Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Radio Kaszebe
Autor Wiadomość
Corzano 
bi-cyklista
z Północy


Dołączył: 18 Lis 2004
Posty: 4571
Wysłany: Wto Gru 21, 2004 7:37 am   Radio Kaszebe

Ze strony http://www.trojmiasto.pl/...l?id_news=14582 :

Pomysł był bardzo prosty. Nie było dotąd na Kaszubach kaszubskiego radia, więc teraz będzie. Stowarzyszenie "Ziemia Pucka" założyło kaszubską rozgłośnię radiową.

- Koncesja Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wymaga, by 10 procent programu było nadawane w języku kaszubskim. Część "kaszubskiego" czasu antenowego może być wypełniona muzyką. Mamy ambicje, by po jakimś czasie te 10 procent przekroczyć. Na początku jednak zostaniemy przy proporcjach, jakich wymaga od nas koncesja. Zdajemy sobie sprawę, że nie każdy z naszych słuchaczy rozumie język kaszubski - mówi Tomasz Żuroch-Piechowski redaktor działu informacyjno-kulturalnego radia.

Oprócz audycji po kaszubsku, radio zamierza nadawać programy przybliżające lokalne zwyczaje i obrzędy, mówiące o historii i współczesnych problemach regionu, a także popularyzujące miejscową muzykę.

- Nie chcemy tworzyć wrażenia, że kaszebizna to wyłącznie folklor. Będziemy nadawać też kaszubską muzykę współczesną, jak choćby zespoły rockowe. Inne stacje radiowe raczej rzadko sięgają po taki repertuar. Nie myślimy o jakimś specjalnym wyróżnianiu utworów kaszubskich. Nadamy jakąś piosenkę angielską, po niej kaszubską, po niej znów polską... - dodaje Tomasz Żuroch-Piechowski.
Pomysł stworzenia radia regionalnego spotkał się z bardzo życzliwym odzewem. W sobotę po inauguracyjnej audycji do radia dzwonili słuchacze gratulując inicjatywy. Jedna z pań popłakała się do słuchawki, wzruszona tym, że doczekała się "swojej" rozgłośni.

Radio Kaszebe nadaje na częstotliwościach 92,3 i 98,9 FM, docelowo powinno być słyszalne w powiecie puckim, wejherowskim i północnej części kartuskiego. Do lutego potrwa emisja próbna, podczas której sygnał może nie wszędzie dochodzić.

Autor: M.W.
_________________
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Wto Gru 21, 2004 7:50 am   

Szkoda, że nie da sie go słuchać przez internet... a może się da?
 
janak 
Jaćko


Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 289
Wysłany: Pią Sty 07, 2005 11:10 am   

Sprawdzałem wczoraj i we Wrzeszczu na częstotliwości 92,3 FM było dobrze słyszalne (z lekkimi szumami). Jak na razie są to transmisje próbne i w luty może się coś zmienić. Tak więc na terenie trójmiasta można Radia Kaszuby słuchać bez większych przeszkód.
 
Marek Z 

Dołączył: 12 Sty 2004
Posty: 1753
Wysłany: Nie Sty 09, 2005 3:05 pm   

A może będzie ogłoszony konkurs na nazwę tego Radia ? Ja stawiam na Radio Pomuchel ! :%
 
wrangla 
co to w ogóle jest za nick...


Dołączyła: 01 Gru 2004
Posty: 1220
Wysłany: Nie Sty 09, 2005 7:27 pm   

Marek Z napisał/a:
A może będzie ogłoszony konkurs na nazwę tego Radia ? Ja stawiam na Radio Pomuchel ! :%
Radio "Purtk" ;)
 
lusinek1 
Młodzież,a co!


Dołączył: 21 Lis 2004
Posty: 722
Wysłany: Nie Sty 09, 2005 7:41 pm   

Marek Z napisał/a:
A może będzie ogłoszony konkurs na nazwę tego Radia ? Ja stawiam na Radio Pomuchel ! :%

:hihi: Dobre! No i w duchu FDG :)
Żeby dorzucić swoje trzy grosze - proponuję ewentualnie i alternatywnie "Radio Stolem" :wink: To przedsięwzięcie radiowe jest na tyle ambitne i trudne - żeby nie okazało się, że rozgłośnia nagle ni stąd ni z owąd zamilknie... odpukać! - że trzeba kaszubskiego herosa do tego...
Ostatnio zmieniony przez lusinek1 Pon Sty 10, 2005 6:59 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Marek Z 

Dołączył: 12 Sty 2004
Posty: 1753
Wysłany: Pon Sty 10, 2005 1:23 am   

Cytat:
"Purtk"

Coś mi sie to słowo kojarzy z czymś innym... :D
 
pumeks 
Mottlauspucker


Dołączył: 22 Paź 2003
Posty: 7693
Wysłany: Pon Sty 10, 2005 9:19 am   

U mnie na Sztolcenberku można słuchać na 92,3 FM. Ale troche byłem rozczarowany - grali głównie międzynarodowy pop music. Jedynym wyjątkiem który usłyszałem była stara piosenka grupy Kombi "Kochać za późno" przerobiona na kaszÿbsczi.
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Pon Sty 10, 2005 9:32 pm   

A nie wiecie na jakiej częstotliwości mam tego szukać u mnie? :hihi:
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
Zoppoter 
Wolny Prusak

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 3687
Wysłany: Wto Sty 11, 2005 11:42 am   

Sabaoth napisał/a:
A nie wiecie na jakiej częstotliwości mam tego szukać u mnie? :hihi:


Koło Radyja Maryja. :mrgreen: Tylko musisz wyjść z radiem na balkon i skierowac je na południe. Bo Maryję to pewnie nawet w piwnicy odbirasz... :haha:
 
sylwia.zdr 
A teraz ja!

Dołączyła: 19 Sty 2005
Posty: 18
Wysłany: Sob Sty 22, 2005 12:08 am   radio Kaszebe

A ja od Was drodzy forumowcy się o takim radio dowiedziałam, nastawiłam i słyszę, ale i jakieś małe trzaski, słaby sygnał chyba, a mieszkam we Wrzeszczu. Mało po kaszubsku mówią, kaszubski remake Kombi słyszałam. Może ktos z Was napisze w jakich godzinach słuchać kaszubizny- bo lubię. :)
 
janak 
Jaćko


Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 289
Wysłany: Sob Sty 22, 2005 12:15 am   

Najczęsciej gadają po kaszubsku przed południem.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk