Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Znicz na każdym cmentarzu
Autor Wiadomość
kalinowski11 


Dołączył: 12 Cze 2006
Posty: 135
Wysłany: Pią Lis 02, 2007 10:25 am   

Witam, ja odwiedziłem wczoraj stary cmentarz na Ujeścisku...

http://gdansk-ujescisko.m...p=151047#151047

Pozdrawiam.
_________________

 
Gdynka 

Dołączyła: 03 Lut 2006
Posty: 760
Wysłany: Pią Lis 02, 2007 10:44 am   

SaViK, w tym miesiącu Miasto zdecyduje o losie tego cmentarza.

Mieczysław Kotłowski z Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku: Jeszcze w listopadzie podejmiemy decyzję co do przyszłości tego terenu i podamy ją do publicznej wiadomości. Wyjścia są dwa - albo cmentarz zostanie zlikwidowany, a nagrobki przeniesione do lapidarium nieopodal Politechniki, albo teren uporządkujemy, a o groby zadbamy.
cały artykuł tutaj: http://www.forum.dawnygda...p?p=94299#94299
_________________
Linkologia - 230 stron o Gdańsku. Dodaj do ulubionych!
 
SaViK 


Dołączył: 11 Wrz 2006
Posty: 47
Wysłany: Pią Lis 02, 2007 11:06 am   

Wiem Gdynko, właśnie do tego nawiązywałem.
Może gdyby Miastu wskazać środki finansowe na cmentarz i pokazać, że ktoś się tym interesuje, Cmentarz pozostałby na swoim mijescu?

Poza tym wydaje mi się, że tak czy siak - jeśli zostanie - to nadal nie bedzie pieniędzy na odrestaurowanie płyt...

NB. Uważam że Lapidarium powinno znaleźć się za Cmentarzem nieistniejących Cmentarzy...
Po pierwsze - byłoby odwiedzane i łatwo dostrzegalne, po drugie - stanowiłoby z CNC ciagłość... ale wiem, czepisam się...
 
 
villaoliva 
Olivaer


Dołączył: 23 Wrz 2004
Posty: 3300
Wysłany: Pią Lis 02, 2007 12:18 pm   

SaVIK, jeszcze raz przeczytaj artykuł z Gazety.
Przecież to dowód, że miasto zostało już zainteresowane tematem.
I miasto zapowiada, że coś zrobi z tematem i wcale nie jęczy na brak funduszy.
_________________
Ponury Zwracacz Uwagi na Wykraczających Poza Ramy


www.staraoliwa.pl
 
Ponury2 


Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 764
Ostrzeżeń:
 4/4/6
Wysłany: Pią Lis 02, 2007 5:11 pm   

SaViK napisał/a:
Ponoć Cmenatrzem miała się zająć Akademia Rzygaczy, ale jeśli polega to na podparciu kołkami (co jest rozwiązaniem na rok, dwa lata?) czy wymazaniu (brzydko zresztą) farbą - to to jest za mało. Tu potrzebne są pieniądze.


Przesadziłeś. Jaka Akademia Rzygaczy? Za ten cmentarz odpowiada miasto. Akademia Rzygaczy jedynie w osobie kol. Masłowskiego jeden raz brała udział w tzw. wizji lokalnej dla potrzeb artykułu w prasie, nawet cytowanego na tym forum. W tymże artykule była szczegółowo wyjaśniona kwestia ską są pomazane współcześnie napisy na niektórych groby farbą itd. Odszukaj proszę i poczytaj najpierw, zanim coś zwalisz na kolegów z ARz :)

SaViK napisał/a:
Stąd koncepcja - skoro w Warszawie zbierają na Powązki, może zorganizować w Gdańsku w przyszłym roku kwestę na odrestaurowanie Cmentarza Krematoryjnego?


Dobry pomysł. Jednak potrzeba zainteresować sprawę miasto albo conajmniej jakieś towarzystwo mające osobowość prawną ("Reduta" na przykład) przede wszystkim, bo inaczej takie działanie będzie nielegalne.


Odnośnie tematu - ja wczoraj tradycyjnie odwiedziłem stary cmentarz w Brętowie, z szczególnym wskazaniem na jego zapuszczoną i zapomnianą część za nowym kościołem. Byłem miło zaskoczony - zniczy tam się paliło bardzo wiele. No to dostawiłem jeszcze z sześć swoich, a jak! Oby tak dalej. Jak znajdę chwilę to wytnę te krzaki, które zaczynają zarastać cmentarz od strony nowego kościoła.
_________________
"Ci, którzy się boją, umierają codziennie. Ci, którzy się nie boją, umierają tylko raz."

Giovanni Falcone (1939-1992), włoski sędzia śledczy, poległy w walce z mafią.
 
 
wodnik88 
Adamek


Dołączył: 08 Gru 2004
Posty: 269
Wysłany: Pią Lis 02, 2007 9:44 pm   

Ponury2 napisał/a:

Odnośnie tematu - ja wczoraj tradycyjnie odwiedziłem stary cmentarz w Brętowie, z szczególnym wskazaniem na jego zapuszczoną i zapomnianą część za nowym kościołem. Byłem miło zaskoczony - zniczy tam się paliło bardzo wiele. No to dostawiłem jeszcze z sześć swoich, a jak! Oby tak dalej. Jak znajdę chwilę to wytnę te krzaki, które zaczynają zarastać cmentarz od strony nowego kościoła.


To mogę Ci napisać, że jeszcze dzisiaj się palą :wink:
 
penetrator 


Dołączył: 05 Lut 2006
Posty: 197
Wysłany: Nie Lis 04, 2007 7:14 pm   

Cmentarz w Oliwie 1.11.2007r

o9-017.jpg
Plik ściągnięto 4480 raz(y) 77,94 KB

_________________

 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk