Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
JAN PAWEŁ II W TRÓJMIEŚCIE
Autor Wiadomość
Corzano 
bi-cyklista
z Północy


Dołączył: 18 Lis 2004
Posty: 4571
Wysłany: Pią Kwi 08, 2005 11:23 am   

Zoppoter napisał/a:
A wracając do zniczy na plazy, to dzisiaj wieczorem ma byc taka akcja, nawet sie wybieram, czemu w Brzeźnie juz od rana stoją?

Nie wiem czemu, ale stoją przynajmniej od wczoraj.
_________________
 
feder 
Oliwianin

Dołączył: 02 Kwi 2005
Posty: 8
Wysłany: Pią Kwi 08, 2005 1:00 pm   

Ja słyszałem, że znicze na plaży miały być ustawione wczoraj wieczorem.
Trochę moich zdjęć z hipodromu:


 
DarioB 

Dołączył: 23 Cze 2004
Posty: 1288
Wysłany: Pią Kwi 08, 2005 9:56 pm   

W bloku na przeciw tylko jedni się nie dostosowali (reszta tylko świece) sporo ludzi wyszło na balokny ze świecami. Super by to wyglądało gdyby na mieście też na 5 minut zgasili.......

P4089100.JPG
Plik ściągnięto 14004 raz(y) 38,71 KB

P4089102.JPG
Plik ściągnięto 14004 raz(y) 38,62 KB

P4089103.JPG
Plik ściągnięto 14004 raz(y) 44,01 KB

P4089104.JPG
Plik ściągnięto 14004 raz(y) 32,2 KB

_________________
www.DarioB.net - Kochasz Gdańsk? Zaglądaj na moją stronę :)
 
seestrasse 
Zesztrasia z Szafy


Dołączyła: 13 Kwi 2004
Posty: 6586
Wysłany: Pią Kwi 08, 2005 11:11 pm   

Langgasse, 08.04.2005

rzygaczyk.jpg
Plik ściągnięto 13996 raz(y) 32,18 KB

 
Pietrucha 
onomasta-gangsta
Pietruszy


Dołączył: 07 Gru 2003
Posty: 1307
Wysłany: Nie Kwi 10, 2005 12:50 pm   

Kilka zdjęc z wczorajszej mszy na Westerplatte

P1010049.jpg
Plik ściągnięto 13997 raz(y) 35,82 KB

P1010024.jpg
Plik ściągnięto 13998 raz(y) 53,64 KB

P1010018.jpg
Plik ściągnięto 13997 raz(y) 41,38 KB

P1010013.jpg
Plik ściągnięto 13997 raz(y) 36,58 KB

P1010011.jpg
Plik ściągnięto 13997 raz(y) 28,1 KB

_________________
Peter von Danzig
 
 
Corzano 
bi-cyklista
z Północy


Dołączył: 18 Lis 2004
Posty: 4571
Wysłany: Czw Cze 30, 2005 8:15 am   

Piotr Czarzasty napisał/a:
Noc w kolejce po monety z Papieżem
Długa kolejka stała w środę rano przed siedzibą NBP w Gdańsku. Wszyscy czekali na otwarcie banku (o godz. 8) , by kupić nowo wyemitowane monety z wizerunkiem Jana Pawła II. Pierwsze osoby przyszły już we wtorek ok. godz. 18.

- Gdyby nie Papież, to bym tu nie czekała. Kupię kilka monet na pamiątkę dla wnuków - mówiła Eugenia Poczobóg, emerytka z Gdańska.

Narodowy Bank Polski wydał cztery monety: o nominale 2 zł, dwie 10-złotowe (obie srebrne, ale jedna dodatkowo platerowana złotem) i 100 zł (złota). Wszystkie przedstawiają wizerunek Papieża - na tle Bazyliki św. Piotra w Rzymie (2 zł i srebrne 10 zł), tzw. Bazyliki Mniejszej p.w. Ofiarowania Najświętszej Maryi w Wadowicach (10 zł) oraz chrzcielnicy wadowickiej bazyliki (100 zł).

Wczoraj o godz. 15 w kasach gdańskiego NBP nie było już monet 100-złotowych i 10-złotówek platerowanych złotem.

NBP planuje wydanie 4 mln 2-złotówek z Janem Pawłem II. Monet o nominale 10 zł będzie odpowiednio 170 i 176 tys., natomiast złotych bank wyda zaledwie ok. 18 tys.

Nowa partia monet w gdańskim oddziale NBP będzie dostępna dopiero za trzy tygodnie.

http://miasta.gazeta.pl/t...12,2793986.html
Bitwa o monety z Papieżem
_________________
 
jacek-gdansk 
GDAŃSZCZANIN


Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 197
Wysłany: Nie Sie 21, 2005 5:50 am   

Całkiem niedawno przyłączyłem się do tego forum i już kilkakrotnie chciałem je opuścić. Nie mam doświadczeń w udzielaniu się na innych forach. Czytając jednak Wasze wypowiedzi w tym wątku tylko utwierdziłem się w przekonaniu, że warto tu być właśnie dla ludzi takich jak Wy.
Notabene już usiłowałem poruszać tematy wizyty Ojca Świętego na tym forum. Troszkę w innym kontekście jednak.
_________________

 
lucy 
Lusia


Dołączyła: 09 Mar 2004
Posty: 638
Wysłany: Nie Sie 21, 2005 1:04 pm   

jacek-gdansk napisał/a:
Całkiem niedawno przyłączyłem się do tego forum i już kilkakrotnie chciałem je opuścić.
[


Jacku, dlaczego??? :wow:

Nikt celowo tu nikomu nie chce zrobić przykrości. Za bardzo bierzesz sobie różne wypowiedzi do serca. Popatrz czasami z przymrużeniem oka :D

Serdecznie pozdrawiam :D
Też wrzeszczanka /była/ :wink:
_________________
O szyby deszcz dzwoni, deszcz dzwoni jesienny
I pluszcze jednaki, miarowy, niezmienny...
 
 
jacek-gdansk 
GDAŃSZCZANIN


Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 197
Wysłany: Nie Sie 21, 2005 11:34 pm   

Dziękuję Lucy.
Pisałem, że brak mi doświadczenia w udzielaniu się na jakimkolwiek forum. Sam też nie potrafię przelewać swych myśli pisząc posty w sposób interesujący dla innych.
Uważam Karola Wojtyłę za postać więcej niż wybitną. Za czasów jego pontyfikatu świat diametralnie się zmienił i to na lepsze. W sporej części to jego zasługa. Moim zdaniem to jedna z najwybitniejszych o ile nie najwybitniejsza osobowość w całej historii.
Nigdy nie ocaniam osób po np. wyglądzie, wykształceniu czy sposobie bycia. Bardziej interesuje mnie aspekt psychologiczny. Kto jakim jest człowiekiem. Można to poznać po między innymi wypowiedziach, a w tym wątku i w wielu innych które przeczytałem zdążyłem już sobie wyrobić opinie o większości najbardziej udzielających się tu osób. Zawsze jestem szczery i dlatego gotów jestem nawet znosić czasem te drobne docinki , najwyżej też coś komuś wytknę bo nigdy nie zostaję w tyle. Może jestem czasem zbyt bezpośredni, ale taki jestem i nie potrafię i nie chcę się zmienić.
Reasumując, forum to tworzą w zdecydowanej większości ludzie niezwykli, o sporej wiedzy o naszym mieście i jestem zaszczycony, że mogę tu czasem powiedzieć coś od siebie.
Pozdrawiam z Wajdeloty.
_________________

 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Pon Sie 22, 2005 12:06 am   

No to skoro już sobie tę opinię wyrobiłeś, to może kwestie uwielbienia dla poprzedniego papieża również sobie już daruj, bowiem nie ma ona żadnego związku z tematyką tego forum.
 
 
jacek-gdansk 
GDAŃSZCZANIN


Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 197
Wysłany: Pon Sie 22, 2005 12:43 am   

ok Grun, niemniej tematem tego wątku był poprzedni papierz więc napisałem co czuję. Do tego starałem się odpowiedzieć Lucy na jej pytanie. Każdy tu pisał na ten temat lecz ty przyczepiłeś się tylko do mojej osoby.
Nie do końca rozumiem jednak skąd wzieła się ta wrogość z twej strony w stosunku do mnie? Domyślam się w sumie ...
Jesteś jednym z moderatorów więc zawsze możesz mnie usunąć z tego forum.
_________________

 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Pon Sie 22, 2005 1:02 am   

Jacek... :D
My tu musimy być z Grunem jak zły glina i dobry glina w amerykańskim kryminale
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Pon Sie 22, 2005 8:22 am   

jacek-gdansk napisał/a:
Każdy tu pisał na ten temat lecz ty przyczepiłeś się tylko do mojej osoby.Nie do końca rozumiem jednak skąd wzieła się ta wrogość z twej strony w stosunku do mnie? Domyślam się w sumie ... Jesteś jednym z moderatorów więc zawsze możesz mnie usunąć z tego forum.

Ej, bez nadinterpretowania, dobrze? Po prostu nawracanie do tematu po pół roku nie ma już żadnej aktualności i powoduje odbieganie od profilu forum, które tępimy gdzie indziej, nie widzę więc powodu, żebyś Ty i temat o papieżu miał być traktowany inaczej.
A swoją drogą to zaciekawiłeś mnie - domyślasz się skąd wzięła się "ta wrogość z mej strony w stosunku do Ciebie" ?
 
 
seestrasse 
Zesztrasia z Szafy


Dołączyła: 13 Kwi 2004
Posty: 6586
Wysłany: Pon Sie 22, 2005 3:23 pm   

lucy napisał/a:
Nikt celowo tu nikomu nie chce zrobić przykrości. Za bardzo bierzesz sobie różne wypowiedzi do serca. Popatrz czasami z przymrużeniem oka :D

święte słowa Lusiu :==
 
jacek-gdansk 
GDAŃSZCZANIN


Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 197
Wysłany: Sro Sie 24, 2005 12:39 am   

Peace!
I zakończmy ten temat. Nowy tu jestem i staram się poznać Was, osoby które tworzą to forum. Nie jest to proste gdy tylko czytam Wasze posty. Brak mi doświadczenia w tym kierunku. Czuję naprawdę spory szacunek dla Waszej wiedzy i wkładu jaki tu wnieśliście. Doceniam to i jestem pełen podziwu! Wybaczcie mi więc mą impulsywność proszę!
Nie myślcie, że w ten sposób chcę się Wam przypodobać, wiecie już , że zawsze staram się pisać to co myślę, tak jest i teraz. Nie zawsze też można mnie zrozumieć, wiem o tym, zawsze to podkreślam, że prostym człowiekiem jestem i nie potrafię przelewać swych myśli na tzw. "klawiaturę".
PS
"Ta wrogość" ? Szczerze? Bo zawsze mam swoje zdanie i zdaję sobie sprawę, że nie zawsze może się to innym podobać. Wyznaję też pewne wartości które zapewne nie są kompatybilne z wyznawanymi przez innych użytkowników forum. Lecz to taki mój punkt widzenia i nie chcę się więcej zagłębiać w ten temat. Postaram się więcej nie odzywać na forum jeśli nie będę miał czegoś fascynującego do powiedzenia z czym chciał bym się podzielić. Miło by mi było gdyby inne osoby które szanuję czyniły tak samo.
_________________

Ostatnio zmieniony przez jacek-gdansk Sro Sie 24, 2005 1:05 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk