Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
NOVA ACADEMIA
Autor Wiadomość
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Pon Cze 20, 2005 3:15 pm   

Państwo Profesorstwo proszeni są o zalogowanie się do administracji Akademii i przeczytanie wiadomości, która tam na Was czeka - należy kliknąć taką małą migającą kopertkę na czerwonym pasku u góry.
 
 
Marek Z 

Dołączył: 12 Sty 2004
Posty: 1753
Wysłany: Pon Cze 20, 2005 10:19 pm   

Mam już tam zajrzane. :-)
 
seestrasse 
Zesztrasia z Szafy


Dołączyła: 13 Kwi 2004
Posty: 6586
Wysłany: Pon Cze 20, 2005 10:51 pm   

a czy ja - profesor od katedry miniatur kolejowych - mogę wiedzieć, o co chodzi? :oops:
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Nie Cze 26, 2005 11:40 pm   

Uprzejmie informuję, że z przybył nam nowy wirtualny Profesor w osobie prof. Starego Szkota, który objął Instytut Internalizacji i aktualnie ostro pracuje nad wersją niemiecką Akademii. :==
 
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Pon Cze 27, 2005 3:32 pm   

W ramach porządkowania Akademii i systematyzacji jej zbiorów, utworzona została Katedra Monumentalistyki w Wydziale Symbolologii prof. Danzigera. Do niej właśnie przeniesione zostały artykuły dotyczące pomników, błąkające się dotychczas po różnych kątach Akademii. Prof. Pumeks przekazał tam Pomnik Lutra, prof. Grün pomniki grenadierów i artylerzystów. Ponadto na otwarcie katedry powstał okolicznościowy artykuł o pomniku Wilhelma I prze Bramą Wyżynną.
Przewagą Akademii nad innymi podobnymi serwisami jest jej systematyczny układ, w związku z czym akcje łączenia tematycznego zbiorów będziemy przeprowadzać nadal. Proszę o sugestie.
 
 
pumeks 
Mottlauspucker


Dołączył: 22 Paź 2003
Posty: 7686
Wysłany: Pon Cze 27, 2005 3:39 pm   

W pomniku Grenadierów jest dziwna informacja "powyższe zdjęcia dzieli około 100 lat.". Skoro jedno zrobiono w 1933 r. lub później, a drugie w 2004, to w najlepszym razie dzieli je 71 lat (lub mniej). Po mojemu to nie jest "około 100 lat".
_________________
#MuremZaPolskimMundurem
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Pon Cze 27, 2005 7:33 pm   

Proszę proszę - co za przenikliwość - cóż za dziwna informacja... Dziękuję serdecznie, bo sam bym w życiu nie doszedł do tego... Przyjmijmy prawie najlepszy raz i załóżmy że 70. Czy "po Twojemu" to jest 70 lat? Chciałbym Ci tylko przypomnieć, że czytałeś ten tekst kiedy był zamieszczany w komparatystyce - wtedy tego nie zauważyłeś, więc daruj sobie popisy retoryczne najwyższego zaskoczenia.
 
 
Gdanszczanin 

Dołączył: 10 Mar 2004
Posty: 577
Wysłany: Pon Cze 27, 2005 9:17 pm   

Myślę że artykuły na temat szpitali możnaby przenieść do wydziału zdrowotności.
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Wto Cze 28, 2005 11:23 pm   

A - jeszcze jedno - ponieważ prof. Pumeks, jak każdy pożądny kustosz, niechętnie oddaje eksponaty ze swojego muzeum, a zatem jeśli komuś pasuje do wydziału/zakładu jakiś eksponat, to należy przynieść coś w zamian. Nie może być tak, żeby w związku z rozbudową Akademii Muzeum zaczęło świecić pustkami. Galerie są pojemne, a każdy może coś ciekawego znaleźć i opisać. Czyli coś za coś. Za pomnik Lutra przekażę w najbliższym czasie do Muzeum inny dość ciekawy obiekt z Marienkirche.
 
 
danziger 
Korytarzanin


Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 4638
Wysłany: Wto Cze 28, 2005 11:34 pm   

W miarę możliwości i czasu też postaram się kiedyś cos do muzeum skrobnąć - tylko niech mnie rechtór nie zasypuje "prezentami", bo się nie wyrobię z odwdzięczaniem :wink:
Acha - a w zamian za hymn do katedry symbolistyki nieklasyfikowanej i ewentualnie Banderia Prutenorum do weksylologii, mogę zakładowi źródłologii cosik podesłać, ale trochę to potrwa - zwłaszcza że w grę wchodzi sczytywanie szwabachy z wersji niemieckiej ;)
_________________
da, da, da...
 
 
lucy 
Lusia


Dołączyła: 09 Mar 2004
Posty: 638
Wysłany: Sro Sie 03, 2005 12:01 pm   

Green, w mailu o nowosciach w Akademii zaden link się nie otwiera tylko jest wiadomość,że nieprawidlowy jest adres strony???
Ja i tak sobie znajdę :hihi:
_________________
O szyby deszcz dzwoni, deszcz dzwoni jesienny
I pluszcze jednaki, miarowy, niezmienny...
 
 
Corzano 
bi-cyklista
z Północy


Dołączył: 18 Lis 2004
Posty: 4571
Wysłany: Sro Sie 03, 2005 12:17 pm   

lucy napisał/a:
Green, w mailu o nowosciach w Akademii zaden link się nie otwiera tylko jest wiadomość,że nieprawidlowy jest adres strony???:

U mnie podobnie, choć nie tak samo.
_________________
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Sro Sie 03, 2005 12:22 pm   

Teraz lepiej? :%
 
 
Corzano 
bi-cyklista
z Północy


Dołączył: 18 Lis 2004
Posty: 4571
Wysłany: Sro Sie 03, 2005 12:24 pm   

Teraz jest dobrze. :ok:
_________________
 
lucy 
Lusia


Dołączyła: 09 Mar 2004
Posty: 638
Wysłany: Sro Sie 03, 2005 12:34 pm   

U mnie też, dziękuję :D
_________________
O szyby deszcz dzwoni, deszcz dzwoni jesienny
I pluszcze jednaki, miarowy, niezmienny...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk