Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Wiadukt na Słowackiego - zapadł wyrok
Autor Wiadomość
Piotr J. 
Blockeweg

Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 215
Wysłany: Pią Mar 10, 2006 1:55 pm   

A może by tak któryś z forumowiczów pokusiłby się o komputerową rekonstrukcję wiaduktu na Słowackiego na podstawie zdjęcia z 1945. Sam bym to zrobił, ale tu potrzeba zdaje się programu AUTOCAD i trochę umiejętności projektowych .Efekt byłby na pewno super.
 
 
fstafkartofle 

Dołączył: 07 Mar 2006
Posty: 9
Wysłany: Pią Mar 10, 2006 2:02 pm   

a ja bym sprobowal sie podjąć....tylko prosilbym o jakies opisy bo nie mam zadnych ewentualnie kilka porad odnośnie stylów budowania wiaduktów kolejowych w tamtych czasach to bardzo chętnie spróbuję

i jak ktos mialby inne zdjecia to bardzo poprosze o nie.... moze z innych ujeć
 
 
grzechuu 
Gdańsk-Piecki


Dołączył: 14 Gru 2005
Posty: 909
Wysłany: Pią Mar 10, 2006 2:12 pm   

Piotr J. napisał/a:
A może by tak któryś z forumowiczów pokusiłby się o komputerową rekonstrukcję wiaduktu na Słowackiego


świetny pomysł :==

ja kiedyś zacząłem się bawić tym zdjęciem i wyszło mi takie oto bardzo nieudolne coś :mrgreen:

slowackiego123.jpg
Plik ściągnięto 16328 raz(y) 20,43 KB

 
wodnik88 
Adamek


Dołączył: 08 Gru 2004
Posty: 269
Wysłany: Pią Mar 10, 2006 8:12 pm   

Oczywiście rekonstrukcje 3-D ? :wink:
 
KKS_Gedania 


Dołączył: 16 Wrz 2005
Posty: 6
Wysłany: Czw Kwi 20, 2006 11:46 am   

Mamy drugą połowę kwietnia a za rozbiórkę wiaduktu jeszcze sie nie zabrali :) . Mam nadzieje że szybko za jego rozbiurkę się nie wezmą i jeszcze postoi z rok (co przy naszej kochanej biurokracji i wogóle tempie prac budowlanych w Polsce jest całkiem realne). Niedługo zakupie sobie nowy aparacik cyfrowy to wtedy wszystko co ciekawe w Gdańsku nie ominie mojego obiektywu (m.in wiadukt na Słowackiego) ;).
 
wodnik88 
Adamek


Dołączył: 08 Gru 2004
Posty: 269
Wysłany: Czw Kwi 20, 2006 9:28 pm   

Wiaduktu nie ruszyli, ale już przymierzają się do dosyć dziwnej inwestycji (jak dla mnie). http://www.apartament.pl/osiedle.php?id=548510
 
sitek 
Morenus

Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 33
Wysłany: Pią Kwi 21, 2006 8:37 am   

uuu la la :wow:

pozwole sobie wkleic projekciki z linka z postu powyzej



 
KKS_Gedania 


Dołączył: 16 Wrz 2005
Posty: 6
Wysłany: Pią Kwi 21, 2006 11:42 am   

Mi się nie podoba ten projekt (a jeśli przez niego miałaby zniknąć druga część wiaduktu wraz z nasypem to już wogóle :evil: ). Dla mnie postawienie tam apartamentów jest chore (raz zwiększy to ruch na tej ulicy ze względu na nowych mieszkańców [nie mówiąc już o ciężarówkach potrzebnych do budowy], dwa co za przyjemność jest mieszkać w APARTAMENCIE? przy ruchliwej ulicy do tego często zakorkowanej). Ja bym zaproponował wybudowanie tam jakiegoś obiektu sportowego (boisko, hala [których w Gdańsku mamy jak na lekarstwo]) lub dużego placu zabaw dla dzieci lub ewentualnie budynków służących rozrywce/relaksowi nie ingerując oczywiście w wiadukt :)
 
wodnik88 
Adamek


Dołączył: 08 Gru 2004
Posty: 269
Wysłany: Pią Kwi 21, 2006 11:55 am   

Pomijam już to, że Brętowo nigdy nie miało charakteru z budynkami z tyloma kondycjami i dla mnie będzie tylko psyć widoczki. Choć jestem za zbudowaniem czegoś co by tam rzeczywiście pasowało.
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Pią Kwi 21, 2006 12:07 pm   

a czytaliście opis?
Cytat:
Obiekt w założeniu ma stanowić dominantę przestrzenną zamykającą oś ulicy Słowackiego od strony centrum Gdańska Wrzeszcza, z drugiej zaś strony wieża sięgająca 17 kondygnacji podkreśla wjazd do Gdańska ciągu komunikacyjnego prowadzącego od drogi obwodowej Trójmiasta.
Bryła budynków rozbita została na dwie 8-9 kondygnacyjne, dynamiczne w formie struktury przestrzenne nawiązujące wysokością do istniejącej sąsiedniej zabudowy wielorodzinnej oraz bryłę wieży o wertykalnym charakterze. Całość tworzy charakterystyczny "znak miejsca", swoiste logo przestrzenne miasta.

Co za architektoniczny bełkot ("dominanta przestrzenna", "struktury przestrzenne", "logo przestrzenne" ), brakuje mi jeszcze "układu przestrzennego" i "tkanki miejskiej". Do jakiej sąsiedniej zabudowy nawiązują "8-9 kondygnacyjne, dynamiczne w formie struktury przestrzenne"? Co to ma być "bryła wieży o wertykalnym charakterze"? Są wieże o horyzontalnym charakterze?
 
seestrasse 
Zesztrasia z Szafy


Dołączyła: 13 Kwi 2004
Posty: 6586
Wysłany: Pią Kwi 21, 2006 12:13 pm   

cytując klasyka, czepiasz się szczegółów :P budynki nawiązują do dziesięciopiętrowców z wielkiej płyty w okolicach Srebrzyska, a "wieże o wertykalnym charakterze" itd. to wypisz wymaluj pionowe korytarze posłanki Błochowiak :hihi:
 
Bartosz B. 


Dołączył: 05 Wrz 2004
Posty: 533
Wysłany: Pią Kwi 21, 2006 12:15 pm   

KKS_Gedania napisał/a:
a jeśli przez niego miałaby zniknąć druga część wiaduktu wraz z nasypem to już wogóle


Przecieżto kilkaset metrów od nasypu, bliżej Wrzeszcza.
_________________
http://www.berlinka.pcp.pl - autostrada Berlin - Gdańsk - Królewiec
 
malgos 

Dołączyła: 24 Lip 2005
Posty: 89
Wysłany: Pią Kwi 21, 2006 12:48 pm   

KKS_Gedania napisał/a:
Mi się nie podoba ten projekt (a jeśli przez niego miałaby zniknąć druga część wiaduktu wraz z nasypem to już wogóle :evil: ).


Popieram choć niewiele mam do powiedzenia nie będąc mieszkanką Gdańska...


KKS_Gedania napisał/a:
(...) [nie mówiąc już o ciężarówkach potrzebnych do budowy] (...)


Ciężarówek to i tak chyba tam jest teraz mnóstwo ze względu na budowę osiedla domków :hmmm: jeśli jeszcze miałaby dojść budowa w/w to ja Wam współczuję....
_________________
Marienwerder/Westpreussen
 
 
fritzek 
THE BEST-IA


Dołączyła: 20 Sie 2004
Posty: 1078
Wysłany: Pią Kwi 21, 2006 1:53 pm   

Mikołaj napisał/a:
Co to ma być "bryła wieży o wertykalnym charakterze"? Są wieże o horyzontalnym charakterze?

:haha:
Ja proponuję, żeby jeszcze postawili tam monumentalny pomnik.
_________________

 
 
danziger 
Korytarzanin


Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 4638
Wysłany: Pią Kwi 21, 2006 1:56 pm   

Normalny projekt - nic wybitnego, ale wcale nie jest taki zły.
Co do zwiększenia ruchu - gdziekolwiek cokolwiek do mieszkania się zbuduje, to zwiększa to ruch w tym miejscu - to co - nie budować mieszkań?
A jeśli idzie o nawiązywanie wysokością - bzdura totalna. Przecież to nie historyczne centrum. Gdyby tak myśleć to cały Gdańsk miałby zabudowę parterową (no, góra piętrową) bo przedmieścia kiedyś były wsiami. Bez przesady - miasto musi się normalnie rozwijać, to nie skansen.
_________________
da, da, da...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk