Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
mój Niedzwiednik w aparacie lata 70 i póżniej
Autor Wiadomość
moder111de 

Dołączył: 07 Kwi 2008
Posty: 21
Wysłany: Pon Kwi 07, 2008 5:20 pm   stawek z jedna zaba

Prawie na szczycie lysego wzgorza byl niewielki stawek, bez szuwarow, ktory zawieral jedna zywa i kumkajaca zabe. Do stawku bylo ostro pod gore. Poniewaz chodzilismy z Szymanowskiego w gore, potem sciezka kolo kosciola w Bretowie, przez nasyp kolejowy, wzdluz strzelnicy i potem w prawo wzdluz sciany lasu i po stoku porosnietym janowcami prawie na szczyt.
Mlody w roku 70tym mial 3 lata, wiec jezdzil wydodnie w lekkim wozku, a ja dotlenialem sie robiac przerwy w pracy dyplomowej na politechnice.
Zaba byla jedna, i zaczela sie oswajac po dwoch wizytach, bo siedzielismy cicho, zwlaszcza ja po pchaniu wozka z zawartoscia pod gore.
Potem zaba osmielila sie i nawet wychodzila z wody na chwile.
Po ktoryms razie zaba znikla, i stwierdzilismy, ze zostala w czesci spozyta przez kawki, ktore skads sie tam wziely i wlasnie przypadkiem na naszych oczach konczyly podwieczorek.
Dla mlodego byla to pierwsza lekcja prawdziwego zycia, a pytanie czy nie mogla sie bronic, pozostawilem bez odpowiedzi.
Potem chodzilismy juz tylko ogladac ladujace i startujace samoloty z gory niedaleko sciezki kolo cmetarza i kosciola w Bretowie.
Ciekawe, czy drzewa juz tak urosly, ze nie widac dawnego lotniska?

Nic tak nie zmienia okolic, ktorych sie nie widzialo 15-20-30 lat, jak rosnace drzewa...
 
alkas 
i tu,i tam

Dołączyła: 16 Mar 2008
Posty: 26
Wysłany: Pon Kwi 07, 2008 7:19 pm   

Panbary napisał/a:


Pierwsza to chyba okolica moich bloków (koło przedostatniego przystanku 136), a dokładniej na wysokości ostatnich garażów po prawej stronie, jadąc na górę. Zgadłem??

dokładnie :hihi:
a fotka dolna była pstryknięta na "Szpitsbergenie"tak bardziej w głębi,niedaleko terazniejszej pętli(z prawej strony,tak prawie środka fotki widać bloki Podkarpackiej-zalecam duuuże powiększenie)
z tej góry mam jeszcze jedno zdjęcie przy takiej samotnej i poskręcanej sośnie,ale nie będę go wklejać,ponieważ nie ma tam żadnego widoku.Jedyną atrakcją jest ta sosna.

Pięknie napisane moder111de
Ostatnio zmieniony przez alkas Pon Kwi 07, 2008 11:39 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
alkas 
i tu,i tam

Dołączyła: 16 Mar 2008
Posty: 26
Wysłany: Pon Kwi 07, 2008 7:28 pm   

kamaz napisał/a:
Druga fotka to moim zdaniem na płaskowyżu pod obecnie stojącymi blokami, do których wiodą drewniano paskowe schodki- z widokiem ukierunkowanym na ten zagajnik przy stawie. Tak mi się wydaje.


:mrgreen: odgadliście bezbłędnie :==
 
villaoliva 
Olivaer


Dołączył: 23 Wrz 2004
Posty: 3300
Wysłany: Pon Kwi 07, 2008 11:53 pm   

Mam prośbę.
Skoro jest to forum jednak historyczne to postarajmy się datować swoje zdjęcia choćby ze względu na szacunek dla innych czytających to forum w celu zdobycia jakiejś wiedzy. To nie jest czat. Oglądanie rodzinnych fotek zrobionych w polu i czatowa hermetyczna rozmowa garstki tubylców nie do końca pokrywa się z ideą FDG i definicji forum w ogóle.

No i strona http://gdansk-niedzwiednik.mojeosiedle.pl/ dalej jest martwa.
_________________
Ponury Zwracacz Uwagi na Wykraczających Poza Ramy


www.staraoliwa.pl
 
alkas 
i tu,i tam

Dołączyła: 16 Mar 2008
Posty: 26
Wysłany: Wto Kwi 08, 2008 6:12 pm   

villaoliva napisał/a:
Mam prośbę....


No masz trochę racji,ale w tych "rodzinnych"fotach jest coś ukryte,to coś to historia.Trzeba wczuć się w klimat i tyle,albo przeczekać :wink: ,po co te nerwy?

Wczesniej napisałam że będą foty okolicy sprzed 20-paru lat,trzeba czytać.
 
villaoliva 
Olivaer


Dołączył: 23 Wrz 2004
Posty: 3300
Wysłany: Wto Kwi 08, 2008 6:25 pm   

Cytat:
Trzeba wczuć się w klimat i tyle,albo przeczekać ,po co te nerwy?

Nie ma żadnych nerwów.
Moderator dba o poziom dyskusji i komfort użytkowników forum :glina:
W tym również tych co nie maja cierpliwości szukać informacji
Cytat:
że będą foty okolicy sprzed 20-paru lat


Proszę zastosować się do uwag i koniec dyskusji :amen:
_________________
Ponury Zwracacz Uwagi na Wykraczających Poza Ramy


www.staraoliwa.pl
 
alkas 
i tu,i tam

Dołączyła: 16 Mar 2008
Posty: 26
Wysłany: Wto Kwi 08, 2008 6:40 pm   

Cytat:
Moderator dba o poziom dyskusji i komfort użytkowników forum :glina:
W tym również tych co nie maja cierpliwości szukać informacji
Cytat:
że będą foty okolicy sprzed 20-paru lat


Proszę zastosować się do uwag i koniec dyskusji :amen:



Ok,ok, :D

Ja, na przykład jak czytam jakies forum,to staram się czytać ostatnie posty,co by mieć jakieś pojęcie o watku,widać z tego,że nie wszyscy tak robią.Nie czyta się pobierznie. :amen:
 
deltazetakappa 

Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 5
Wysłany: Sro Kwi 09, 2008 2:58 pm   

Od siebie poleciłbym częściej korzystać z możliwości edycji swojego ostatniego posta, przez co uniknie się pisania jednego posta pod drugim.
Pozdrawiam!
 
Ponury2 


Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 764
Ostrzeżeń:
 4/4/6
Wysłany: Sob Kwi 12, 2008 12:53 pm   

Jak w latach 70`dziesiątych wyglądała tzw. Brzozowa Aleja? Czy macie może jakieś zdjęcia lasu koło niej? A jak kamienny krąg od dawnego wiatraka w lesie? Czy na górze było jeszcze jakieś gospodarstwo, obsiane pola itd. ?
_________________
"Ci, którzy się boją, umierają codziennie. Ci, którzy się nie boją, umierają tylko raz."

Giovanni Falcone (1939-1992), włoski sędzia śledczy, poległy w walce z mafią.
 
 
kamaz 


Dołączyła: 08 Gru 2007
Posty: 53
Wysłany: Sob Kwi 12, 2008 1:45 pm   

Jejku gdziesik mam fotę mojego wujka to były lata 80- bo żółtodziobem tam był, stojącego na środku ścieżki w brzozowej alei- wrażenie podobne jak dziś- tak jakby q tym punkcie czas się zatrzymał- przetrząsnę zdjęcia może, może znajdę.
A tak na marginesie dwie noce temu śniło mi się, że moja św. pamięci babcia pokazała mi stare pudło tak pełne zdjęć Niedźwiednika, których pożądamy i oglądałam, oglądałam foty, o których pojęcia nie miałam że istnieją- to był cudny sen...niestety jak się ocknęłam pudło ze zdjęciami zniknęło :cry:
 
Ponury2 


Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 764
Ostrzeżeń:
 4/4/6
Wysłany: Pią Cze 20, 2008 5:25 pm   

I jak? Znalazłaś jakieś cudo? :%
_________________
"Ci, którzy się boją, umierają codziennie. Ci, którzy się nie boją, umierają tylko raz."

Giovanni Falcone (1939-1992), włoski sędzia śledczy, poległy w walce z mafią.
 
 
Ponury2 


Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 764
Ostrzeżeń:
 4/4/6
Wysłany: Sob Lis 29, 2008 12:10 pm   

Kamaz, nie śpij! :głupi_ty:
_________________
"Ci, którzy się boją, umierają codziennie. Ci, którzy się nie boją, umierają tylko raz."

Giovanni Falcone (1939-1992), włoski sędzia śledczy, poległy w walce z mafią.
 
 
Tadeusz Marek 

Dołączył: 13 Kwi 2006
Posty: 93
Wysłany: Nie Lis 30, 2008 5:40 pm   

Jedna fotka powstającego Niedźwiednika mignęła mi w nowej trzeciej części albumu "Niezwykłe zwykłe zdjęcia" Kosycarza,ale nie pamiętam co jest na zdjęciu,bo jeszcze go nie mam... 8))
 
 
grzechuu 
Gdańsk-Piecki


Dołączył: 14 Gru 2005
Posty: 909
Wysłany: Nie Lis 30, 2008 7:15 pm   

jak patrzę na plan i zdjęcie to najbardziej ono pasuje do bloków Góralska 7 i 9 i Leśna Góra 23 i 25
(strona 93)

jak stronka Kosycarza będzie znów działać to się wstawi linka (bo pewnie jest minatura) :)
 
Hochstriess 
von Hochstriess

Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 834
Wysłany: Nie Lis 30, 2008 7:52 pm   

Grzechu ma rację. Jeszcze kawałek Goralskiej 5 się załapał. 1979 a więc mieszkałam już w jednym z bloków ;-)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk