Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Co kiedys było wzdłuż ul. Czarny Dwór?
Autor Wiadomość
Pawel M 

Dołączył: 04 Sty 2007
Posty: 8
Wysłany: Pon Lut 12, 2007 8:54 pm   Co kiedys było wzdłuż ul. Czarny Dwór?

Chodzi mi o pas - dzis zieleni- miedzy ul. Czarny Dwór (odcinek na wschód od alei JPII), a kanałem odwadniajacym tereny ujeć wody. Plac jest częściowo utwardzony, panoszą się resztki jakiegoś płotu żelbetowego. Ktoś to po coś zrobił. Ktoś wie co tam było?
Ostatnio zmieniony przez Pawel M Wto Lut 13, 2007 10:33 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Pon Lut 12, 2007 9:01 pm   

Dział zagadki służy do zadawania zagadek na które zna się odpowiedź. Temat przenoszę.

Warto też tematom nadawać odpowiednie nazwy, po przeczytaniu "Co tam kiedys było? Ktoś wie?" trudno się domyślić, czy będzie chodziło o obraz zdjęty ze ściany w muzeum czy o resztki wieżyczek strażniczych na obrzeżach Gdańska.
 
Martino 


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 490
Wysłany: Sob Kwi 11, 2009 6:58 pm   Re: Co kiedys było wzdłuż ul. Czarny Dwór?

Pawel M napisał/a:
Chodzi mi o pas - dzis zieleni- miedzy ul. Czarny Dwór (odcinek na wschód od alei JPII), a kanałem odwadniajacym tereny ujeć wody. Plac jest częściowo utwardzony, panoszą się resztki jakiegoś płotu żelbetowego. Ktoś to po coś zrobił. Ktoś wie co tam było?



"biura" budowy i m. in. magazyn stali..
potem hurtownia....a na koncu zrównali z ziemią.
 
Jabłon 

Dołączył: 30 Mar 2007
Posty: 5
Wysłany: Czw Maj 14, 2009 11:00 pm   

Jak ja pamiętam, w pierwszej połowie lat 90, była tam giełda towarowa.
 
lupi 

Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 129
Wysłany: Wto Maj 19, 2009 11:40 pm   Re: Co kiedys było wzdłuż ul. Czarny Dwór?

Pawel M napisał/a:
Chodzi mi o pas - dzis zieleni- miedzy ul. Czarny Dwór (odcinek na wschód od alei JPII), a kanałem odwadniajacym tereny ujeć wody. Plac jest częściowo utwardzony, panoszą się resztki jakiegoś płotu żelbetowego. Ktoś to po coś zrobił. Ktoś wie co tam było?


Sądzę że to pozostałość po zabezpieczeniu lotniska. W 1973 ten fragment znajdował się za płotem odgradzającym od "Zielonej Drogi". Na przełomie 80/90 handlowali tam wszelakim dobrem. Ja zakupiłem swego czasu w tym miejscu swoje :) ) pierwsze nietłukące kubki :D .
_________________
........
 
Martino 


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 490
Wysłany: Pią Wrz 10, 2010 9:37 pm   Re: Co kiedys było wzdłuż ul. Czarny Dwór?

lupi napisał/a:
Pawel M napisał/a:
Chodzi mi o pas - dzis zieleni- miedzy ul. Czarny Dwór (odcinek na wschód od alei JPII), a kanałem odwadniajacym tereny ujeć wody. Plac jest częściowo utwardzony, panoszą się resztki jakiegoś płotu żelbetowego. Ktoś to po coś zrobił. Ktoś wie co tam było?


Sądzę że to pozostałość po zabezpieczeniu lotniska. W 1973 ten fragment znajdował się za płotem odgradzającym od "Zielonej Drogi". Na przełomie 80/90 handlowali tam wszelakim dobrem. Ja zakupiłem swego czasu w tym miejscu swoje :) ) pierwsze nietłukące kubki :D .


mojego kolegi Ojciec prowadził tam hurtownię stali.. ale mu nie wyszło
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk