Dawny Gdańsk

Żuławy, Kaszuby, Kociewie i inne miejsca bliższe lub dalsze - Lubichowo - czy ma ktoś księgę adresową sprzed 1939 r.?

luka - Czw Sie 10, 2006 1:20 am
Temat postu: Lubichowo - czy ma ktoś księgę adresową sprzed 1939 r.?
Miałbym prośbę, czy ktoś może dysponuje księgą adresową sprzed 1939 obejmująca miejscowość Lubichowo?
Potrzebowałbym informacji dotyczącej miejsca zamieszkania w tej wsi przodków mojego kolegi.

Z góry dziękuję gdyby ktoś zechciał pomóc.

Sabaoth - Czw Sie 10, 2006 2:03 pm

Przed 1939 rokiem Lubichowo było w granicach Polski. Przy okazji, na jednym domu w Lubichowie widać pięknie zachowany napis: Bazar Leokadia Mitt. Niestety mam niewodoszczelną cyfrówkę, która już nigdy więcej nie zrobi zdjęcia :II
luka - Sro Sie 16, 2006 12:20 am

Owszem, Lubichowo było w granicach Polski, myślałem jednak, że to go nie dyskwalifikuje skoro to jednak Kociewie :wink:
Sabaoth - Sro Sie 16, 2006 4:28 pm

Oczywiście, że to go nie dyskwalifikuje ale ja po prostu dysponuję tylko księgą adresową Wolnego Miasta :mrgreen:
luka - Nie Sie 20, 2006 3:37 pm

Gdyby ktoś jednak wiedział gdzie warto poszperać by czegoś się dowiedzieć i zechciał podzielić się tą wiedzą, byłbym bardzo kontent ;)
bzzdura - Pią Wrz 12, 2008 7:47 pm

Witam, sporo czasu minęło od daty umieszczenia poprzedniego postu... cóż :) zabłąkałam się tutaj, więc wypowiem się w temacie. Nie posiadam takowej księgi, ale pochodzę z Lubichowa i znam je dobrze, może zatem mogłabym dopomóc :) chyba że taka księga się znalazła... wówczas sama byłabym ciekawa, czy znajdą się tam i moi przodkowie. Pozdrawiam Dawny Gdańsk
bzzdura - Pią Wrz 12, 2008 7:52 pm

Sabaoth napisał/a:
Przed 1939 rokiem Lubichowo było w granicach Polski. Przy okazji, na jednym domu w Lubichowie widać pięknie zachowany napis: Bazar Leokadia Mitt. Niestety mam niewodoszczelną cyfrówkę, która już nigdy więcej nie zrobi zdjęcia :II


i jeszcze jedno... to był bazar Leokadii Witt. Na 100. Czcionka może być myląca.

Łukasz - Pią Wrz 12, 2008 9:45 pm

Czy dobrze pamiętam, że w Lubichowie przy głównej drodze na budynku z czerwonej cegły zachował się też napis "Modniarstwo"? A może to była inna miejscowość w okolicy?...
bzzdura - Sob Wrz 13, 2008 11:37 am

Było i "Modniarstwo". Postaram się o jakąś dokumentację foto, mój brat ma lepszy sprzęt niż ja i obiecał, że zrobi stosowne zdjęcia :)
Sagapo8 - Nie Sty 30, 2011 12:24 pm
Temat postu: Adresy w Lubichowie
Szukam zdjęć nauczycieli z Lubichowa i okolic z okresu międzywojennego
motyff - Sro Gru 30, 2015 2:33 pm

Jeśli temat jest jeszcze aktualny, może tutaj coś znajdziesz:
http://psplubichowo.republika.pl/historia.htm


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group