Dawny Gdańsk

Żuławy, Kaszuby, Kociewie i inne miejsca bliższe lub dalsze - resocjalizacja na Żuławach

AnWe - Pon Lis 09, 2009 2:48 pm
Temat postu: resocjalizacja na Żuławach
zasłyszałam wczoraj od byłego mieszkańca Sztutowa / Stegny / Markus (oczywiście nie mieszkał równocześnie we wszystkich miejscowościach...), że po wojnie w ramach programów resocjalizacyjnych na Żuławy wywożono m. in. z Poznania i okolic prostytutki. Panie miały pracować m. in. przy kopaniu kanałów, pracach porządkowych po opadnięciu wody itp.

Czy ktoś z Was wie może coś więcej?????

Sielanka - Pon Lis 16, 2009 9:50 pm

Zasłyszałem, że było to w 1956 roku w PGR Gozdawa. Tyle, i nic więcej... :)
AnWe - Pon Lis 16, 2009 9:59 pm

ooooo, dzięki bardzo :-)

w tzw. miedzyczasie dowiedziałam się tylko tyle że do Biblioteki w Markusach zostały kiedyś tam przekazane teczki z wycinkami z gazet lokalnych nt. m. in. tej sprawy - ale jeszcze nie sprawdzałam :-)

Dostojny Wieśniak - Pon Lis 16, 2009 10:57 pm

AnWe napisał/a:
zasłyszałam wczoraj od byłego mieszkańca Sztutowa

Kogoś pewnie zwożono. Ale kto to był i za co trafiał tu czy tam? :???: Podobnie przedstawiano miejscowej ludności Polaków deportowanych na wschód. Z całym szacunkiem dla Byłego Mieszkańca, mogło być różnie. KL Stutthof w świadomości miejscowej ludności, był miejscem odosobnienia przestępców różnej maści. "Prostytutki" pewnie też tam były.
Ale komu ja to mówię. :wink:

Lumark - Sro Lis 25, 2009 11:05 pm

Wiekszych bzdur nie slyszalem od lat.
Dostojny Wieśniak - Pią Lis 27, 2009 1:15 am

Lumark napisał/a:
Wiekszych bzdur nie slyszalem od lat.

Miło powitać recenzenta. Może zaczniesz od :arrow: http://forum.dawnygdansk....1958&start=1665 ?

groszek - Pią Lis 27, 2009 1:24 am

Lumark napisał/a:
Wiekszych bzdur nie slyszalem od lat.
No to mało jeszcze słyszałeś.... :hihi: .

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group