errata do wydania papierowego będzie na stronie internetowej ; wydanie suplementu ma być wydane w przyszłości." Koniec cytatu.

Brzmi fajnie, ale jeżeli wystąpią problemy o których pisze Renekk, nie pozostanie nic innego jak "powieszenie w Internecie" własnej erraty i własnego suplementu. O ile wiem, to prawo tego nie zabrania. :D
_________________
There's life in the old dog yet ...
 
 
renekk 

Dołączył: 25 Lis 2006
Posty: 868
Wysłany: Pią Gru 14, 2012 4:01 pm   

Już towarzysz Wiesław mawiał, że najlepiej naprawić zegarek może tylko ten, kto go zepsuł :dziadek:
 
Piotr A. 


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 113
Wysłany: Pią Gru 14, 2012 4:47 pm   

renekk napisał/a:
Już towarzysz Wiesław mawiał, że najlepiej naprawić zegarek może tylko ten, kto go zepsuł :dziadek:


Tak, ale jemu chodziło o radzieckie zegarki. :D
_________________
There's life in the old dog yet ...
 
 
Piotr 
sopociak


Dołączył: 22 Paź 2004
Posty: 215
Wysłany: Pią Gru 14, 2012 6:30 pm   Re: Odpowiedź Fundacji

Piotr A. napisał/a:
Kilka dni temu wysłałem kilka pytań do Fundacji - oto główna część odpowiedzi. »


w nawiązaniu do otrzymanej korespondencji pragnę poinformować, że przygotowujemy się do uruchomienia wersji internetowej Encyklopedii Gdańska, errata do wydania papierowego będzie na stronie internetowej ; wydanie suplementu ma być wydane w przyszłości." Koniec cytatu.
:D

Do mnie nic nie odpisali. Fakt, że problem dotyczył braku informacji o Unimorze. Taka sobie fabryczka, gdzie w kwiecie jej wieku pracowało ponad pięć tysięcy ludzi...
P
Ostatnio zmieniony przez danziger Sro Gru 19, 2012 1:01 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
Zbych 
Wonneberger

Dołączył: 30 Lis 2011
Posty: 945
Wysłany: Sob Gru 29, 2012 3:00 pm   

Cytat:
w nawiązaniu do otrzymanej korespondencji pragnę poinformować, że przygotowujemy się do uruchomienia wersji internetowej Encyklopedii Gdańska

Już działa pod tym adresem.
_________________
Tanie nie może być dobre, drogie nie musi.
 
Zbych 
Wonneberger

Dołączył: 30 Lis 2011
Posty: 945
Wysłany: Sob Gru 29, 2012 4:04 pm   

Internetowa Encyklopedia Gdańska jest w trakcie tworzenia i można pogodzić się z mam nadzieję tymczasowym brakiem niektórych (delikatnie rzecz ujmując) haseł. Jednak, gdy do hasła jest dołączony obraz (miniatura), to okazuje się, że do jego obejrzenia trzeba się zalogować, a rejestracja jest niemożliwa. Być może to stan tymczasowy, ale drugą rzeczą jest to, czemu w ogóle ma służyć obowiązek logowania się czytelnika, no chyba, że dostęp do niektórych stron encyklopedii będzie płatny, bo jeśli nie to będzie to tylko wykazanie się znajomością php lub innego języka skryptowego pracującego na serwerze.
_________________
Tanie nie może być dobre, drogie nie musi.
 
slowik45 


Dołączył: 07 Cze 2009
Posty: 518
Wysłany: Sob Gru 29, 2012 5:56 pm   

No Qrrrr wiedziałem :głupi_ty: Budyń musi być :rzyg_1:
_________________
Wszystkie sztandary tak mocno już zostały splamione krwią i gównem, że najwyższy czas byłoby nie mieć żadnego. WOLNOŚĆ.
 
pumeks 
Mottlauspucker


Dołączył: 22 Paź 2003
Posty: 7686
Wysłany: Sob Gru 29, 2012 7:31 pm   

Ciekawe, że jest np. Krzysztof Skiba, a nie ma "Tymona" Tymańskiego. Dla ułatwienia, zgadnijcie: z kim Skiba chodził do klasy? :P
_________________
#MuremZaPolskimMundurem
 
EwkaW 


Dołączyła: 04 Wrz 2011
Posty: 589
Wysłany: Sob Gru 29, 2012 7:42 pm   

Oj, chyba z Maćkiem Kosycarzem, w podstawówce i w liceum też :tralalala:
 
EwkaW 


Dołączyła: 04 Wrz 2011
Posty: 589
Wysłany: Sob Gru 29, 2012 10:12 pm   

W księdze, o której ten wątek, znalazłam zastanawiającą ilustrację do hasła "Autobusy miejskie".
Chcę tu podkreślić, że obszerna część opisowa zawiera masę rzeczowych informacji, a obejmuje okres przed 1945 i po, aż do teraz. Jest to zresztą hasło opracowane przez pana Mirosława Glińskiego, to wszystko wyjaśnia.

Natomiast ilustracja pochodzi chyba z jakiegoś okazjonalnego zjazdu "ogórków" na Targu Węglowym, na którym dworca autobusowego, o ile wiem, nigdy nie było, a w latach 60-tych to nawet pamiętam.
Przypuszczam, że autor hasła nie miał wglądu w poczynania ilustratorów Encyklopedii. No i wyszło jak wyszło :hmmmm:

Kopia EncGda_s.52.jpg
Plik ściągnięto 10249 raz(y) 49,72 KB

 
slowik45 


Dołączył: 07 Cze 2009
Posty: 518
Wysłany: Sob Gru 29, 2012 11:35 pm   

A ja pamiętam przystanek niebieskiego autobusu przy fontannie koło teatru.
_________________
Wszystkie sztandary tak mocno już zostały splamione krwią i gównem, że najwyższy czas byłoby nie mieć żadnego. WOLNOŚĆ.
 
EwkaW 


Dołączyła: 04 Wrz 2011
Posty: 589
Wysłany: Nie Gru 30, 2012 12:46 am   

slowik45 napisał/a:
A ja pamiętam przystanek niebieskiego autobusu przy fontannie koło teatru.

Może i był gdzieś tam przystanek, choć przyznam, że nie pamiętam, a od 1963 roku jeździłam z Targu Węglowego na Politechnikę.
Niebieski, to jakby miał być PKS. Dworzec PKS był jednak z całą pewnością na Targu Siennym.
Z którego roku pamiętasz ten przystanek przy teatrze, Słowiku?
 
slowik45 


Dołączył: 07 Cze 2009
Posty: 518
Wysłany: Nie Gru 30, 2012 9:34 am   

No i tu jest problem, to jest taki przebłysk jaźni 3-5 letniego dziecka, więc jakiś 1965 - 67r. Pamiętam to bo mama zawsze pilnowała żebym nie wpadł do fontanny jak rozrabiałem w oczekiwaniu na busa ;).
_________________
Wszystkie sztandary tak mocno już zostały splamione krwią i gównem, że najwyższy czas byłoby nie mieć żadnego. WOLNOŚĆ.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk