Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Stella Maris
Autor Wiadomość
Pietrucha 
onomasta-gangsta
Pietruszy


Dołączył: 07 Gru 2003
Posty: 1307
Wysłany: Sro Mar 24, 2004 5:50 pm   Stella Maris

Witam!
To jest skandal! W dzienniku powiedzieli, że komornik zają meble i obrazy należące do Archidiecezji! I to nie byle jakie, np. stół na którym podpisany został pokój oliwski. Gdzie tu sprawiedliwość? Niech wezmą za łeb ludzi za to odpowiedzialnych, na pewno każdy z nich ma niezłą sumke na koncie! Przez złodziejsto Gdańsk zubożeje o cenne, a może i bezcenne zabytki. Coś tu jest nie tak!

Wiecie może dokładnie jakie zabytki zają komornik?

Nie znam szczegółw tej afery, jeżeli faktyczne Archidiecezja jest w to zamieszana niech skonfiskują im samochdy, komputery, opróżnią konta itd., a nie przedmoty o dużej wartości historycznej
_________________
Peter von Danzig
 
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Sob Mar 27, 2004 11:13 pm   

No właśnie - przecież jest co zajmować - chociażby liczne nieruchomości w okolicy. Że samochodów właśnie nie wspomne. Proponuję jakiś protest, czy pikietę - nie można pozwolić na to, żeby zabytki wyjechały z Miasta tylko dlatego, że purpurencja ma długi. A swoją drogą to czy nie ma jakichś przepisów na temat zajmowania obiektów stanowiących bądź co bądź dziedzictwo narodowe? Pumeks - wiesz coś o tym?
 
 
pumeks 
Mottlauspucker


Dołączył: 22 Paź 2003
Posty: 7686
Wysłany: Pon Mar 29, 2004 9:48 am   

Grün napisał/a:
A swoją drogą to czy nie ma jakichś przepisów na temat zajmowania obiektów stanowiących bądź co bądź dziedzictwo narodowe? Pumeks - wiesz coś o tym?


Prawdę mówiąc, nie wiem. Wiem że z kościołem zawsze są problemy - wiele zabytków będących w jego posiadaniu nie jest nigdzie zinwentaryzowanych i w konsekwencji nie są wpisane na listę dóbr dziedzictwa narodowego. A czy sa jakieś przepisy? z tego co wiem, przepisy uniemożliwiają wywiezienie zabytku za granicę, ale jeżeli coś kupi np. pakistańska firma mająca siedzibę w Warszawie to nic się nie da zrobić.
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Nie Kwi 04, 2004 11:59 am   

No cóż... to pozostaje sobie pogratulować niefrasobliwego oddawania dóbr kultury polskiej w ręce przedstawicielstwa obcego mocarstwa, które różnymi rzeczami się przejmuje, ale na pewno nie Polską i jej kulturą.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk